Gönderen Konu: Saç Ekimi Sonuçları Forum  (Okunma sayısı 6444 defa)

Hintell

 • Admin
 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 35858
 • saç ekimi sonuçları
Saç Ekimi Sonuçları Forum
« : 21 Ekim 2021, 23:14:26 »
Saç ekimi sonuçları Forum
Dhi saç ekimi sonuçları
Öncesi sonrası saç ekimi sonuçları nasıl olmalı?
3000 yada 5000 greft saç ekimi sonuçları nasıl olmalı?
Kadınlarda saç ekimi sonuçları
Sakal ekimi sonuçları
Tıraşsız saç ekimi sonuçları
Saç ekimi öncesi hangi ilaç ve vitaminler alınmalı?
Saç deriniz ekim işlemi için hazırmı?
Saç ekimi planlaması nasıl olmalı?
Saç ekimi sonrası nelere dikkat etmek gerekir?
Fiyat performans oranı yüksek saç ekim merkezlerine karar vermek
İkinci bir saç ekimi operasyonu ile güzel bir sonuç alınabilir mi?
Aylara ve günlere göre saç ekim sonuçları nasıl değişir?
En iyi saç ekimi sonuçlarından örnekler


Saç Ekimi Sonuçları Forum

Bu yazımızda iyi bir saç ekimi sonucu alabilmek için saç ektireceğimiz kliniğe nasıl karar vermeniz gerektiği ile ilgili bazı ipuçları vermek istiyorum.Ayrıca konuyu detaylandırıp gerekli bilgileri verdikten sonra, şu ana kadar forum sitemizde paylaşılan en iyi saç ekimi sonuçlarını görsel örneklerle pekiştirme yoluna gideceğiz.
Forum sitemizde şu ana kadar beş bin kişiye yakın üyemiz saç ekimi sonuçlarını paylaştı ve halende yüzlerce üyemiz paylaşmaya devam ediyor.Saç ekimi sonuçları forum sitemiz var oldukça üyelerimiz öncesi sonrası süreçlerini  görsellerle burda paylaşmaya devam edecekler ve bizlerde yorumlarımızla onlara süreçlerinde her zamanki gibi yardımcı olmaya çalışacağız.
İyi bir saç ekimi sonucu alabilmek için öncelikle saç ekimi için uygun bir adaymısınız? Bu durumu net bir şekilde belirlemelisiniz.Yaşınız ,dökülme şekliniz, açıklığınız, donör bölge kapasiteniz ve ayrıca saç tellerinizin kalınlığı iyi bir saç ekimi sonucu için belirleyici etmenler olacaktır.Bunun için saç ekimi öncesi ve sonrası süreçle ilgili bilgiler bölümümüzde konu açarak deneyimli forum üyelerimizden destek alabilir ve bu konuda onların önerilerini alabilirsiniz.Saç ekimi öncesi iyi bir araştırma yapmak ve sağlıklı bilgiler edinip beklentinizi ona göre ayarlamak ekimden sonraki süreci özellikle psikolojik olarak daha sağlıklı bir şekilde geçirmenize yardımcı olacaktır.
Çoğu kişi saç ekiminden önce bu araştırmaları yapmayıp, saç ekimi yaptırdıktan sonra daha çok süreçleri ve tedavi yöntemlerini araştırmakla  vakit geçirdiğini düşünürsek, mantıklı olan işi sonrasına bırakmamak ve en başta bu işe eğilmek olacaktır.Forumda saç ekimi yaptıran üyelerimizin yorumlarına bakarsanız bu durumu daha net gözlemleyebilirsiniz.
Ayrıca doğal ve sık bir saç ekimi sonucu alabilmek her ne kadar zor gibi gözükse de, kendiniz için doğru bir saç ekimi merkezini karar vermekle işe başlamalısınız.Beklentinizin  üzerinde bir sonuç alma ihtimaliniz bu durumda epey yüksek olacaktır.En iyi saç ekim merkezlerinden birine karar vermek ve özellikle yüz tipinize uygun saç ekimi çizgisini belirlemek, iyi bir saç ekimi sonucu alabilmek adına en önemli kriterlerdir.


Dhi saç ekimi sonuçları

Forumda sıkça görüldüğü üzere bazı üyelerimiz dhi'mi yoksa Fue'mi şeklinde konular açmaktalar ama bu sorunun cevabı aslında oldukça nettir.Dhi'de aslında fue saç ekimi tekniğidir .Dhi de saç ekilecek kanallar özel uçları olan kalemlerle açılmaktadır,fue ile aralarındaki tek fark budur.Dhi yada fue olsun, farkeden tek şey karar vereceğiniz saç ekim merkezinin kalitesine  ve işini güzel yapıp yapmadığına göre sonuçların değişeceği gerçeğidir.Forumumuzda çok sayıda  dhi saç ekimi sonuçları örnekleri görebileceğiniz paylaşımlar mevcuttur .Arama yaparak bu sonuçları inceleyebilirsiniz.


