Gönderen Konu: Zekeriya Kul vs. Hakan Doğanay  (Okunma sayısı 2554 defa)

taxauditor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Zekeriya Kul vs. Hakan Doğanay
« : 12 Kasım 2019, 09:12:39 »
Merhabalar, uzun zamandır saç ekimi için araştırma yapıyorum, bu süreçte forumun bana büyük katkısı oldu, o nedenle öncelikle hepinize çok teşekkür ederim. Artık son düzlüğe girdim, bir karar verip müsait ilk zamanda ekim yaptıracağım. Zira saçlarım daha fazla bekleyebileceğim bir durumda değil.

Başlangıçta Asmed’e karar verip ekimimi orada yaptırmak istesem de Finasterid kullanımına sıcak bakmadığımdan mevcut durumumla bana ekim yapmayı kabul etmediler. O nedenle daha önce ekimlerini takip ettiğim Hakan Doğanay ve Zekeriya Kul’a dönüş yaptım.

Hakan Doğanay’ın artıları donör bölgesine zarar verdiği bir ekiminin olmaması, ön çizgide çok başarılı olması, sakaldan da alım yapabiliyor olması (donörüm sınırlı), ekimlerinin doğal görünmesi ve kullandığı teknik nedeniyle operasyon sonrasında kafanın yara bere içinde kalmaması.

Dezavantajları ise son dönemde yapılan ekimlerinde olumsuz sonuçların artmış olması (nerdeyse yarısından fazlasında memnuniyetsizlikler var), açılan konularının bir kısmının yarım kalması (olumsuz sonuçlandığına dair işaret olabilir), manuel alımı bırakması ve kendisinin Antalya’da olması (ekim sonrasında süreç takibi açısından, ben İstanbul’da yaşıyorum)

Zekeriya Kul’un avantajları son dönemdeki ekimlerinin Hakan Doğanay’a göre daha istikrarlı olması, kendisinin de sakaldan alım yapabilmesi ve İstanbul’da olması.

Dezavantajları ise genellikle 3000-3500 grefti geçmemesi, geniş alandan ziyade dar alanda çalışmayı sevmesi ve genellikle vertex’i ileri tarihli 2. bir ekime bırakması (benim alanım geniş ve tek seferde ekimim olsun istiyorum)

Düşüncelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. Aslında Hakan Doğanay’a daha yakındım ancak son dönemde pek fazla olumlu sonucunun olmaması, beni yeniden düşünmeye sevk etti. Saygılar.

taxauditor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Zekeriya Kul vs. Hakan Doğanay
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2019, 09:33:27 »
Fotoğraflarım

taxauditor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2019, 09:35:06 »
Fotoğraflarım

karaoğlan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2019, 11:31:23 »
hakan doğanayım bu saça ekim yapacağını sanmıyorum,genelde bu tür açıklığı olanları reddediyor .zekeriya kul iyi bir ekimci fakat doner alanı arada bazen hırpalıyor ama özellikle ön kısma size güzel bir ekim yapabileceğini tahmin ediyorum.

ahmet67

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2019, 12:05:43 »
bnce ilk olarak illa ekim yaptıracaksanız incelmiş olan saçları finasteride ile kuvvetlendirin ve manuel punch kullanan yeri karar verin.

taxauditor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2019, 13:25:28 »
hakan doğanayım bu saça ekim yapacağını sanmıyorum,genelde bu tür açıklığı olanları reddediyor .zekeriya kul iyi bir ekimci fakat doner alanı arada bazen hırpalıyor ama özellikle ön kısma size güzel bir ekim yapabileceğini tahmin ediyorum.

Telefon üzerinden yetkiliyle görüştük hocam, saç + sakal 4000 greftle tam kapanma olmasa da ekim yapılır bilgisini paylaştı benle.

taxauditor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 12 Kasım 2019, 13:28:37 »
bnce ilk olarak illa ekim yaptıracaksanız incelmiş olan saçları finasteride ile kuvvetlendirin ve manuel punch kullanan yeri karar verin.

