Gönderen Konu: Lise 2'den Beri Saçım Dökülüyor  (Okunma sayısı 5048 defa)

abdullahd

• Yeni üye
  • *
Lise 2'den Beri Saçım Dökülüyor
« : 13 Şubat 2019, 23:12:42 »
Herkese merhabalar. Senelerdir saçlarım dökülüyor arkadaşlar. Sebebini tam olarak bilmiyorum, ailede genetiklik yok, bir asker amcam var sadece onda saç dökülmesi var kendisi 40lı yaşlarda ve onun bile benimki kadar ancak saç dökülmesi vardır. Geçenlerde saç ekim merkezine gittik prp ve mezoterapi önerdiler fakat burada araştırdığıma göre para tuzağıymış, saç ekimi yapın diyorum doktorlar güçlü saçlar olduğu için yapmamız saçlarınıza zarar verir diyor. Ne yapacağımı bilemedim... Ayrıca saç derimde yoğun bir kepeklenme var. Bu uzun zamandır var. Egzema hastalığım da var. Belki saçlarımı yıpratan da budur fakat egzemadan saçları benim kadar dökülmüş kimseyi de tanımadım. Yardımlarınızı çaresizce bekliyorum, tedavi olsa her türlü fiyatlandırmaya da açıktım, ancak görünen o ki tedavisi yok  :'(
Bu arada ışıkta çekilmiş fotoğraflarda saçlarımda açıklık var gibi gözükmüş fakat yok. Her bölgede elimi attığımda da, baktığımda da saç hissediyorum. Sadece çok acayip bir seyrelme var ve hızla seyrelmeye devam ediyor.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Lise 2'den Beri Saçım Dökülüyor
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2019, 23:41:42 »
bu saçı prp yada mezoterapi kurtarmaz kesınlıkle ancak paran gıder saç ekımı düşünebılırsın kardeşim byburkay gıbı
Global Moderator

abdullahd

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2019, 00:13:15 »
Saç ekimi için doktora gittiğimde bana "Saç ekimi yaparsak, var olan saçlar zarar görür." Diyorlar..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2019, 00:48:22 »
gidiceğin doktora göre değişir bu resımde tepe seyrek baya şakaklarda ama resımde öyle gorunuyor olabılır  daha net resımler cekebılırsın
Global Moderator

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2019, 00:51:35 »
Yaşınız kaç?

Edit: Benimde saçlarım lise 2 dökülmeye başladı bu yüzden soruyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

abdullahd

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2019, 00:52:13 »
23 yaşındayım şu anda

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 14 Şubat 2019, 00:58:41 »
23 yaşındayım şu anda

Lise 2 iken benim şakaklarım açılmaya başlamıştı ama ben saçlarımla çok uğraşıyordum jöle, sprey vs. daha sonraları dikkat etmeye başlayınca saçlarımın dökülmesini yavaşlattım. Benim forumda bir konum var saçlarım bir ara baya zayıflamıştı stresten flaşlı fotoğraf çekince sizin kadar bir açıklık vardı ben finasterid ile baya durdurdum saç dökülmesini isterseniz o konuyu inceleyebilirsiniz. Ayrıca hintell başkanın dediği gibi sıklaştırma ekimlerini doğru yerde yaparsanız mevcut saç köklerine zarar vermeden saç ekimi de rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Forumda bir çok arkadaşımızın başarılı sıklaştırma ekimleri mevcut hatta ben de bu yönde ekim için bir saç ekimi merkezi ile irtibat halindeyim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

abdullahd

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2019, 01:00:42 »
Sık saç ekimini yeni duyuyorum araştırayım, finasterid yan etkisi çok oluyormuş galiba siz bunları yaşıyor musunuz?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2019, 01:10:37 »
Sık saç ekimini yeni duyuyorum araştırayım, finasterid yan etkisi çok oluyormuş galiba siz bunları yaşıyor musunuz?

Yanetkisini yaşayan birisi bile bile bu ilaçları kullanır mı? :) Ben şunu söyleyebilirim eğer 23 yaşında olsaydım böyle bir takviye kullanamaya çekinirdim, korkardım. Çünkü bazı kişilerde yanetkisini yaşayıp daha sonra ilacı bıraktıklarında geçmediklerini ifade ediyorlar. Ben ilacı kullanırken yanetkisini hiç düşünmediğimden çok ciddi problemler yaşamadım. Ara verip kullandığım için son kullandığımda hiç problem yaşamadım tabi ben biotin, d3, b12, revita şampuan da kullanıyorum sürekli. Faydasını olduğunu bilsem saç solüsyonları da kullanırım çünkü takviyelerin gerçekten bende işe yaradığını düşünüyorum. Tekrar hatırlatayım ben bu takviyeleri 30 yaşlarında kullanmaya başladım. 

Facebook Twitter Instagram