Gönderen Konu: Medeks Hair 7200 Greft - Fotoğraflı -  (Okunma sayısı 35266 defa)

mstfztrk

• Full Member
Medeks Hair 7200 Greft - Fotoğraflı -
« : 24 Ekim 2019, 04:38:01 »
Merhaba arkadaşlar, öncelikle kısaca saç ektirmeye nasıl karar verdim ve nasıl bir yol izledim ondan bahsetmek istiyorum.

Bu zamana kadar aklımda hiç ama hiç saç ektirmek yoktu; yaşımda 30 üstü, ve her nasılsa 18.10.2019 tarihinde internette gezinirken (youtube, facebook, instagram vs.) bir beyefendinin saç ekimini gördüm ve gerçekten artık teknolojinin eskiye göre daha iyi olduğunu ve benim de saç ektirme zamanımın geldiği kanaatiyle bu yola girdim.

Bu yola girdiğim gün başladım araştırmaya.. öncelikle Medeks Hair'i gördüm ve gerçekten beğendim, akabinde çıkmışken birkaç klinikle daha görüşeyim diyerek başladım fiyat almaya. Yaklaşık 10 klinikle resimlerimi yollayarak irtibat kurdum ve aşamalar ile fiyatlar hakkında bilgi aldım.

Akabinde bu bilgileri netleştirmek ve daha detaylı bilgi almak için 19.10.2019 tarihinde klinikleri gezmeye başladım. Benim gezdiğim klinikler sırasıyla estethica, medeks ve clinicexpert idi.

Klinik estethica diğer klinikler kadar makul bir fiyat verdi fakat her nedense beni tatmin etmedi, medeks haire gittiğimde ise firma sahibi Gökhan beyle görüştüm (görüşmemi bir sonraki satırda detaylandıracağım) daha sonra ise clinicexpert'e gittim ve clinicexpert'te uzun süre beklediğimden ve adeta tabiri caiz ise gelen gidenlerin çok olması ve çakılı kadrosunun olmadığı kanaatiyle ve görüşme içeriğine binaen clinicexpertten de vazgeçtim.

Gökhan bey ile görüşmeme gelince.. öncelikle Medeks Hair Center'ı internetten araştırdığımda (forum dahil) açıkçası olumsuz bir şeyle karşılaşmadım ve instagramda paylaşımlarını görünce tam olarak hatırlayamıyorum fakat 12 yıl öncesine ait fotoğraflar dikkatimi çekti ve yapılan tedavileri de fotoğraf üzerinden ve ayrıca dediğim gibi youtube'da bir beyefendinin videosuna binaen beğenmem sebebiyle Medeks Hair'e karar verdim fakat karar vermeme sadece bu gerekçelerim yeterli olmadı; Gökhan bey ile ilk tanıştığım andan itibaren sıcak, samimi, yapılacak iş ve edinilecek sonuç hakkında tarafıma bilgi vermesiyle kendisine daha da çok güvendim. Sonuçta insan samimiyet ve güvence arar böyle bir işte..

19.10.2019 tarihinde Medeks Hair'de karar kılmam doğrultusunda 20.10.2019 tarihinde Gökhan beyi aradım ve 23.10.2019 tarihinin boş olup olmadığını sordum. O gün de rahat bir gün olduğunu ve gelebileceğimi söylemesi ile sabah 09.00'da klinikte oldum (Bu arada klinik butik klinik şeklinde max 4 hasta alabiliyor 1 gün içerisinde ve ben görüşmeye gittiğimde 3; saç ektirmeye gittiğimde ise benimle beraber 2 hasta vardı).

Kısa bir sohbetin arkasında yapılacak işlemler teyit edildi ve tedaviye hazırlandım daha sonrasında ise Gökhan beyin sık sık kontrol etmesiyle yaklaşık 12 saat sonra tedaviye son verdik.

Tedavi sırasında Gökhan bey olsun, Elif hanım olsun ve diğer arkadaşlar olan Mustafa, İlker ve Hasan beyler olsun işlerini titizlikle, samimiyetle ve müşteri memnuniyeti odağıyla sürdürdüler ve 6.000 greft ile bitiririz bu işi dediğimiz işi 7.200 greft ile bitirdik (kliniğin verdiği bilgi). Bu esnada içimden yeter artık kalkıp gideyim demek geçmiş ise de özellikle Gökhan bey dahil diğer tüm arkadaşların işi titizlikle sonuçlandırmak istemeleri karşısında biraz daha beklemekten başka çarem kalmadı :)