Hocam eşimle çocuk düşündüğümüz için Finasteride kullanmak istemiyorum. Yoksa haklısınız üstler çok zayifladi, tepemde sac kalinligi 2 mikrona inmis durumda, uzun vadede onlar da gidici yani. Belki cocuk sonrasinda kullanabilirim, donör daha fazla zayıflamadan simdilik yalnizca ekim yaptirmayi dusunuyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 12 Kasım 2019, 13:39:06 »
2 doktorla görüşüp kendiniz karar vermelisiniz.
Global Moderator

Sikayet

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 12 Kasım 2019, 13:40:04 »
Bence biraz daha bekleyin dökülen dökülsün sonra Ekim yapın

taxauditor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 12 Kasım 2019, 13:50:04 »
Bence biraz daha bekleyin dökülen dökülsün sonra Ekim yapın

Hocam 34 yasindayim, 22 yasindan beri saclarim belli bir hizda dokuluyor. Daha fazla beklersem saclarim ekim yapilabilecek bir durumda olmayacak malesef.

ahmet67

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 12 Kasım 2019, 14:10:03 »
zekeriya kul da ektirmiş biri olarak kendisini kesinlikle tavsiye etmiyorum. sadece forumdan değil watsap üzerinden de konuştuğum birçok arkadaşım hem yön problemi hem de donördeki izden şikayetçi.

taxauditor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 12 Kasım 2019, 14:18:50 »
zekeriya kul da ektirmiş biri olarak kendisini kesinlikle tavsiye etmiyorum. sadece forumdan değil watsap üzerinden de konuştuğum birçok arkadaşım hem yön problemi hem de donördeki izden şikayetçi.

Hocam tecrubenizi paylastiginiz icin cok tesekkur ederim. Rica etsem sonucunuza iliskin basliginizi da paylasabilir misiniz?

taxauditor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Kasım 2019, 14:33:05 »

Hocam sonucunuzu buldum, yani Finasteride ile desteklediniz mi bilmiyorum ama ben ekiminizi begendim. Tabi siz memnun kalmamis olabilirsiniz, en dogal hakkiniz. Ama forum geneline bakinca, kullanilan greft sayisina gore iyi bir dolgunluga ulasilmis gibi gorunuyor. Saygilar.

ahmet67

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 13 Kasım 2019, 10:33:18 »
Hocam sonucunuzu buldum, yani Finasteride ile desteklediniz mi bilmiyorum ama ben ekiminizi begendim. Tabi siz memnun kalmamis olabilirsiniz, en dogal hakkiniz. Ama forum geneline bakinca, kullanilan greft sayisina gore iyi bir dolgunluga ulasilmis gibi gorunuyor. Saygilar.
Saç ekimi sadece çıkma oranına göre değerlendirilmemeli.doğallık,yön vs..nin iyi oldugunu anlaman için bütün açılardan ve uzun,kısa hallerini görmelisin.konumda sf:48 e bakabilirsin.

taxauditor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 13 Kasım 2019, 11:07:03 »
Saç ekimi sadece çıkma oranına göre değerlendirilmemeli.doğallık,yön vs..nin iyi oldugunu anlaman için bütün açılardan ve uzun,kısa hallerini görmelisin.konumda sf:48 e bakabilirsin.

Evet gordum, tabi haklisiniz sadece cikis oranina bakilmamali, memnuniyetsizliginizi de anlayabiliyorum ama yine de bi ekimdeki en onemli noktalarin cikis orani ve donör durumu oldugunu dusunuyorum. Dediginiz konular da onemli ama on formu kaybolan, saclari seyrelmis ve cansiz olan bi insanin sac goruntusunden daha kotu oldugunu dusunmuyorum. Bu forumda cok fazla kotu ekime de denk geldim.

Cikis yonune uygun modeller kullanarak bu sorunu cozebilirsiniz gibi geliyor. Tecrubenizi paylastiginiz icin tekrardan sag olun.

Facebook Twitter Instagram