Gönderen Konu: 5400 Greft Saç Ekimi-Ahmet Tosun-The Hair Clinic  (Okunma sayısı 897 defa)

Nazif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba arkadaşlar.
İsmim Nazif 32 yaşındayım.08.04.2024 tarihinde Ahmet Tosun-The Hair Clinic saç ekim merkezin de 5400 greft saç ekim işlemi gerçekleştirdim. Greft sayısı bi tık daha yüksekte olabilir o gün ki anestezi vs yüzünden çokta iyi hatırlamıyorum ince detayları:))
Yapı olarak vücudum biraz geç uyuşuyor o yüzden anesteziyi fazla kullanmak zorunda kaldılar.

Zaman problemi olan birisi olduğum için direkt görüşme sonrası ekim işleminin başlamasını istemiştim. O yüzden saç ekim süreci 08:30 da görüşme gerçekleşti . Daha sonra Ahmet bey tarafından planlama yapıldı.  Alın çizgisinin biraz da bu şekilde olmasını ben istedim . Daha sonra fotoğraf çekimi , anestezi, greft alımı , kanal açılımı , saç ekimi ve lazer tedavisi vs derken akşam 17:00 civarı bitti işlem . Kafa derimin sert olması , vücudumun çok geç uyuşan bir yapıya sahip olması ve donör alanın kısıtlı olmasına rağmen ekip sabırlı bir şekilde çalıştı . İlk içeriye geldiğim andan itibaren Güleryüzlü ve nazik bir yaklaşımla karşılandım . Kanal açılımı , planlanması vs. Ahmet bey tarafından yapıldı . İşlemlerin başından sonuna kadar sürekli olarak gellip durumu kontrol etti. Şuan ekimin 3. Gününü tamamladım . 2. Günü saç ekim merkezinde yıkama ve lazer tedavi yapıldı .

10. Güne kadar sabır çünkü 3 günde kafayı 2 defa vurdum :)) çok şükür bir sıkıntı olmadı .

Ekim merkezine karar aşaması çok stresliydi açıkçası .çünkü çok fazla saç ekim merkezi var ve karar vermek gerçekten zor. İlk etapta farklı bir iki firmada karar vermiştim fakat biraz araştırınca bir kaç olumsuz işlemlerini ve hastalarının şikayetlerini görünce vazgeçtim . Ahmet beyin klinigini secmemde ki sebep  hem fiyatı bütçeme yakın olması hem de başarı oranı yüksek bir klinik olmasıdır . Açık alana sahip kişilerde de ekim süreçlerinin iyi sonuçlar aldığını görünce karar verdim. Şuana kadar memnun kaldım umarım 6 , 7 ay sonra ki sonuçlarda memnun eder beni.

Elimden geldiğince bütün süreci fotoğraflar ile paylaşmaya çalışacağım periyodik olarak.

Sizce saç ekimi , donör alandan saç alımı , alın çizgisi vs nasıl olmuş genel anlamda yorumlar mısınız lütfen?

Ve ne gibi tavsiyeleriniz olur bana bundan sonra ki süreçte.
Şuan 3. Gün bitiyor ama ödemi hala atamadım.Dün çok şişti kafam bu sabah inmişti öğlen saatlerinde 2 saat uyudum tekrar şişmiş vaziyette uyandım  ve yatarken hâlâ kafamdan biraz sıvı akıyor ve kafam yastığa yapışıyor . Normal mi?

Nazif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 5400 Greft Saç Ekimi-Ahmet Tosun-The Hair Clinic
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2024, 22:49:54 »
Saç ekimi sonrası

Nazif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2024, 22:53:49 »
Yıkama sonrası

Nazif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2024, 22:54:47 »
3. Gün ki hali.

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2024, 01:37:57 »
şişlik oluyor hocam bunun için geçmesini beklemekten başka çokta yapacak bir şey yok .ekimin ise güzel görünüyor şu aşamada ters bir şey görünmüyor .şu sıralar yorucu ve ayakta durmanı gerektirecek aktivitelerden uzak dursan iyi olur .imkanın varsa ilk bir haftayı evde yarı yatar vaziyette geçirirsen iyi olur.

Nazif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Nisan 2024, 10:54:56 »
şişlik oluyor hocam bunun için geçmesini beklemekten başka çokta yapacak bir şey yok .ekimin ise güzel görünüyor şu aşamada ters bir şey görünmüyor .şu sıralar yorucu ve ayakta durmanı gerektirecek aktivitelerden uzak dursan iyi olur .imkanın varsa ilk bir haftayı evde yarı yatar vaziyette geçirirsen iyi olur.

Valla hocam bende isterim el ense tıraş yatarak geçirmek ama halletmem gereken işler var onları yapmam gerekiyor. Ben kafada ki ödemi 3-4 güne geçer diye tahmin etmiştim ama sanırım daha fazla sürecek.

