Gönderen Konu: Fin işe yaramazsa dutasteride başlamak ?  (Okunma sayısı 5266 defa)

My Precious

• Hero Member
Fin işe yaramazsa dutasteride başlamak ?
« : 04 Temmuz 2019, 16:44:04 »
2 haftadır fin kullanıyorum saçıma bir etkisi olmadı henüz.Yan etkide yok sanki dht hormonuma etki etmiyor gibi minyatürleşme son sürat devam ediyor  kendime söz verdim 6 ay kullanacağım diye ama kötü olmaya devam ederse(ki edecek 2 yaş büyük kuzenim nw3) ne yapılmalı ? Hali hazırda 20 yaşında nw2.5uğum o yüzden soruyorum
Dutasteride nerede satılır ve fini ne kadar süre daha kullanmalıyım ?
Dutasın daha etkili olduğunu biliyorum ve işe yarayacaksa kullanırım da sıkıntı nerede satıldığı ve fiyatı

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Fin işe yaramazsa dutasteride başlamak ?
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2019, 16:47:29 »
2hafta çok kısa bir süre. en az 6 ay kullanmalısın , dutasteride ise galiba avodart adı altında direk eczaneden alabiliyosun

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2019, 16:50:31 »
2hafta çok kısa bir süre. en az 6 ay kullanmalısın , dutasteride ise galiba avodart adı altında direk eczaneden alabiliyosun
Evet 2 hafta cidden kısa en az 6 ay maksimum sonuç için 1 sene diyorlar ama sıkıntı şu 6 ay uzun bir süre ve işe yaramazsa muhtemelen yarım norwood daha kaybedeceğim yine de umudum var

Respect

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2019, 09:08:11 »
Dostum bana kalırsa hormonların ile oynamamalısın. Bu gibi kimyasal baskılayıcılar yerine doğal ürünler denemende fayda var. Örneğin;
- YAKI OTU ÇAYINI DEMLE İÇ
- ISIRGAN OTU ÇAYI
- YELİL ÇAY
-SAW PALMETTO EXTRACT BU SAYDIKLARIM DHT BLOKERLAR. HA Bİ FİNAS VE YA DUTAS KADAR ELBETTE ETKİLİ DEĞİL, ANCAK BU ÖNERDİĞİM ÜRÜNLERİN YAN ETKİLERİ ÇOK NADİR.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2019, 09:47:04 »
Dostum bana kalırsa hormonların ile oynamamalısın. Bu gibi kimyasal baskılayıcılar yerine doğal ürünler denemende fayda var. Örneğin;
- YAKI OTU ÇAYINI DEMLE İÇ
- ISIRGAN OTU ÇAYI
- YELİL ÇAY
-SAW PALMETTO EXTRACT BU SAYDIKLARIM DHT BLOKERLAR. HA Bİ FİNAS VE YA DUTAS KADAR ELBETTE ETKİLİ DEĞİL, ANCAK BU ÖNERDİĞİM ÜRÜNLERİN YAN ETKİLERİ ÇOK NADİR.
Hocam gözümü kararttım ben yan etkileri cidden umrumda değil ki finas başlayalı 2 hafta oldu hiç bir yan etki görmedim onun dışında zaten finas durduramıyorsa doğal yöntemlerin hiç şansı yok ama beklicem 6 ay olmadı bir 6 ay duta en son çare olarak topikal estradiol kullanmayı düşünüyorum

Musollini

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2019, 11:27:16 »
Dutasteridi sürekli kullanımda taşaklara elveda dersin. Saçlar senin için bu kadar önemli mi ?

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2019, 12:02:32 »
Dutasteridi sürekli kullanımda taşaklara elveda dersin. Saçlar senin için bu kadar önemli mi ?
Hocam siz kullandınız mı?

Musollini

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2019, 12:16:09 »
Kullanmadım yerli yabancı onlarca kaynaktan araştırdığım kadarıyla dutasteride sadece dht yi de baskılamıyor bunun yanında başka hormonlar da baskılanır deniyor. Finasteride bile masum bunun yanında. İşin kötüsü tüm yan etkileri de bilinemiyor. Ben hariç ailemin geri kalanı tıp doktoru kesinlikle tavsiye etmiyorlar. Yan etki gördükten sonra bıraksan bile geri dönüşü olmayan sonuçlar da doğurabileceği söyleniyor. Bence çok kafaya takıyorsan da 3 ayda 1 düzenli kontrollerini yaptırmak kaydıyla finasteride kullan o da son durağın olsun derim. Senin yorumlarını okuyunca gerçekten üzülüyorum ama kardeşim İnan ki saçımız öyle herkesin umrunda değil elbette daha iyi görünmek hepimizin hedefi ama bence bu kadar kritik insana benliğini katan hormonlarla saç için oynamak çok tehlikeli. Bırak sal döküldüğü kadar dökülsün hatrı sayılır bir açıklık oluşunca öne ektirirsin tepeye de donör yetmezse açık kalır bak üniversite okuyorsun kendini beğenebileceğin beğendirebileceğin bir çok konu var. Vücut yaparsın enstrüman çalarsın entellektüel gelişim olabilir. Başkalarını geçtim bunlar senin kendini beğenmeni sağlar çok kafaya takmazsın böylece. Her şey gönlünce olsun