Öncesi sonrası saç ekimi sonuçları nasıl olmalı?

Saç ekimi yaptırmış üyelerin konularını inceleyerek araştırmaya başlayın.Burda özellikle dikkat edeceğiniz en önemli konu, açıklığınıza benzer kişilerin konularını incelemek olmalı.Özellikle başarılı saç ekimi merkezlerinde saç ekimi yaptırmış kişilerin ekimlerini dikkatli bakmalısınız.Bu tarz konular açıklığınızı kapatacak yeterli miktarda greft sayılarını öğrenmek için oldukça iyi fikirler verecektir.

3000 yada 5000 greft saç ekimi sonuçları nasıl olmalı?

Karar verirken amacınız en iyi saç ekim merkezlerinden birine karar vermek olmalı.Çoğu ekim merkezi 5000 greft ekerken elde ettiği sonuç ne yazıkki 3000 yada 2000 greft ekilmiş gibi olmaktadır.Bunun nedeni saç ekim merkezinin ekimin bazı aşamalarında hatalar yapması ile alakalıdır.Bunu anlayıp doğru kararlar verebilmek, saç ekimi konusunda yeterli araştırmalar yapmayan kişiler tarafından imkansıza yakındır.5000 greft saç ekimi sonucu nasıldır ? 3000 greft saç ekimi sonucu nasıldır? Bunu anlayabilmek için örneğin 5000 greft saç ne kadar alan kaplar bu sorunun cevabını bilmekten gerekir ki bunu asla net bir şeklide anlayamazsınız.Bunun için yapacağınız en iyi şey 5000 greftle çok iyi sonuç alan kişilerin konularını incelemektir.Ekim öncesi tamamen kel olan birisi 5000 greft ile çok iyi bir sonuç almışsa demekki 5000 greftin kapatıcılığı bu kadarmış diyebiliriz.Bu tür sonuçlara bakarak beklentimizi çoğu zaman ayarlamaya çalışsakta çeşitli faktörler malesef bu sonuçları rutin bir şekilde görebilmemizi engellemektedir.Bu durumun nedeni saç ekimi merkezlerinin yaptığı hatalar,saç ekimi yaptıranların ekimden sonra geçirdiği yanlış süreçler,ekim öncesi doğru olmayan saç ekimi planlamaları ve öncesinde sonrasında kullanılması gereken medikal tedaviler ile ilgili bilgi eksiklikleridir. Malesef bu durum ekilen saçların büyük bölümünün çıkmamasına neden olmaktadır.Oysa ki 5000 greft az bir sayı değildir ve çoğu saydığımız faktörlerin sağlıklı bir şekilde bertaraf edilmesiyle  çok çok daha iyi sonuçlar alabilmek mümkündür.

Kadınlarda saç ekimi sonuçları

Kadınlarda aynı erkekler gibi saç ekimi yaptırabilirler.Erkek tipi saç dökülmesi yaşayan kadınlar çeşitli medikal tedaviler ile sonuç alamadıkları zaman saç ekimi yaptırmalarında bir sakınca yoktur.Burda önemli olan donör bölgenin durumudur.Genellikle erkek tipi saç dökülmesi yaşayan kadınların donör bölgeleri güçlüdür.Metabolik nedenlerden dolayı saç dökülmesi yaşayan kadınların ise donör bölgeleri malesef güçsüzdür ve saç ekimi için uygun adaylar değillerdir.
Kadınlarda saç ekimi sonuçlarını etkileyen en önemli unsurlardan birisi saç teli kalınlığı ve donör bölge saç yoğunluğudur.
Kadınların saç teli kalınlıkları sanıldığı gibi erkeklere nazaran daha ince değildir.Ortalama bir erkeğin saç teli kalınlığı 78 mikron iken bu oran kadınlarda 75 mikrondur.Aradaki bu farkta çok anlamlı değildir.Kadınların saç teli ince olduğu yönündeki  yanılgı genelde kadınların saçlarını uzun kullanmalarından ve saç yoğunluklarının erkeklere nazaran daha az olmasından kaynaklanır.
Kadınların cm karedeki saç teli yoğunluğu erkeklere göre daha azdır.Sarı ve açık renkli saçları olan bayanların saç yoğunluğu ise  koyu renkli olanlara nazaran çok daha fazladır fakat tam tersine saç kalınlıkları ise daha azdır.Bu faktörler bayanlarda saç ekimi sonuçlarını etkileyebilir.
Ayrıca kadınların saç uzama hızı erkeklere göre daha yavaştır.Bu durum saç ekimi sonuçlarının erkeklere göre daha geç alınmasına neden olabilir.

