Gönderen Konu: Ramazan ayı ?  (Okunma sayısı 1257 defa)

JustADream

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ramazan ayı ?
« : 15 Mayıs 2018, 15:20:50 »
Arkadaşlar ramazan ayına girdik hayırlısıyla şimdi sorum şu ben proscar ve biotin kullanıyorum düzenli şekilde sizce bu ilaçları sahur vaktinden sonramı kullanmalı yoksa iftardan sonramı hangisinde daha etki sağlar tşk.

musab

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ramazan ayı ?
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2018, 15:44:26 »
ikisindede tok karnına alınacağı için,  farketmez diye düşünüyorum.

kafabikarışık

• Full Member
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2018, 15:48:36 »
Ben şahsen iftardan sonra alınmasını daha doğru buluyorum. Buraya yazdıklarım tamamen şahsi fikrim. Sonuçta ne doktorum ne de biyolog. Sahurdan sonra yattığınız zaman vücut bazal metabolizmaya geçecektir. Sindirim, kan akışı vs her şey çok daha yavaş olacaktır. Fakat iftardan sonra vücut sindirim yapma işlemi nedeniyle metabolizmayı hızlandıracaktır. Aynı zamanda besin de aldığınız için kan da nasibini alır. Bunlar tamamen şahsi fikrim arkadaşlar belki çok daha iyi yönlendirmelerde bulunabilirler. Çünkü bazı ilaçların alımı ve zamanı olabilir. Hatalı yönlendirmeyelim.
  • Ekim Tarihi: 05.09.2017
  • Ekim Merkezi ismi Emphair
  • Greft Miktarı 3340
  • Yaşınız 33

musab

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2018, 16:04:05 »
Ben şahsen iftardan sonra alınmasını daha doğru buluyorum. Buraya yazdıklarım tamamen şahsi fikrim. Sonuçta ne doktorum ne de biyolog. Sahurdan sonra yattığınız zaman vücut bazal metabolizmaya geçecektir. Sindirim, kan akışı vs her şey çok daha yavaş olacaktır. Fakat iftardan sonra vücut sindirim yapma işlemi nedeniyle metabolizmayı hızlandıracaktır. Aynı zamanda besin de aldığınız için kan da nasibini alır. Bunlar tamamen şahsi fikrim arkadaşlar belki çok daha iyi yönlendirmelerde bulunabilirler. Çünkü bazı ilaçların alımı ve zamanı olabilir. Hatalı yönlendirmeyelim.

+ haklısın kardeş, Eyvallah :)

kafabikarışık

• Full Member
« Yanıtla #4 : 15 Mayıs 2018, 16:06:42 »

+ haklısın kardeş, Eyvallah :)

Hocam hatalı yönlendirme kısmı sana değil yanlış anlaşılmasın :D Araya yorumun girince sanki sana yazmışım gibi olmuş.
  • Ekim Tarihi: 05.09.2017
  • Ekim Merkezi ismi Emphair
  • Greft Miktarı 3340
  • Yaşınız 33

Mrprince

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2018, 18:31:18 »
Anlık etki eden ilaçlar değil bunlar o yüzden saat kaçta aldığınız önemli değil.

Facebook Twitter Instagram