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2019, 12:44:53 »
Kullanmadım yerli yabancı onlarca kaynaktan araştırdığım kadarıyla dutasteride sadece dht yi de baskılamıyor bunun yanında başka hormonlar da baskılanır deniyor. Finasteride bile masum bunun yanında. İşin kötüsü tüm yan etkileri de bilinemiyor. Ben hariç ailemin geri kalanı tıp doktoru kesinlikle tavsiye etmiyorlar. Yan etki gördükten sonra bıraksan bile geri dönüşü olmayan sonuçlar da doğurabileceği söyleniyor. Bence çok kafaya takıyorsan da 3 ayda 1 düzenli kontrollerini yaptırmak kaydıyla finasteride kullan o da son durağın olsun derim. Senin yorumlarını okuyunca gerçekten üzülüyorum ama kardeşim İnan ki saçımız öyle herkesin umrunda değil elbette daha iyi görünmek hepimizin hedefi ama bence bu kadar kritik insana benliğini katan hormonlarla saç için oynamak çok tehlikeli. Bırak sal döküldüğü kadar dökülsün hatrı sayılır bir açıklık oluşunca öne ektirirsin tepeye de donör yetmezse açık kalır bak üniversite okuyorsun kendini beğenebileceğin beğendirebileceğin bir çok konu var. Vücut yaparsın enstrüman çalarsın entellektüel gelişim olabilir. Başkalarını geçtim bunlar senin kendini beğenmeni sağlar çok kafaya takmazsın böylece. Her şey gönlünce olsun
Teşekkürler hocam doğru diyorsunuz duta onay almamış bir ilaç.Fin en azından fda onaylı.Dutayı geçen sene ashton kutcher ile ilgili bir haberde gördüm 10 sene kullanmış bırakmış ve 15 senedir saçları aynı konumda umutlandım.
Saç lazım abi ünideyim birde saçım ince telli normal insanda 58 mikronsa bende 29 falandır o derece ekim bana olmaz sanki

kelboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 07 Temmuz 2019, 13:14:21 »
daha 2 hafta olmuş finans başlayalı hemen etki bekliyorsun ,bir defa ilk kullanımda finans ters etki yapıyor iki üç hafta kadar asıl etkiyi yeni yeni yapmaya başlamak üzereyken sen bırakıp dudasa geçmeyi düşünüyorsun.
bana kalırsa ne finans nede dudas kullanma ama illa kullanacağım diyorsan finansa devam et dudasa asla bulaşma yan etkileri finansın yüzde 2 ise dudasta yüzde 99.

Galaksi

• Full Member
« Yanıtla #10 : 07 Temmuz 2019, 13:32:09 »
Saçın ince telli ise saç dolgunlaştırıcı şampuan kullansana belki fayda eder

İzmir1984

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 08 Temmuz 2019, 13:47:38 »
Yapman gereken şey çok basit. Cildiye doktoruna gidip tsh hormonlarına baktıracaksın. Çinko, b vitamini seviyelerini kontrol ettireceksin. Teşhissiz tedavi ancak şans eseri olur. Önce bir teşhisini koydur bakalım. Yaşın genç ne kadar erken başlarsan o kadar iyi sonuç alırsın.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 08 Temmuz 2019, 15:59:06 »
Yapman gereken şey çok basit. Cildiye doktoruna gidip tsh hormonlarına baktıracaksın. Çinko, b vitamini seviyelerini kontrol ettireceksin. Teşhissiz tedavi ancak şans eseri olur. Önce bir teşhisini koydur bakalım. Yaşın genç ne kadar erken başlarsan o kadar iyi sonuç alırsın.
Benimki erkek tipi kellik hocam şakak açılması var incelme yok

tsimonoce

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 09 Temmuz 2019, 10:14:48 »
Ilaca genelde karisiyim... ama dakika 1 de verim almak biraz hizli oldu yawww

Ecz.Holmes

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 09 Temmuz 2019, 20:01:18 »
Hocam size önerim yaşınızda genç oral olarak  finasterid ve dutasterid grubuna bulaşmayın .dünya sağlık örgütü tarafından yapılan son çalışmalara göre bunların yan etkilerinin kalıcı olma durumu yüksek . eczaneye sürekli olarak gelen hastalarımız genelde iktidarsızlık ve cinsel istek azalışında şikayetçi.

Facebook Twitter Instagram