Sakal ekimi sonuçları

Bazen açık alanların fazla olması ve  donör bölgenin yetersiz olmasından dolayı sakaldan alım yapılarak saç ekimi yapılması gerekebilir.Sakal kılı kalınlığı normal saç teline göre daha kalındır.Bu durum iyi bir saç ekimi sonucu için avantajdır.Sakal kılları genelde vertex ve orta bölgelerde kullanılır.Kapatıcılıkları daha fazladır.Kalınlıklarından dolayı ön bölgede kullanılmaları doğru değildir.Aksi durumda doğal görünümlü bir sonuç almak mümkün değildir.

Tıraşsız saç ekimi sonuçları

Saçlarının üç numara kesilmesini istemeyenler traşsız saç ekimini tercih edebilirler.Genelde tıraşsız  saç ekiminde donör bölgeden sadece alım yapılacak bölgeler tıraş edilir.Sonuçlar bakımından tıraşsız saç ekiminin üç numara tıraşlı saç ekiminden farkı yoktur.Traşsız saç ekiminin en büyük dezavantajı ekim bölgesinin hijyeni sağlamak zor olacağı için enfeksiyona daha yatkın olmasıdır.

İyi bir saç ekimi sonucu için özellikle dikkat edilmesi gereken 5 madde;


 1: Saç ekimi öncesi hangi ilaç ve vitaminler alınmalı?

Saç ekimi öncesi doğru medikal tedaviler uygulamak iyi bir saç ekimi sonucu elde edebilmek için atılması gereken en önemli adımlardan biridir.Özellikle donör bölgesi zayıf kişiler ekim öncesi bu bölgedeki saçlarını güçlendirme yoluna gidebilirler.Bunun için kullanılacak ilaç yada vitaminleri artıları ve eksileri ile değerlendirip bu konuda en doğru kararları vermek gerekir.


2: Saç deriniz saç ekim işlemi için hazırmı?


Özellikle seboreik dermatiti olanlar bu konuda en şansız kişiler .Ayrıca kafa derinizdeki sivilceler ve yoğun kepeklenme problemleri sizi saç ekimi için elverişsiz bir aday yapabilir.Bunun için öncelikle çeşitli ilaç tedavileri ,şampuanlar ,medikal uygulamalar ve çeşitli beslenme diyetleri yapmanız gerekebilir.Sağlıklı bir saç derisi sizi saç ekimi için en uygun adaylardan biri yapabilir.

3: Saç ekimi planlaması nasıl olmalı?

Kendinize yakışan bir saç çizgisine karar vermelisiniz.Bunun için saç ekim uzmanlarından yada forumdaki deneyimli üyelerimizin görüşlerini alabilirsiniz.Bazen yanlış planlanmış bir saç çizgisi, doğal bir görünümü engelleyebileceği gibi sonuçlar dış görünüşünüze  de olumsuz bir biçimde yansıyacaktır.İyi bir çizgi planlaması sizi tekrar genç ve havalı bir görüntüye sokabilir, aksi olarak kötü planlanmış bir saç çizgiside pozitif anlamda dış görünüşünüze hiç bir katkısı olmayacaktır.Ayrıca kötü bir çizgiye sahip olup yalnızca kafanın üzerinde biraz saç olması estetik açıdan sanıldığı gibi iyi bir sonuç vermeyecektir.

Saç ekimi öncesi norwood skalasına göre dökülme durumunuz, saç ekimi planlamanızı belirlemede oldukça önemlidir.Özellikle saç ekimi planlaması yapılırken saçlı ve saçsız alanlar ayırt edilmeli ve buna göre ekim yapılacak bölgeler belirlenerek greft dağılımına karar verilmelidir.Çoğu zaman yapılan en önemli hatalardan birisi yoğun saç olan bölgelere saç ekimi yapılmasıdır .Bu durumda var olan saçlar ekilen saçların beslenmesini engelleyerek saç çıkışını imkansız hale getirecek ve kötü bir saç ekimi sonucuna neden olacaktır.Öncelikle saç ekilen yerlerden saç çıkması için ekim yapılacak alanlarda saç ekimine uygun bir seyreklik olmalıdır.Bu seyrekliğin miktarı hakkında daha detaylı bilgi almak için foruma resimlerinizi yükleyip deneyimli üyelerden bilgi alabilirsiniz.

