Gönderen Konu: Yağlı ve İnce Telli Saç İçin Şampuan Önerisi  (Okunma sayısı 1749 defa)

nazimx

• Jr. Member
  • **
Yağlı ve İnce Telli Saç İçin Şampuan Önerisi
« : 29 Kasım 2019, 09:38:01 »
İyi forumlar. 21 yaşındayım ailede kel olmamasına rağmen yaklaşık 1 yıldır saçlarım dökülüyor çeşitli şampuanlar kullandım ancak dökülme durmadı aksine saçımda kepek oluşturdu. 1.5 aydır dermalute şampuan kullanıyorum. İlk kez dahiliye doktoruna gittim tüm vitamin ve kan değerlerine ilişkin tahlil yaptı sonuçlarda D vitamininin 0a yakın olduğunu söyleyerek tera d3 diye ilaç verdi. Tedaviye yeni başladım sonucunu 1 ay sonra paylaşırım.

Genel olarak çok ince telli ve yıkadıktan sonra neredeyse 12 saatte yağlanan bir saçım ve cildim var. Ertesi gün saçlarım kafama yapışık gibi kirli görünüyor kaşıntı ve kepek baş gösteriyor. Dermalute şampuanı 1.5 aydır kullanıyorum saç dökülmelerine gram faydası olmazken saçımda kaşıntı ve kepek oluşturmaya başladı. Saçım için kepek yapmayacak, yağlanma konusunda başarılı saç dökülmesine sebep vermeyecek şampuan tavsiyeniz var mı fiyatı önemli değil?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Yağlı ve İnce Telli Saç İçin Şampuan Önerisi
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2019, 11:53:21 »
Vitamin eksikliği saçlarını inceltmiş olabilir biotinde al yanında solgar
Global Moderator

nazimx

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2019, 14:28:34 »
Vitamin eksikliği saçlarını inceltmiş olabilir biotinde al yanında solgar

1 aydır solgar B COMPLEX kullanıyordum zaten şimdi birde tera d3'e başladım. Bana şu anda yukarıda bahsettiğim gibi şampuan lazım yağlanmayı geciktirip kepek yapmaması önemli.

Snajdan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2019, 00:56:53 »
prozinc plus deneyebilirsin.kepegi goturur, kasıntıya care gelir mi bilmiyorum.yaglanma icin de saclarını hergun yıkaman lazım ; prozinc,hergun kullanımına uygun.

tudors

• Full Member
« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2019, 01:23:33 »
prozinc plus deneyebilirsin.kepegi goturur, kasıntıya care gelir mi bilmiyorum.yaglanma icin de saclarını hergun yıkaman lazım ; prozinc,hergun kullanımına uygun.

tam tersi her gün yıkanan saçlar daha çok yağlanıyor.

Facebook Twitter Instagram