Tedavi aşamaları: arkadaşlar local anestezi ile sökülecek ve ekilecek alanlar operasyon sırasına göre hazırlanıyor. İğneden korkan var ise hiç korkmasın gayet elleri hafif ve adeta sinek ısırığı gibi.. Local anestezi esnası gayet başarılı geçti, akabinde donör bölgesinden kök alımı da hiç acı hissetmeden bitirildi, daha sonrasında ekilecek alan acısız bir şekilde uygun duruma getirildi ve ekime başlandı, ekim de yaklaşık 5.30 saat kadar sürdü (ihtiyacım olan greftten kaynaklı ve klinikin sonuç odaklı, müşteri memnuniyeti amacıyla çalışması sebebiyle) ve ekimin açıkçası en sıkıcı noktası da burası oldu :) Lakin sedyeye uzanıyorsunuz ve kafanıza uzunca bir süre saç ekiliyor, hareket kabiliyetiniz ve rahatsınız bozuluyor fakat bu işe deydi mi derseniz bence deydi. Önerir miyim diye de sorarsanız, şiddetle Gökhan beyin kliniğini öneririm ve bu arada kadrosu çakılı kadro olduğu için tercihimde bu durumda + faktör oynadı (forumda gezerseniz 2.5 sene kadar önce yukarıda bahsettiğim isimlerin klinikte halen çalıştığını göreceksiniz). Eve 10 gibi geldim, 12 gibi biraz uyumaya çalıştım ve fakat gerçekten uykusuzluk beni yordu (uykunuzu alarak gitmeye çalışın) ama 3-4 saatlik uyku beni kendime getirdi. Ağrım biraz vardı, ağrı kesici aldım ve geçti.

Özetle, Gökhan bey ve diğer arkadaşların samimiyeti, iş ahlakı ve sabırları için buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Doğru tercihte bulunduğumu düşünüyorum ve umarım fotoğraflardan da görüleceği üzere hayırlısıyla iyi bir sonuç elde etmeyi temenni ediyorum.

Not: Fiyat soracak arkadaşlar olabilir; sonuç odaklı ve sabit fiyatla çalıştıkları için aldıkları ücret sabit ve sonuç odaklı olması karşısında da maximum greft ekimi gerçekleştiriliyor. Ayrıca 2 kere de PRP yapılacak, başka bir şey varmıydı hatırlamıyorum zaten var ise kendileri bana hatırlatacaktır :)

mstfztrk

• Full Member
Ynt: Medeks Hair 7200 Greft - Fotoğraflı - Müşteri Memnuniyeti
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2019, 04:42:18 »
Ekim öncesi : -

Ekim sonrası:

« Son Düzenleme: 25 Kasım 2019, 03:25:22 Gönderen: tarantula901 »

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2019, 04:55:47 »
Geçmiş olsun.
Medeks güzel ekim yapıyor ama birde su 7000-10000 greft işine son verse daha güzel sonuçlar alırlar.
7200 greft tek seans çok gereksiz bir risk. Millet gün içersinde seansları bölmeye başladı artık 600-1000 greftlik seanslarda ekimler yapılıyor iken tek seferde böyle yoğun bir çalışma şahsi fikrim “cahil cesareti” bu kelimeyi tek seansta 5600 greftlik ekim geçirmiş olan Ben söylüyorum , cahildim gözümü kapattım yaptırdım. Ortalama üzeri bir sonuçta alsam şimdiki aklımla bu riske girmeZ Dim.
Hem hata riski artıyor, hem doğal olarak fire  oranı + birde olası bir nekroz (allah saklasın) durumunda telafi hakkınız kalmıyor.

Neyse ekiminize geçinecek olur ise açıklığınız çok imiş, resimlerde görüldüğü üZere gerçekten sık ve itina ile ekim yapılmış. Ön çizginiz gayet güzel umarım homojenite yakalanır ve güzel bir sonuç alırsınız. Aksini  dile getirmek bile istemiyorum muhtemelen 2.bir şansınız olmayacaktır.

Donere ait eski ve şimdiki durumunu gösteren foto paylaşırsanız seviniriz.

Dipnot: saç renginiz ekim için avantajlı bir renk.

mstfztrk

• Full Member
« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2019, 05:01:13 »
Görüşleriniz için teşekkür ederim, yarın kısmetse sargıları açacağım (açabileceğim söylendi). O zaman donör bölgesinin öncesi ve sonrasına ilişkin fotoğraf atarım.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2019, 05:04:50 »
Bu arada basınızı 45derecelik açı ile yukarı yönde tutmalısınız, ilk günden telefon tablet PC kullanıyım derken bütün ödemi yüzünüze toplarsınız. Basınızı açılı ve dik tutarak ödemin bas kısmınızdan enseye doğru inmesini sağlayın. Telefonla vs. Uğraşmayın hiç farketmeden bşr bakmışsınız yüZ göz şişer..

mstfztrk

• Full Member
« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2019, 05:08:23 »
Çok teşekkür ederim, dikkat etmeye çalışıyorum. Pc'nin altına kalın kitap koydum, kafamı da dediğiniz gibi o pozisyonda tutmaya çalışıyorum. İyi geceler. Selamlar.