Kel adam 44

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 11 Nisan 2024, 21:28:07 »
Hocam açıklığımız aynı takipteyim seni inşallah mükemmel sonuç alırsın bu yaza bende ektirecem nasip olursa Ahmet Tosunda hayırlı olsun diyeyim şimdiden

Nazif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 11 Nisan 2024, 21:36:50 »
Hocam açıklığımız aynı takipteyim seni inşallah mükemmel sonuç alırsın bu yaza bende ektirecem nasip olursa Ahmet Tosunda hayırlı olsun diyeyim şimdiden

Sağolasın hocam inşallah sonuçları güzel olacak. Aşağı yukarı 4 aya belli eder kendini sanırım.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 11 Nisan 2024, 22:10:26 »
saç ekılen alan gayet sağlıklı duruyor dostum hayırlısı umarım güzel olur sonucun
Global Moderator

Nazif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 12 Nisan 2024, 02:36:01 »
saç ekılen alan gayet sağlıklı duruyor dostum hayırlısı umarım güzel olur sonucun

Sağolun umarım sonuçları da güzel olur. Açık alana göre yapılan planlama nasıl , donör bölgeden  saç alımı sizce nasıl iyi mi? Donör bölge toparlarsa kendini sakal destekli 2. Ekim olması gerektiğini söyledi doktor.

leventoğlu

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 12 Nisan 2024, 02:39:30 »
Dostum hayırlı olsun
Hayırlı bayramlar 😊
Saç ekiminde sana bayram hediyesi oldu heralde
Ön çizgin dediğin gibi ahmet tosun modeli değil ama senin içine sindiyse tamamdır
Açık alana göre 2 seansa bölmeniz en sağlıklısı olmuş
Ödem sorunu var maalesef dediğin gibi
Ekim alanın sağlıklı bundan sonrası sabır ve iyi bir bakım olacaktır

Takviyeler konusuna gelecek olursak örnek çok araştır biraz hazıra konma 🤣
Sen aklındakileri yaz bi sonrasına biz yorum yaparız. Mesela proscar kullanacakmısın
  • Ekim Tarihi: 29.03.2022
  • Ekim Merkezi ismi ahmet tosun (thehairclinic)
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi the mossi london

leventoğlu

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 12 Nisan 2024, 02:40:16 »
Sağolun umarım sonuçları da güzel olur. Açık alana göre yapılan planlama nasıl , donör bölgeden  saç alımı sizce nasıl iyi mi? Donör bölge toparlarsa kendini sakal destekli 2. Ekim olması gerektiğini söyledi doktor.

Ben beğendim yorumlarımı da ekledim
  • Ekim Tarihi: 29.03.2022
  • Ekim Merkezi ismi ahmet tosun (thehairclinic)
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi the mossi london

Nazif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Nisan 2024, 12:34:07 »
Dostum hayırlı olsun
Hayırlı bayramlar 😊
Saç ekiminde sana bayram hediyesi oldu heralde
Ön çizgin dediğin gibi ahmet tosun modeli değil ama senin içine sindiyse tamamdır
Açık alana göre 2 seansa bölmeniz en sağlıklısı olmuş
Ödem sorunu var maalesef dediğin gibi
Ekim alanın sağlıklı bundan sonrası sabır ve iyi bir bakım olacaktır

Takviyeler konusuna gelecek olursak örnek çok araştır biraz hazıra konma 🤣
Sen aklındakileri yaz bi sonrasına biz yorum yaparız. Mesela proscar kullanacakmısın

Sağol hocam hocam kusura bakmasın herkes saçı düşünüp bayramını kutlamayı unuttum herkesin. Herkesin bayramı mübarek olsun. Size de hayırlı bayramlar dilerim. :))
Evet , kendime böyle güzel bir bayram hediyesi vermek istedim. :)) sadece 2 haftalık iznim vardı bayramın 3. Veya 4. Günü yapmış olsaydım kabuk yıkamasını filan saç ekim merkezinde yaptıramayacaktım. Bayram öncesi ekip en azından işe biraz daha az yarayla dökmek daha mantıklı geldi  :))
 Alın çizgisini bir kısmını hafif yamuk yapmışlar yani 1-2 sıra eksik geçmişler fakat o kadar büyük sorun değil benim için . Benim orjinal saçıma yakın. Orjinal saç 2 parmak daha aşağıdaydı , aynı şekilde M şeklindeydi sadece bi tık daha ovaldi. Ekimi 2 seansa bölmek her zaman planımdı fakat donör alan kısıtlıydı açıkçası 2. Ekime saç çıkar mı ondan da emin değilim.

Valla hazıra konmak gibi bir niyetim yok   :D ama tek atımlık kurşun olunca tecrübeli arkadaşların engin bilgilerinden faydalanmak istedim :))  Ahmet bey bana 10 günlük ilaç ve şampuan vs verdi. Bir de The Mossi London 6 aylık bakım seti önerdi.  Nasıldır bilmiyorum.
Proscarı duymamıştım. Onu bir araştırayım

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 12 Nisan 2024, 13:41:39 »

gayet iyi bir planlama makul bir ön çizgi abartmamış açık alanı daha iyi kapamak için alımda kaliteli ellerde yapılmış
kardeşim
Global Moderator

Nazif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 12 Nisan 2024, 15:46:09 »
gayet iyi bir planlama makul bir ön çizgi abartmamış açık alanı daha iyi kapamak için alımda kaliteli ellerde yapılmış
kardeşim

Sağolun verdiğiniz bilgiler için Hintell hocam.

Şuan 5. Gün deyim. Kafamda şerit gibi çizgiler oluşmuş . O bölge de greft kaybı var gibi duruyor. Yoksa bana mı öyle geldi

Facebook Twitter Instagram