Gönderen Konu: Çoklu greftler  (Okunma sayısı 1842 defa)

halu80

• Full Member
Çoklu greftler
« : 07 Ekim 2021, 17:30:11 »
Sizce bu kadar çoklu greftler ön hatta ekmek normal mi?

Kerimm34

• Hero Member
Ynt: Çoklu greftler
« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2021, 18:57:02 »
bence normal saç tipin ince ve ön tarafa ekilenler çıkarsa sonuç güzel olur burda önemli olan sıklık yakalayabilmek .sonuç sık olursa dikkat çekmez ama seyrek olursa o zaman sırıtabilir.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2021, 19:26:20 »
Sevgili Halu kardeşim yine ben. :)

Ekimimin üzerinden 4-4,5 ay geçti. Geçen başka açtığım bir konuda bir iki fotomu da paylaştım kabaca bi filkir vermesi açısından. Hatta sen de bi mesaj yazmıştın o konuda. Kendi sürecimden bir örnek vereceğim aynı merkezde ektirdiğim için.

1,5 yıldır evden çalışmadaydım malum pandemi sebebiyle. Bu hafta 2 gün ofise dönüş yaptık. 19 aydır görmediğim iş arkadaşlarımdan bazıları sende bi değişiklik var iyi gördüm seni dediler ama ne olduğunu çözemediler o derece. Bir veya iki kişi saçların çoğalmış falan şeklinde farketti maks. Ekim olduğunu söyledğimde aaa çok doğal olmuş tepkileri aldım hep. Çevremden belki benim beğendiğimden daha çok beğenildi. Normal insanlar farkedemez senin bu takıldığın konuları emin ol. Bizzat görüyorum.

Haa kendi ekimimde planlamayla ilgili keşke söyle yaptırsaydım ısrar etseydim dediğim birkaç husus elbet var. Ama bu konu inan bana bunlar arasında değil ve normal insanlar anlamayacaklar aradaki farkı. Ancak ekim yaptıran bi arkadaşın yeni tanıştığın biri belki farkeder.

2 saat önce berberden geldim, 6 yıldır ayda en az bir kez gören adamlar ( ki genelde 3 haftada bir giderdim çoğunlukla) ben bu kadar iyi olacağını beklemiyordum dedi. 30-40 yıllık berber adamlar. Benim vertex zayıf ve az ekim olduğu için Yaa keşke tepeye daha sık girselermiş niye az ekmişler gibi konuşmalar oldu ama o benim alanın geniş olması greftin zor çıkması az çıkması gibi sebeplerden başka bir konu ysni.

Özetle canım halu80 kardeşim, çok takılıyorsun, saçlar hele biraz çıksın, hafif kalınlaşsın hiç derdin olmayacak bu konu. Ki zaten ufaktan da çıkışların başlamış gibi. Vertexe takılan bir arkadaşın olarak söylüyorum bunları. Güzel günler göreceksin inş. Stres yapma tadını çıkar.

Bak 5 paragraf yazdırmışsın yine bana. Konuşturma beni :)

murattarum

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 07 Ekim 2021, 19:37:04 »
Peki coklu azli greftler sokulmesen anlasilamazmi mesela donor resmine bakilarak?

halu80

• Full Member
« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2021, 19:41:37 »
Kusura bakma bayağı yazdırmışım yine sana 😅 

Eyvallah Lauri kardeşim.

Daha alışamadım yeni görünüme belki de ondandır. İnşAllah dediğin gibi olur ve hespi çıktığında ve oturduğunda alışırım belki.
Biliyorum bende de çok doğal duruyor diyorlar, ama ön hatta önce teklilerle başlayıp, çokluları arkaya ekselerdi diyorum doğallık bakımından.
Bunu belirtmemiz lazımki, yoksa merkezler düzeltmez kendini. Greftleri ayırmaları gerekiyor ve ince tellileri öne ekmeleri lazım. Tmm önden deri gözükmesin diyoruz, ama insanların ön tarafları hafif seyrek olur ondan sonra saççizgisi başlar.
Bunlar dikkat edilirse daha iyi sonuçlar ortaya çıkar.

murattarum

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2021, 19:43:30 »
Peki nasil anlasilir coklu greftler sadece grefti sokuncemi atsam donor bolge resmini anlayabilirmisiniz

halu80

• Full Member
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2021, 20:10:58 »
Yok, donörüne burdan bakınca anlaşılması zor. İyice yakından bakarsan çoklu tekli greftleri görebilirsin belki. Onun için de büyüteç gerekiyor. Herhalde Asmedte öyle imkan var. Makineyle telojen, yani ince olan greftleri seçebiliyor. Bunları da ön hatta kullaniyorlar.

