Gönderen Konu: Fikirlerinize Ihtiyacim Var!!!  (Okunma sayısı 984 defa)

kenetun

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Fikirlerinize Ihtiyacim Var!!!
« : 25 Ekim 2018, 16:14:05 »
Merhabalar,

Bu forumu uzun zamandir takip ediyorum, gercekten son derece yararli bilgiler ogrendim. Cok tesekkur ederim. Ben 33 yasindayim. Yaklasik 2 senedir yogun derecede saclarim dokuldu. Fotograflarda da göründügü gibi  tepe bölgemde açilmalar oldu. Sakak kisimlarindaki aciklikta yaklasik 5-6 senedir mevcut. Benim ögrenmek istedigim acaba dökülme hala devam ederken sac ektirmek mantikli mi yoksa sac dokulmesinin durmasini mi beklemeliyim? Bir de benim sacli derimde seboreik dermatit rahatsizligi var. Acaba bu sac ekimine engel mi veya sac ekim sonuclari uzerinde olumsuz bir etkisi var mi? Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Fikirlerinize Ihtiyacim Var!!!
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2018, 16:18:23 »
Dökülme çok ise beklemekte fayda var. Dermatit ekim sonucunu etkileyebilir ne yazık ki.

kenetun

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2018, 16:30:53 »
Bu dermatite malesef bir çözüm bulamadim. Kullanmadigim sac ürünü kalmadi ama hala tamamiyle kaybolup gitmedi. Dönem dönem ataklari devam ediyor. Bu durumda olasi bir sac ekiminde olumlu bir sonic alma olasiligim düsük mu?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2018, 16:37:04 »
Finasterid ve türevi blocerladan başka çözüm yok malesef  yaşınıza göre dökülmenizde çok citti boyutta degil bi tık daha ileri gider gibi tahmin ediyorum dökülme yavaş ilerliyor sizde bu saçın üstüne iyi bir sıklaştırma güzel olur doğru bir ekim ile saçlarınızda kaliteli duruyor ekim standartlarına göre
Global Moderator

kenetun

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2018, 16:47:11 »
Cok tesekkuler @Hintell. Moralim biraz yerine geldi saclarimin ekimi icin kaliteli gozuktugunu duyduktan sonra... Finastreid'i forumdan duymustum ama pek kullanmak istemiyorum su anda.. Onun yerine Xpecia ve Biotin 10,000µg kullaniyorum... Sizce bunlar yeterli mi yoksa bask bir sey onerir misiniz?

Turk_NL

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2018, 16:52:59 »
Finasterid ve türevi blocerladan başka çözüm yok malesef  yaşınıza göre dökülmenizde çok citti boyutta degil bi tık daha ileri gider gibi tahmin ediyorum dökülme yavaş ilerliyor sizde bu saçın üstüne iyi bir sıklaştırma güzel olur doğru bir ekim ile saçlarınızda kaliteli duruyor ekim standartlarına göre
bu tur ilaclarin etkisi kalicimi yoksa ilaci sonlandirtiktan sonra etkisi bitiyormu?

Felix

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 25 Ekim 2018, 18:09:55 »
Merhabalar,

Bu forumu uzun zamandir takip ediyorum, gercekten son derece yararli bilgiler ogrendim. Cok tesekkur ederim. Ben 33 yasindayim. Yaklasik 2 senedir yogun derecede saclarim dokuldu. Fotograflarda da göründügü gibi  tepe bölgemde açilmalar oldu. Sakak kisimlarindaki aciklikta yaklasik 5-6 senedir mevcut. Benim ögrenmek istedigim acaba dökülme hala devam ederken sac ektirmek mantikli mi yoksa sac dokulmesinin durmasini mi beklemeliyim? Bir de benim sacli derimde seboreik dermatit rahatsizligi var. Acaba bu sac ekimine engel mi veya sac ekim sonuclari uzerinde olumsuz bir etkisi var mi? Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Merhaba geçmiş olsun. Ekim için  ideal bir yaştasınız. Benim şimdiki aklım olsa  aynen senin yaşında  bende ektirirdim.

Ben 37 yaşıma kadar  bilgisizlik  ve  saç ekiminden şüphe duyup inanmamamdan dolayı cesaret  edememiştim. Kendimce yaptığım araştırmalardan edindiğim, bazı deri hastalıkları geri dönülemez biçimde  ciddi  saç kaybına yol açıyor. Rahatsızlıktan dolayı agresifleşen dökülmeyi hafifletmeden ekim tavsiye edilmez diye biliyorum. Rahatsızlık hafif seyrediyorsa  kullandığınız xpecia tablet ve biotin  ciddi  fayda sağlayabilir.  Benimde agresif dökülmem vardı onları bende kullanıyorum bunlara ek olarak finasterid de kullanmaya başladım.   Saç dökülmesi ufakta olsa devam ediyor yıkamadan yıkamaya Ama baya bi  azaldı ve varolan ince teller kalınlaştı. Dökülenlerde tabi çıkıyor artık.saç kaybı minimize oldu.
Bilgili olmadığımız konular hakkında fikir yürütmeyelim!  Soru soralım...👍

kenetun

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 26 Ekim 2018, 19:35:36 »
Tesekkürler Felix ama geçmiyor bu dermatit denilen hastalik malesef. Bir kac tane sac ekim merkezine sordum bir sey olmaz, ekimi etkilemez dedi , bir kac tanesi sizin dediginiz gibi once dermatiti gidermen gerekir dediler. Acikcasi kafami karistirdilar... Bir de, sac ekimini  komple tepe bolgesine mi yaptirmaliyim yoksa ilk once ön tarafa sac ekimi yaptirip bir sene sonra 2. bir ekimle tepe bolgesini mi kapatmak iyi olur? Tecrubelerinize dayanarak yaklasik kac greft sac gerekir sizce?

Felix

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Ekim 2018, 20:18:33 »
Benzer açıklığımız var. Ben 4475 greft  ektirdim. Ön kısıma 3000 greft gitti. Kalan 1475  orta ve vertekse ekildi.   ( 1000 greft sakal olarak)  Ben 1000 greft  sakaldan alınmasını istemiştim. Aldılar sonra vertese ektiler o sakalı. Bence sende aynısını  yapmalısın.  Ben seneye vertekse  1000 greft daha ektirebilirim.  Birde slit değilde kalem ektirsen sıklaştırma  kalemde  daha iyi oluyor.
Bilgili olmadığımız konular hakkında fikir yürütmeyelim!  Soru soralım...👍

Facebook Twitter Instagram