Gönderen Konu: Taçsız Kral Pele, Saçsız Kral Şahin :)  (Okunma sayısı 2297 defa)

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saçlı babanın saçsız evladı
« Yanıtla #15 : 18 Kasım 2020, 10:10:42 »
hocam hiç sıkıntı etme on numara donörün var senin saçlar iyi bir merkezde mis gibi olur canını sıkma ekim için yaşında uygun asuman hairi Serkan aygını incele

keldeğilim

• Full Member
« Yanıtla #16 : 18 Kasım 2020, 11:24:42 »
Tam asuman hanımlık bir ekim bence de bu. Ben kendisine ektirmediğim halde gözlemleri kadarı ile tavsiye edebilirim.

Kel Bezos

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #17 : 18 Kasım 2020, 19:09:52 »
Sac genetiginde caprazlama sonucu baba neyse ogul o olur %  75 80 civarinda. Ama annenin babasinda  sana gecmis sansizlik yasamissin dostum.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 18 Kasım 2020, 21:02:14 »
Sac genetiginde caprazlama sonucu baba neyse ogul o olur %  75 80 civarinda. Ama annenin babasinda  sana gecmis sansizlik yasamissin dostum.

Tam tersi... erkeğin testesteron ile alakalı genetik bilgilerin %90 ü anneden aktarılıyor. Keza yapılan araştırmalar sac tipininde anne tarafından geldiği yönğnde

Gençevhamlı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #19 : 18 Kasım 2020, 22:03:23 »
Aynen anneden geciyor sac geninin bulundugu x kromozomu yani babayla pek alakasi yok hatta ünlülerdende bakarsiniz babasi full oylu kel bknz fatih terim.Uzmanlar tarsfindanda boyle oldugu kanitlandi dayılar çok önemli deniyor.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 18 Kasım 2020, 22:31:27 »
Aynen anneden geciyor sac geninin bulundugu x kromozomu yani babayla pek alakasi yok hatta ünlülerdende bakarsiniz babasi full oylu kel bknz fatih terim.Uzmanlar tarsfindanda boyle oldugu kanitlandi dayılar çok önemli deniyor.

Cüneyt Arkın oğulları, Nejat Uygurun oğulları, Behzat Uygurun oğlu, can Yaman ve babası, kıvanç ve babası, azız nesin ve oğlu, Zayn Malik ve babası, Chris hemsworth ve babası ve kardeşleri, Murat yıldırım (Ramo) ve babası,  met Fırat ve babası, Engin Öztürk ve babası...

Ugrassam 200 tane daha sayarım.

Burada kritik nokta, kişi babaya mi anneye mi benziyor. Mesela Sinan Engin ve Seda Sayan'ın oğlu Oğulcan Engin kel değil, ama Sinan Engin kel. Oğulcan Engin kime benziyor bir bakın Google'dan.

Gençevhamlı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #21 : 18 Kasım 2020, 23:27:56 »
Bence tam olarak ünlülere bakmak sağlıklı değil onlar o imkanlarla belki kel ama sen bilemezsin yani.Fatih terim ve babası örneği doğru bence o yaştaki adam saç ektircek değil heralde öyle örnek sunman lazım genç orta yaşlı ünlülerin hepsi protez saçlı.Dediğinide anlamadım ayrıca nete bakarsanda anneden geçiyor diyor çünkü bu gen x kromozomu üzerinden taşınıyormuş.Ama şuda var anneden geçiyor ama senin anneden büyük büyük deden kel misal al sana miras kaldı yani şans ihtimalı yabana atılamaz.
Ek bilgi: Misal https://www.google.com/search?q=kellik+day%C4%B1dan+ge%C3%A7iyor&oq=kellik+day%C4%B1dan+ge%C3%A7iyor&aqs=chrome..69i57.3527j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8 böyle yazdın her siteden okuyabilirsin mantığı x kromozomundan geçiyor ve erkek x kromozomununu anneden alıyor ama stres felan da var şimdi kesin olarak belirli değil hiçbir şey.Misal rte ve oğlu bilal erdoğanada bakabilirsin.Keza bir akrabamızın iki kızı var ikisindede üstlerde seyrelme var dayıları kel babalarında sıkıntı yok.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 19 Kasım 2020, 00:10:03 »
Cüneyt Arkın oğulları, Nejat Uygurun oğulları, Behzat Uygurun oğlu, can Yaman ve babası, kıvanç ve babası, azız nesin ve oğlu, Zayn Malik ve babası, Chris hemsworth ve babası ve kardeşleri, Murat yıldırım (Ramo) ve babası,  met Fırat ve babası, Engin Öztürk ve babası...

Ugrassam 200 tane daha sayarım.

Burada kritik nokta, kişi babaya mi anneye mi benziyor. Mesela Sinan Engin ve Seda Sayan'ın oğlu Oğulcan Engin kel değil, ama Sinan Engin kel. Oğulcan Engin kime benziyor bir bakın Google'dan.
200 tane sayman %90-%10 oranını değiştirmez.. 3,5 milyarı aşkın erkek var sen 200 tane saysan neyi ispatlayacaksın ki? Kaldı ki bu ünlülerin annelerinide görmek lazım:)
Anne geni baskın saç tipinin belirlenmesinde ..

