Gönderen Konu: Dutasteride vs Finasteride ? Sizce hangisini kullanmalı?  (Okunma sayısı 10112 defa)

fanti

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhabalar. Bir süredir forumu takip ediyorum. Aslında saç ektirmeye karar vermiştim ama şu an işsi olduğum için iş bulana del ertelemeye karar verdim gibi. Bu süreçte de alternatif yollar araştırıyorum. Yaşım 29 olduğu için etkili bir yöntem seçmeye karar verdim ve araştırmalarım sonucunda dutasteride(avodart) ile finasteride(proscar) arasında kaldım. Tam FDA onaylı en azından diye finasteride yönelmişken ilginç bir site keşfettim...

http://www.twinshairloss.com/hair-loss-gallery.htm

Bu sitede, tek yumurta ikizlerinden birisi 4 sene boyunca finas, diğeri 4 sene boyunca(aynı sürede) duyas kullanıyor. Ve değişim İNANILMAZ. Dutas çok daha etkili görünüyor.

Sizin yorumlarınızı duymak isterim. Lütfen bol bol yorum yapın, siteyi de iyice inceleyin.

saçınıkaybedenadam

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dutasteride vs Finasteride ? Sizce hangisini kullanmalı?
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2018, 13:21:47 »
Tabiki finasterid dudas çok tartışılıyor konuşuluyor ama yanetkilerinden dolayı tercih eden pek
çıkmıyor.

robie_fowliver

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2018, 18:33:27 »
Hocam biri finasteride diğeri dutasteride kullanmamış, sacları dökülen kardeş herhangi bir ilaç kullanmamış ve sacları baya geriye gitmiş. Finasteride F.D.A tarafından onaylanmış bir ürün, Dutasteride ise Japonya da 2. Faz için onay aldı. Finasteride kanda dht yi %60 frenler iken, dutas %90 inhibe ediyor. Dutas finasteride göre etkili bir ilaç lakin klinik deneyleri tamamlanmamış hatta faz2 F.D.A dan geçememiş bir ilaç. Uzun süreli kullanım sonuçlarını bilmiyoruz. Kullanacaksanız da 0.1 mg gibi değerlerde kullanın hatta vücutta uzun süre biriktiginden 3 günde 1 kullanın. Kesinlikle tavsiye etmem orası ayrı.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2018, 00:00:01 »
Dutasterid i bölme kırma şansın olmaz sıvı bir ilaçtır o yüzden standartı neyse onu kullanırsın

Sorunuza gelince finasterid kullanın.
Global Moderator

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2018, 21:31:00 »
Zaten yeni başlıcaksın dht blockerlara finastan başla direk dutasa girme onu son durak gör.
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

fanti

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 15 Haziran 2018, 14:30:45 »
Merhaba, İyi bayramlar

Hintell, Avodart adlı ilaç 0.5 mg olduğu için, bölmeye kırmaya gerek kalmadan kullanabileceğimi düşünüyorum. Proscar ise 4’e ya da 5’e bölünüyor evet. 4’e bölünmüş proscar ile 0.5 avodart arasında saç çıkışı konusunda %20-%30’luk bir fark var. Avodart daha etkili. Bununla ilgili bilinsel bi makale okumuştum denekler tek tek incelenmiş ve 24 hafta sonundaki saç artışları gözlenmişti. Gerekirse makaleyi arar link veririm.

Finas + Avodart kullanımına ne diyorsunuz? Mesela haftada 2 avodart + 2 gün finas şeklinde.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2018, 16:59:45 »
kullanıcaksan fın kullan 3 günde 1 de bırtane dut at... yeterlı
Global Moderator

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2020, 05:00:46 »
Konuyu hortlatiyorum kusura bakmayın ama birşeyi merak ettim dutasterid kullandığımız gün finasterid almaya devam etmelimiyiz yoksa o gün tek ilaç mı

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 28 Eylül 2020, 05:39:17 »
Konuyu hortlatiyorum kusura bakmayın ama birşeyi merak ettim dutasterid kullandığımız gün finasterid almaya devam etmelimiyiz yoksa o gün tek ilaç mı