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 24 Ekim 2019, 05:36:45 »
Hayırlı olsun ekimin. Çok ciddi bir rakam ekilmiş. Problemsiz çıktığı taktirde güzel bir görüntü oluşur. Ekim gerçekten çok ustaca yapılmış gibi duruyor.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2019, 08:33:37 »
Bu yaşta bu sayıda bu başa greft  sayısı az bile
Ekilenler çıkarsa saç hastalığınız son bulabilir
Aksi olursa birdaha Ekim şansı olamayabilir zira tüm malzeme kullanılmış gibi. Dualarla ekiminizi destelkeyin bende oyle inşallah istediğin gibi olur

Kliniğin çekimleri amatörce geldi

DEMİRBİLEK

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 24 Ekim 2019, 10:11:00 »
Ekiminiz hayirli olsun...
Klasik bir medeks ekimi yuksek greft  calisilmis ihtiyacta varmis islerini iyi yapiyorlar bukadar yilsek greft sayilari ile calismanin dogru olmadigini dusunen arkadaslar var olabilir ben katilmiyorum buna neticede kimse ayni zahmeteti tekrar tekrar cekmek istemiyorve de daha once gorstugum yerlerde her seans icin ayri icret talebinde bulunuldu ben ekim yaptirma asamasin da iken  bende burada yaptirdim ekimimi.Sonuc tatminkar oldu bu sonuc sizi mutlu edecek gibi gorunuyor vartex biraz seyrrek kalabilir bu bu aciklik icin cok normal iscilik harika gorunuyor en zor olan kisim beklemek paylasimlar devem ettikce birlikte takip ederiz artik

mstfztrk

• Full Member
« Yanıtla #9 : 24 Ekim 2019, 10:25:52 »
Teşekkürler.. Umarım istediğimiz gibi sonuç elde ederiz hayırlısıyla. Belli aralıklarla gelişmeleri de paylaşmaya çalışacağım. Herkesin gönlüne göre olması dileğiyle.

Donörümün öncesi ve sonrası:

« Son Düzenleme: 06 Kasım 2019, 14:14:26 Gönderen: Hintell »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 24 Ekim 2019, 10:30:11 »
Hayırlı olsun saç ekiminiz alan geniş 1 ekimde çok yüksek sayı risktir. Umarım sonucunuz olumlu sonuçlanır.
Global Moderator

mstfztrk

• Full Member
« Yanıtla #11 : 24 Ekim 2019, 10:32:21 »
Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim, gelişmelerden ara ara forumu haberdar edeceğim.

keanux

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2019, 11:18:09 »
alınan greft sayısına göre donör çok hırpalanmamış bence hayet güzel görünüyor... ekilen sayı harika inşallah sıkıntısız çıkar da mutlu eder dostum. medeks benimde düşündüğüm 2. yerdi ama şahin beyde yaptırdım. açıkçası max greft kulağa çok hoş geliyordu ama korktum da ama gerçekten nakış işler gibi ekimleri var...

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2019, 11:29:44 »
Ben açıkcası bu sayılara inanmıyorum donör kapasiteleri matematiksel olarak belli 9/10/7,5/8 bin

Gibi donörün cm2 alanı da az çok göz kararı belli. 7200 greft inandırıcı değil benim mantığıma uymuyor hadi alındı diyelim bu başarı ya da sağlıklı bir durum değil.
Global Moderator

Rizzrak

• Sr. Member
  • Sibel ulusan saç ekimi
« Yanıtla #14 : 24 Ekim 2019, 12:32:12 »
öncelikle hayırlı olsun, inşallah istediğin sonuca ulaşırsın ama herkesin dediği gibi aşırı bir ekim ekim, çok araştırdım yazmışsın ama keşke biraz daha araştırsaydın, 10 kliniğe resim atıp sormuşsun kaç tanesi 7bin küsür ekelim dedi? bence 5500'den fazla ekelim diyen başka klinik yoktur en azından tek seansta, aynı zamanda resimler 7200 müş gibi görünmüyor bence.
  • Ekim Merkezi ismi Medicalhair

Facebook Twitter Instagram