Saç simülasyonu > Saç simülasyonu, saç pigmentasyonu,saç dövmesi

Saç simülasyonu sildirme

(1/2) > >>

Kenan_kor:
Bir yıl kadar önce saç simülasyonu yaptırdım. şu anda rengi solmuş ve  çok kötü görünmekte ilk yaptırdığım günden beri aslında bir memnuniyetsizliğim var fakat gelinen son durumda artık bu simülasyonu sildirmek istiyorum.
Dövme silen yerlerle görüştüm işlemi lazer ile yaptıkları için saçlı alana yapamayacaklarını söylediler daha sonra bu işi kalıcı makyaj uzmanlarının yaptığını öğrendim ve bu işi yapan bir bayan arkadaşla görüştüm .Bana dövme yaptıkları cihazı kullanarak bunları silebileceğini anlattı fakat yapacağı işlem çok kafama yatmadığı için bende buraya yazmak istedim.Bu simülasyonu sildirme işleminden sonra saçlarıma yada saç derime zararlı bir etkisi olabilirmi acaba yani açıkçası birde olan saçlardan olursak çok sıkıntılı bir duruma gelmek istemiyorum,bu konuda bilgisi olan yada bu saç simülasyonu sildirme işlemini yapmış olan arkadaşlar varsa eğer yardımcı olunursa çok sevinirim .

sacekimibilgisi:
Saç simülasyonu sildirme işlemi için çeşitli lazer cihazları kullanılır.
Bu işlem silinmesi istenilen  saç simülasyonu  pigmentlerini ciltteki kıl foliküllerine yara veya hasar vermeden güvenli bir şekilde alınmasını sağlar.

Lazer Derisi Pigmentasyon Giderimi Nasıl Çalışır?
Lazer kafa derisi mikro pigmentasyon kaldırma işlemi, lazer dövme kaldırma ile aynıdır. Bununla birlikte, kafa derisi mikro pigmentasyonu genellikle ciltte geleneksel bir dövmeden daha yüzeysel bir seviyeye yerleştirildiği için çıkarılması daha kolay olur. Çoğu durumda, 2 veya 3 seansta kafa derisi mikro pigmentasyonunu silinebilir , saç simülasyonu sildirme  ortalama 8 seans kadar sürebilir.

Saç derisindeki istenmeyen mikro pigmentasyonu bir diğer adı saç simülasyonunu  sildirmek  için son derece etkili lazerler kullanılır. Lazerler, tedavi edilen bölgeye kısa ışık enerjisi darbeleri gönderir. Pigment ışığı emer ve küçük cisimlere ayrılıncaya kadar ısınır, etrafındaki cilt etkilenmez. Lazer işleminin ardından, küçük mürekkep artıkları bağışıklık sisteminin doğal işlemleriyle giderilir. Bu pigmentasyonun yavaş yavaş kaybolmasına neden olur.

sacekimibilgisi:
Merhaba saç simülasyonu yapmak için kalıcı makyaj ustalık belgesi sahibi olmak gerekiyor, yasalarımız sadece bu belge sahibi uzmanların işlemi yapmasına izin veriyor. Silme işlemi ise lazer ile yapılıyor ve yasal olarak lazer kullanma yetkisi sadece konunun uzmanı olan doktorlara veriliyor. Kısacası doktor dışında kimse silme işlemi yapamaz. Lazer satın alıp bunu yapmaya çalışanlara yada başka şekillerde silme yapabileceğini söyleyenlere itibar etmeyiniz.
Lazer ışınları cilt altındaki boyayı parçalar ve bu micron büyüklüğündeki parçalar vücut tarafından atılır. Kaç seansta biteceği kullanılan boyaya ve yapılan derinliğe göre değişir. Dövme boyası ve makinesi kullanılarak yapıldıysa seans sayısı artar. Organik boya ve bizim kullandığımız hassas kalıcı makyaj cihazları kullanıldıysa rahatça silinebilir. Saç kökleri tenimizin 3-4 mm altında bulunur boya  ise 0.5 mm civarında bir derinliğe yerleştirilir lazerin ayarı buna göre yapılır ve saç kökleri zarar görmez. Zaten organik boya kullanıldıysa beklerseniz  kendi kendine, ömrü bittiğinde silinecektir. Burada yazdığımız yazılarda bu işin kime yaptırılması ve kime yaptırılmaması gerektiğini sürekli anlatmaya çalışıyoruz. Doğru yapılan işlemin, istendiğinde silinmeside kolay olacaktır.


www.aykutozhan.com

bat23:
Merhaba bende simulasyon sildiriyorum bu konuda ayten komurcu en iyisi ancak cok yavas siliniyor diye  picosure lazere gittim saca bir zarari olmadi hatta kafa derimdeki kizarikligi vs aldi ancak sacli yere cok yuksek derecede atis yapamdiklari icin bende herhangi bir acilma olmadi.
Dun itibareiyle ikinci seansa gittim eger bir acilma olursa yazarim olmazsa ayten komurcuye devam edicem.

pigment:

--- Alıntı yapılan: bat23 - 23 Mart 2019, 14:47:59 ---Merhaba bende simulasyon sildiriyorum bu konuda ayten komurcu en iyisi ancak cok yavas siliniyor diye  picosure lazere gittim saca bir zarari olmadi hatta kafa derimdeki kizarikligi vs aldi ancak sacli yere cok yuksek derecede atis yapamdiklari icin bende herhangi bir acilma olmadi.
Dun itibareiyle ikinci seansa gittim eger bir acilma olursa yazarim olmazsa ayten komurcuye devam edicem.

--- Alıntı sonu ---
Merhaba,
son durum ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Ayten Kömürcü'ye devam mı yoksa Pico etkili oldu mu?
Tşk
B

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git