4: Saç ekimi sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

İlk iki ,üç gün özellikle bol bol istirahat etmeli ve ayakta fazla kalmamaya dikkat edilmelidir.Bu dönemde ödem oluşmaması için yarı yatar vaziyette bu süreçte dinlenmek çok önemlidir.Ayrıca bu süreçte yoğun güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınmak gerekir.Bunun dışında dikkat etmeniz gerekenlerle ilgili forum sitemizde detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

5: Fiyat performans oranı yüksek saç ekim merkezlerine karar vermek

Saç ekimi fiyatları saç ekim merkezlerine göre oldukça değişkenlik göstermektedir.Fiyatlar yukarı tırmandıkça işinde başarılı ekim merkezlerine karar vermek kolaylaşırken fiyat düştükçe seçim yapmak zorlaşır.Özellikle düşük fiyatlara ekim yapan saç ekim merkezlerine karar verirken daha dikkatli olmak gerekir.Bunların aralarında saç çıkış yüzdesi yüksek başarılı sonuçlar elde eden kliniklerin sayısı oldukça azdır.Bu ekim merkezlerini bulabilmekte çok sıkı araştırmalar yapmaktan geçer çoğu zaman.

İkinci bir saç ekimi operasyonu ile güzel bir sonuç alınabilir mi?

Bazen iyi bir saç ekimi sonucu alabilmek için operasyonunuzun iki aşamalı olarak planlanması yerinde bir karar olur.Mega seanslarla tek bir oturumda özellikle donör bölgeyi zorlayacak operasyonlardan çoğunlukla kaçınmak gerekir.Ayrıca bu tarz ekimlerde greftler çok geniş bir alana  dağıtılacağı için yeterli sıklıkta bir saç ekimi sonucu almanız çoğunlukla zorlaşır.
Bazen de başınızdan kötü bir saç ekimi operasyonu geçmiş olabilir .Bu durumda bu kötü sonucu düzeltmek için revize bir ekime ihtiyaç duyabilirsiniz.Genellikle bu durumlarda saç ekimine engel bir durum olmamasına rağmen donör bölge rezervleri azaldığı için saç ekimi merkezi tercihi konusunda özellikle çok dikkatli olmak gerekir.Atılacak tek bir kurşununuz var, onuda boşuna harcamak istemezsiniz.


Aylara ve günlere göre saç ekim sonuçları nasıl değişir?     

1. ve 2. ayda ekilen saçların döküldüğü şok dökülme evresi gerçekleşir.   
3. ayın ortalarında saçlar hafif hafif çıkmaya başlar.
4. ay tamamlandığında ortalama saçların yüzde 40'lık bölümü çıkmış olur.
5. ve 6. aylarda çıkış oranı yüzde 80 iken, 7 ve 8. aylarda bu oran artık yüzde yüze yaklaşmış olur.
Sonrasında bir yıla kadar olan süreçte saçlar büyümelerini tamamlayarak donör bölgeden ilk alındıkları zamanki hacim ve kalınlıklarına ulaşmış olurlar.Çıkan saçlardaki bu hacimlenme dönemi sonuçlar üzerinde oldukça önemli değişikliklere neden olur.
Burda bahsettiğimiz büyüme ve saç çıkış oranları gözlemlere dayalı tahmini rakamlardır.Aslında bir gerçek varki o da ekilen saçların yüzde yüzü dördüncü ayın sonunda çıkmış olur fakat bizler bunu çıplak gözle farkedemeyiz.Bunun için yukardaki evreleri çıkış oranları değilde saç ekim sonuçlarındaki gözle görülen değişiklikler olarak algılayalım.


En iyi saç ekimi sonuçlarından örnekler:
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2021, 02:24:37 Gönderen: Hintel »
Global Moderator
Saç Ekimi Sonuçları Ekibi.

Hintell

 • Admin
 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 35858
 • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimi Sonuçları
« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2021, 23:18:51 »
öncesi sonrası en iyi sonuçlardan bazılarına devam.
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2021, 00:23:06 Gönderen: Hintel »
Global Moderator
Saç Ekimi Sonuçları Ekibi.

merlin

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 40
Ynt: Saç Ekimi Sonuçları Forum
« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2021, 00:15:28 »
Saç ekimi sonuçları

merlin

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 40
Ynt: Saç Ekimi Sonuçları Forum
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2021, 20:17:54 »
Bu hafta forumda paylaşılan en güzel saç ekimi sonuçlarından bir tanesi.
Dr sibel ulusan 4000 greft saç ekimi sonucu;

merlin

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 40
Ynt: Saç Ekimi Sonuçları Forum
« Yanıtla #4 : 03 Kasım 2021, 22:43:00 »
Dr serkan aygın 4600 greft
Saç Ekimi Sonuçları

Miki

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 13
Ynt: Saç Ekimi Sonuçları Forum
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2021, 10:35:10 »
3.gün ilk yıkamam yapıldı ağrım acım şişliğim olmadı

 

Facebook Twitter Instagram