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 19 Kasım 2020, 00:17:39 »
Anneden %90 geliyor gibi bilimsel bir veri yok ortada.Dokulmeye duyarlı genlerin kimden geleceği belli olmaz.Sundan gelir bundan gelir diye bir şey yok detaylı araştırınca bunu görürsünüz zaten.
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Gençevhamlı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #24 : 19 Kasım 2020, 01:54:55 »
Anneden %90 geliyor gibi bilimsel bir veri yok ortada.Dokulmeye duyarlı genlerin kimden geleceği belli olmaz.Sundan gelir bundan gelir diye bir şey yok detaylı araştırınca bunu görürsünüz zaten.
Yav bak biz sana kaynaklı konuşuyoruz sen burda kendi ağzından bol keseden sallıyorsun.Googleyi açmak bu kadar mı zor açılmış linkini bile attım herkes anne tarafından geçiyor diyor bilimle kanıtlanmış.X kromozomu önemli burda normal erkekte xy var xi annesinden alıyor yani saçla önemli olan geni.Yoksa sen xx kromozomu mu taşıyorsun?Kaynak sunmadan iddia etme.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 19 Kasım 2020, 09:05:56 »

Aslında bu konuda Salvador haklı.. kellik ve sac kaybı büyük oranda anne tarafından geldiği iddiası Testesteron ile alakalı genlerin anneden gelen X kromozomuna bağlı olmasından dolayı öngörülen bir durum. Ama olay sadece testesteron değil aynı zamanda saç kökündeki reseptörlerin testesterona karşı duyarlılığı ile alakalı.. benim yaptığım kendi kişisel istatistiklerimdede gördüğüm anne tarafındaki erkeklerin çocuğun saç yapısına ile aynı paralellikte kellik göstermesi.
Konu sahibinin  “saçlı Baba’nın saçsız evladı” serzenişi çokta yerinde değil extra bir talihsizlik değil buna dikkat çekmek istedim aslında mesajımda .. ama %90 -%10 gerçekçi değil.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2020, 12:42:19 Gönderen: Hintell »

eskey

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #26 : 19 Kasım 2020, 10:57:01 »
Arkadaşlar öncelikle benim dayım yok :) Bence squat'ta saç döküyor. Kişisel deneyimimdir.

Ayrıca saç geninin anneden geçtiğini bilmiyordum. %50-50 değişiyor zannediyordum.

Başlığı değiştirdim konu amacından saptı.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2020, 11:04:56 Gönderen: Sahin Emre »

Salvador

• Hero Member
Ynt: Taçsız Kral Pele, Saçsız Kral Şahin :)
« Yanıtla #27 : 19 Kasım 2020, 11:31:20 »
Kaynak dediğin Google'da ilk çıkan haber :) Genlerle ilgili tüm ihtimaller yüzde 50 50 gelir.Anneden babadan kaç kromozom geliyor?Benim anne tarafimda saçı dökülen bir tane insan evladı yok Baba tarafında var amca oğlumun da ha keza öyle ve amca oğlu 18 yaşında kel  kalmıştı yıllar önce.Hala oğullarının babalarinda orman gibi saç var ve kendileri de öyle yıllardır hiç seyrelmedi.Ben de çevremde bu ve buna benzer örneklere bakarak saç dökülmesi %90 babadan geçer diyebilir miyim?Diyemem.Her okuduğun habere inanıp burada bana ahkam kesme,abuk subuk konuşma.

Gençevhamlı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #28 : 19 Kasım 2020, 12:18:00 »
Kaynak dediğin Google'da ilk çıkan haber :) Genlerle ilgili tüm ihtimaller yüzde 50 50 gelir.Anneden babadan kaç kromozom geliyor?Benim anne tarafimda saçı dökülen bir tane insan evladı yok Baba tarafında var amca oğlumun da ha keza öyle ve amca oğlu 18 yaşında kel  kalmıştı yıllar önce.Hala oğullarının babalarinda orman gibi saç var ve kendileri de öyle yıllardır hiç seyrelmedi.Ben de çevremde bu ve buna benzer örneklere bakarak saç dökülmesi %90 babadan geçer diyebilir miyim?Diyemem.Her okuduğun habere inanıp burada bana ahkam kesme,abuk subuk konuşma.
Adam bilim düşmanı anlamiyor ya.Sadece dayi degil annenin babasi flnda bu kapsamda.Bilimsel olarak git arastir ama bağnazsin adamlar bunu hesapliyor sense birkac kisi gormussun ona gore degerlendiriyorsun bak sabahtan beri kaynak atamadin benim attiklarimda bir ton kaynak vardi anca konuşuyorsun.
Not:Bu konu şans vb faktörlerde icerdigi icin bence örnek fln vermek tartismak gereksiz.Ona bakarsan benim tanidigimin 2 kizi var babalari full sacli dayilari kel kiz cocuklari ayni dayilari gibi saclari seyrek açılmış.Konuyu kapatalim çünkü biz kaynak atiyoruz sen kaynak atmadan oylesine konusuyorsun

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #29 : 19 Kasım 2020, 12:34:36 »
Adam bilim düşmanı anlamiyor ya.Sadece dayi degil annenin babasi flnda bu kapsamda.Bilimsel olarak git arastir ama bağnazsin adamlar bunu hesapliyor sense birkac kisi gormussun ona gore degerlendiriyorsun bak sabahtan beri kaynak atamadin benim attiklarimda bir ton kaynak vardi anca konuşuyorsun.
Not:Bu konu şans vb faktörlerde icerdigi icin bence örnek fln vermek tartismak gereksiz.Ona bakarsan benim tanidigimin 2 kizi var babalari full sacli dayilari kel kiz cocuklari ayni dayilari gibi saclari seyrek açılmış.Konuyu kapatalim çünkü biz kaynak atiyoruz sen kaynak atmadan oylesine konusuyorsun
Sen ne kaynağı atiyorsun cahil çocuk?Google'da haber okuyorsun bir tane kaynak attın mı?İki gün önce saç dökülmesinin sebebini bile bilmeyen süt dislerini yeni dökmüş bir çocuksun haddini bil diye uyarıyorum aynı tavra devam ediyorsun.

Facebook Twitter Instagram