Birde greftleri toplayınca kaçlı olduğunu görüp ayırabilirsin. Ve tekli ince olanlara ön hatta kullanırsın. Eğer fazla tekli yoksa, çokluları bölüm tekli olarak kullanabilirsin.

halu80

• Full Member
« Yanıtla #7 : 07 Ekim 2021, 21:16:12 »
Mesela bu videoda ekim ne kadar doğal olabileceğini gösteriyor:

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 07 Ekim 2021, 21:57:16 »
Hacım bu elemanın saçlar kalın telli. Ve açıklığı da az.

Bende hem bu elemanın 2-3 katıydı açıklık hem de teller ince telli. Bir noktada da önlerde şu sebeple çoklular yoğun kullanılıyor olabilir, yoğun görüntü sağlamak. Değilse ekim sırasında görsel olarak tekli greftler ayrıllabiliyordur sanırım. Tabi mesela ikili olup da tek teli zayıflamış zor görülür hale geldiyse anca öyle kolay seçilemez araya karışır.

halu80

• Full Member
« Yanıtla #9 : 07 Ekim 2021, 22:15:30 »
Ama yinede ön taraflara tekli ekersin, ardından çokluya geçersin. Doğallık böyle olur.

Bunu misal olarak gönderdim. Türkiyede bu açıklığa muhtemelen çok daha greft kullanırlarıdı. Adama sadece 2200 Greft kullanmışlar ve kapatıcılık bayağı iyi olmuş.
Bu merkezin geniş alana ekimleri de çok, orda da yine çok doğal ekiyorlar. Önlere tekli ardından çokluları ekiyorlar. Dökülmeden önce bizim saçlarda düz çizgi değildi, ordan burdan saçteli çıkıyordu. Demem şu ki, illa düz bir çizgi yapmaya gerek yok.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 07 Ekim 2021, 22:17:35 »
 öne donorun en arkasındaki tekliler ekilirse doğallık sağlanır onlarında sayısı azdır bu sefer ikileri ayırıp tekli yapıp ekerler.bolunen ekim çıkmaz ama 3 4 lüler bolunduğunde çıkmaz diyor drlar 2lileri bolersek sorun olmuyor diyor.onde ne kadar tekli o kadar doğallık

halu80

• Full Member
« Yanıtla #11 : 07 Ekim 2021, 22:36:05 »
Bende bunu diyorum işte, bunu ekerken niye dikkat etmiyorlar. İnce telojenler öne ekilir ardından da ikili üçlü. Sadece bir sırayı değil, 3-4 sıra en azından tekli olması gerekiyor kesinlikle doğallık için.

baldLion

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 07 Ekim 2021, 22:49:13 »
Bende bunu diyorum işte, bunu ekerken niye dikkat etmiyorlar. İnce telojenler öne ekilir ardından da ikili üçlü. Sadece bir sırayı değil, 3-4 sıra en azından tekli olması gerekiyor kesinlikle doğallık için.

3.4 sıra tekli ekilirse çok komik bir seyreklik olur  :) bu arada amerikanın en iyi saç eken doktorları ön çizgiyi kesinlikle tekli ekmiyorlar aksine çizgiyi çok sık yapmak için kalın olanları ekiyorlar zaten yeterli sıklık olduğu zaman görüntü doğal saç gibi görünüyor yani işin püf noktası teklide değil aslında sık bir ön çizgi yapabilmekte ama ne yazıkki her ekim merkezi bunu yapamıyor .
özellikle sokakta bazen çok denk geliyor adama ön tarafa çoklu ekmişler ama on metreden sırıtıyor neden dersen çünkü çok seyrek  .insan gözü bunu doğal görmüyor nedenide seyrekleşen saç cılız olur bunun tersi durum ise göze çok sırıtır.
senin durumuna bakılırsa saçların yeni yeni çıkıyor galiba .buna bakarak doğallığa erkenden karar veriyorsan çok yanılıyorsun ,yeni çıkan saçlar diken diken süpürge teli gibi oluyor çoğunlukla  ama zamanla doğallaşıyor .seninde yeni çıkacak olanlar ve zamanla saçtaki doğallaşma ile birlikte görüntü çok değişecektir.şimdiden bu doğallık meselesini takacağına acaba daha ne kadar saçım çıkacağa takılsan daha iyi olur  :) çünkü doğallığıda sıklık belirleyecektir.tam olarak kaçıncı aydasın bilmiyorum ama 7 ve 8 aylara geldiğinde her şey çok daha farklı olacaktır diye düşünüyorum.

halu80

• Full Member
« Yanıtla #13 : 08 Ekim 2021, 19:26:11 »
Bence kesinlike öyle. Ordakilerin hicbiri öyle ektigini görmedim. Dr. Hasson u ara internette ve görürsen öyle ekmediklerini.

Burda nasil ekileceğini iyice anlatıyor.

halu80

• Full Member
« Yanıtla #14 : 11 Ekim 2021, 16:26:47 »
@hintell başkanım sen bu konuda ne düşünüyorsun. Ön hatta çoklu grefti işi olur mu?

Facebook Twitter Instagram