Anket

HANGİSİ ETKİLİ

Minoxil
20 (25.3%)
Hairforte
9 (11.4%)
Alopexy t
29 (36.7%)
Rogaine
21 (26.6%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: Hangi Minoxidil ?  (Okunma sayısı 8001 defa)

Shinji

• Yeni üye
  • *
Hangi Minoxidil ?
« : 04 Ekim 2019, 21:49:18 »
Merhaba arkadaşlar. Minoxidil etken maddeli bir ürüne baslamayı düşünüyorum. Yararını görenler varsa hangi marka iyidir yardımcı olursanız sevinirim. Minoxil, hairforte, alopexy t gibi markalar var bildigim kadarıyla. Tesekkürler.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Hangi Minoxidil ?
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2019, 00:42:44 »
Ben bu sene rogaine kullanacaktım sonra devamlı kullanmak zorunda olacağım için üşendim almadım. Bu tarz topikal sprey ya da köpüklerden randıman almak için devamlı kullanmak şart. Ayrıca can sıkıcı döngü denilen bir olay da var. Ben minoxili saçım için alıp kullanmadım sakalıma denedim baya sakallarımı kalınlaştırmıştı. Hair forte ürününü saçım için denedim pek randıman alamadım. Procapil maddesi bence minoxil kadar etkisi değil. Eğer maddi olarak sıkıntı çekmeyecekseniz rogaine iyidir ancak ana maddesi minoxil olduğu için standart minoxil de kullansanız büyük bir fark yaşamazsınız diye düşünüyorum. En azından kullanıcılardan okuduğum yorumlar bu yönde.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2019, 02:06:16 »
2 seneyi aşkın süredir Alopexy t kullanıyorum ve çok memnunum
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2019, 02:07:22 »
Minoksidili günde iki kez değil bir kez kullan. Günde bir kez kullanmakla iki kex kullanmak arasında fark yok. Akşamları 8 fis olarak kullan

Sunrise

• Full Member
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2019, 13:06:17 »
Hairforte'nin Minoxil ile ne alakası var?

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2019, 15:34:59 »
İşleyiş bakımından bakacak olursak teori de iki içerikte damarları genişleterek kan akışını hızlandırıp saç köklerinin beslenmesini sağlıyor. Ancak minoxil fda onayı almış bir içerik ve benim şahsi görünüşüm procapilden çok daha etkili. Hair forte spreyin ayrıca dht baskıladığı da iddia ediliyor. Ancak yanında Xpecia kullanımını da tavsiye ediyorlar. Normal şartlar dht baskılaması yapıyorsa Xpecia'ya gerek duyulmaması lazım ama bilmiyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

brk_41

• Full Member
« Yanıtla #6 : 19 Mart 2020, 09:09:49 »
Alopexy t minoxidil ile Proscar birlikte kullanılırmı, birlikte kullanilmasınin yan etkileri var mı acaba?

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2020, 12:40:52 »
2 aydır haftada 2 defa akşam yatmadan önce alopexy kullanıyorum. tüm ekim yapılan bölgeye 5-6 fıs. Sabah uyandığımda saç derimde inanılmaz bir kaşıntı ile uyanıyorum. sanırım kılcal damarlar hareketlenmiş oluyor.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 23 Mart 2020, 15:13:07 »
2 aydır haftada 2 defa akşam yatmadan önce alopexy kullanıyorum. tüm ekim yapılan bölgeye 5-6 fıs. Sabah uyandığımda saç derimde inanılmaz bir kaşıntı ile uyanıyorum. sanırım kılcal damarlar hareketlenmiş oluyor.

Hayır kılcal damarlar hareketlenmesinden değil yavaş yavas egzama/s.dermatit olma yolunda gidiyorsunuz  o kaşıntıyı çok iyi bilirim

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 23 Mart 2020, 15:47:14 »

Şampuan olarak konazal kullan haftada 1 -2 felan kasıntı kepek gecmiyorsa bırakırsınız minoxil size yaramıyordur .Ama hemen bırakma ilk baslarda bu kasıntı olabilir sonradan geçiyor bu durum eğer çok can sıkıyorsa hergun bu durumla karşılasuyorsaniz bırakırsınız.Ben kullandığım zamanlar kasıntı olmamıştı bazı kişilerde olabiliyor bu durum.

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 23 Mart 2020, 15:52:10 »
evet olabilir dediğiniz. zaten sabah uyandıktan sonra selyum şampuan ile yıkıyorum. seboreik tedavisinde kullanılan bir şampuan

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 24 Mart 2020, 05:12:13 »

Haftada iki kez minoksidil etkili oldu mu? Bu kullanım sıklığı özellikle ilk etap için yetersiz değil mi?

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 24 Mart 2020, 12:38:18 »
Haftada iki kez minoksidil etkili oldu mu? Bu kullanım sıklığı özellikle ilk etap için yetersiz değil mi?

yani açıkçası şöyle söyleyeyim. kanlanma ile ilgili bir sorunum yok. üstelik hemoglobin fazlam var. ekimi gerçekleştirenler kullanmam konusunda herhangi bir şey de söylemediler ama ben sadece ara ara saç derisindeki kılcal damarları hareketlendirmesi amacıyla kullandım.

mem

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 25 Mart 2020, 14:34:08 »
Paranız varsa rogaine kullanın yoksa kirkland kullanın minoxil türevlerin içinde %1 bile minoxidil yok,şikayet üzerine bakanlık minoxil inceledi %1 bile minoxidil çıkmadı ,Birde bayatlanmış minoxidil kullandılar mı hiç etkisi olmaz. Genelde minoxidil 2 yılda bayatlanır.Adamlar ceza ödeyip aynı devam ediyorlar

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 26 Mart 2020, 00:35:55 »
Paranız varsa rogaine kullanın yoksa kirkland kullanın minoxil türevlerin içinde %1 bile minoxidil yok,şikayet üzerine bakanlık minoxil inceledi %1 bile minoxidil çıkmadı ,Birde bayatlanmış minoxidil kullandılar mı hiç etkisi olmaz. Genelde minoxidil 2 yılda bayatlanır.Adamlar ceza ödeyip aynı devam ediyorlar

Olabilir hocam valla bende bu sene almanyadan rogain getirticektim bir sene lik her sene enistem gelir o yüzden her geldiğinde senelik almayi düşünüyodum ama günümüz maglum işte .Allah sonumuzu hayır eylesin inşallah.

Facebook Twitter Instagram