O gün tek ilaç
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 24 Ocak 2021, 15:49:33 »
  Hintell bu dudasterid hakkında bakıs acın nedir          hintel belki 100000 bin kisi burada var  salvador yorumlarını yazdı sende bir seyler bu konu hakkında lıutfen yazarmmısın  3 gunde 1 dut al demissin bu ilaca karsı bir negatif pozitif dusuncen varsa yazman daha dogru olur cunku ben anlata anlata dilimde tuy kalmadı sende bunları goruyorsun ama tek bir sey bile yazmıyorsun senin genel dusuncen forum icin onemli benim ne dusundugum ne yan etki gordugum onemsiz                            insanlar senden      bir kac cumle  bekliyoryazarmısın bu konuda    rica etsem  salvador abim sırf kendi sayfasında boyle bir yazı paylastı oral minoxidilci arkadas da paylasıyor negatif pozitif onemli degil  ben seninde bir seyler yazmanı isterdim  ama sen suskunlugunu koruyorsun bu konuda   ......
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2021, 16:45:08 Gönderen: Mehmetali32 »
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

bugraa06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 29 Mart 2021, 14:13:22 »
Arkadaşlar 3 aya yakın finas kullandım yemin ediyorum ki gram faydasını görmedim saçlarım bildiğiniz avuç avuç dökülüyor ve çok agresif dökülme  ciddi manada seyreklikler var ve daha yaşım 19 psikolojimi çok etkiliyor 5 gün önce avodart aldım bi gün  5/1 proscar bi gün 1 kapsül avodart kullanıyorum bu arada dökülmem erkek tipi ve genetik olduğuna eminim dayılarımda amcalarımda kellik var babamın da az saçı var

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 29 Mart 2021, 15:54:16 »
Arkadaşlar 3 aya yakın finas kullandım yemin ediyorum ki gram faydasını görmedim saçlarım bildiğiniz avuç avuç dökülüyor ve çok agresif dökülme  ciddi manada seyreklikler var ve daha yaşım 19 psikolojimi çok etkiliyor 5 gün önce avodart aldım bi gün  5/1 proscar bi gün 1 kapsül avodart kullanıyorum bu arada dökülmem erkek tipi ve genetik olduğuna eminim dayılarımda amcalarımda kellik var babamın da az saçı var

o yaşta avodart kullanma, fin için yeterli süre kullanmamışsın en az 1 yıl kullan, eğer çok agresifse dökülmen avodart da fayda etmez ru kullan. bir de değerlerine baktır belki başka sebep olabilir

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

bugraa06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 29 Mart 2021, 16:09:51 »
o yaşta avodart kullanma, fin için yeterli süre kullanmamışsın en az 1 yıl kullan, eğer çok agresifse dökülmen avodart da fayda etmez ru kullan. bir de değerlerine baktır belki başka sebep olabilir

bilmiyorum finas da hiçbir yan etki görmedim yani eskiden derdim insanların  nasıl avuç avuç saçı dökülebilir diye yemin ediyorum anlıyorum şuan her elimi attığımda 25 30 tel saç  geliyor tek çarem finas veya avodart gibi hissediyorum kan değerlerime batırdım kansızlık falan yok kilom falan da çok iyi

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 29 Mart 2021, 16:23:46 »
19 yaşında hem avordart hem fin mi? sen önce bi psikoloğa git dostum. üstelik 3 ayda ne gibi bir etki bekliyorsun? niye bir ilacı kullanmadan önce araştırıp sürecini öğrenmiyorsunuz? sana tavsiyem dht blockerlardan uzak dur, henüz 19 yaşındasın ve dht nin görevi çok büyük hormonların senin her şeyin. topikal tedavi ile idare et 21 yaşından sonra finle devam edersin.

bugraa06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 29 Mart 2021, 16:51:37 »
19 yaşında hem avordart hem fin mi? sen önce bi psikoloğa git dostum. üstelik 3 ayda ne gibi bir etki bekliyorsun? niye bir ilacı kullanmadan önce araştırıp sürecini öğrenmiyorsunuz? sana tavsiyem dht blockerlardan uzak dur, henüz 19 yaşındasın ve dht nin görevi çok büyük hormonların senin her şeyin. topikal tedavi ile idare et 21 yaşından sonra finle devam edersin.

yeterince araştırıp doktorlara sorduğumu düşünüyorum kimisi 2 yıl kullanıp hiç fayda görmüyor kimisinin 1 ayda bıçak gibi kesiyor ayrıca dht nin hormonlar üzerinde büyük bir etkisi yok 19 da da aynı etkiyi görürüm 21 yaşımda da ayrıca vücudum enzimlemediği ürünler bunlar bıraktıktan 1 ay sonra yan etkileri tamamen bitiyor 16 yaşımda cildiyeye dökülme problemi için gittiğimde bana xpecia önermişti ama kullanmamıştım yani bunun yaşla pek alakası yok dediğin gibi yanlış yapıyor olabilirim ikisini birden kullanarak ama çıldırmama ramak kaldı her ay saçım daha da seyreliyor böyle bir dökülme görmedim ben hayatımda

Facebook Twitter Instagram