Gönderen Konu: saç ekimi sonrası saç yıkama sıklığı  (Okunma sayısı 8142 defa)

smart795

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
saç ekimi sonrası saç yıkama sıklığı
« : 10 Aralık 2016, 20:27:14 »
Saçları hergün sabah işe giderken yıkıyorum. Bu ekim için sorun teşkil eder mi? Aşırı yağlanıyor saçlarım 2 . gün alnım yağdan parlıyor ve beni rahatsız ettiği için her gün yıkıyorum. Tecrübeli arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

İyi forumlar herkese.

volkarizma90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: saç ekimi sonrası saç yıkama sıklığı
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2016, 20:30:47 »
Hergun yıkamak yerine en az 2 günde bir yıkamak saçlar icin daha iyidir. Çünkü oluşan yağ saçları besler ancak gozenekleri tıkayacak kadar kafada kalmamalı

smart795

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2016, 20:34:10 »
hergün yıkadığımda elime tek tel saç gelmiyor ancak 2. gün yıkadığımda elimi 3 4 tel saç geliyor aşırı yağlanmayla alakalı olsa gerek

TheSaint

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2019, 09:50:26 »
Ayni sorun bende de var.

Bilgisi ve tecrubesi olanlar yardimci olabilirler mi?

emin43

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2019, 14:30:53 »
Sçların yıkaması ekimin ilk 10 günü  her gün yıkanmalı , ama 10 günden sonra ( kabuklar döküldükten sonra) eskiden nasıl yıkıyordunuz öyle yıkıyabilirsiniz , aşırı derecede yağlanıyorsa günde ama yağlanma azsa 2  3günde bir kere  yıkanabilir

TheSaint

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 30 Kasım 2019, 14:43:54 »
Sçların yıkaması ekimin ilk 10 günü  her gün yıkanmalı , ama 10 günden sonra ( kabuklar döküldükten sonra) eskiden nasıl yıkıyordunuz öyle yıkıyabilirsiniz , aşırı derecede yağlanıyorsa günde ama yağlanma azsa 2  3günde bir kere  yıkanabilir

Eskiden 2-3 gunde bir yikiyordum. Sac ekiminden sonra kabuklari dokmek icin gunde iki kere yikama yapmamin gerektigini soylediler.
Ben de gunde 2 kere sabah-aksam yikamaya basladim. Kabuklar 12. gunde tamamen bitti. Simdi 2-3 gunde bir yikamaya geri donmek istiyorum ama anlim ve sac derim inanilmaz yaglaniyor. Elimi surer surmez yagdan paril paril parliyor ellerim. Bu yuzden de gunde bir kere yagini almak icin yikama yapiyorum; hem yuzumun hem de kafamin.

Benim anlamadigim kimi o yagin saca gerekli oldugunu kimiyse o yagin saci doktugunu soyluyor.

1- Hangisi dogru?
2- Acaba sacimi bu kadar sik yikamazken bir anda bu kadar sik yikamaya baslamak mi dengesini bozdu. Eger oyleyse yavas yavas dozajini artirarak yikamak lazim degil mi?
3- Her sabah biotin, her aksam saw palmetto,  iki gunde bir coraspin ve 4 gunde bir 4/1 proscar kullaniyorum. Acaba bunlarin bir yan etkisini mi goruyorum?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 30 Kasım 2019, 14:51:13 »
saw palmetto ve proscar ikisi ağır gelebilir sana

saçları normalde 2 günde bır yıkamak daha mantıklı her gün saçları kurutabılır yıkamak ve dediğin gibi kafada sacı besleyen kendı yagı da gerekli

her gün duş alabılırısnız ama her gün kafayı şampuanlamaya gerek yok ben her gün duş alırım ama 2 günde bir şampuan kullanırım kafama.
Global Moderator

TheSaint

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 30 Kasım 2019, 15:49:23 »
saw palmetto ve proscar ikisi ağır gelebilir sana

saçları normalde 2 günde bır yıkamak daha mantıklı her gün saçları kurutabılır yıkamak ve dediğin gibi kafada sacı besleyen kendı yagı da gerekli

her gün duş alabılırısnız ama her gün kafayı şampuanlamaya gerek yok ben her gün duş alırım ama 2 günde bir şampuan kullanırım kafama.

Peki sence hangisini birakayim? Saw Palmettoyu mu Proscar'i mi? Daha once yazdigim gibi proscarin yan etkisini gormustum 25 yasindayken. Bu yuzden 4'e bolunmus Proscari 4 gunde 1 aliyorum. Aslinda amacim ekim cok yeni oldugu icin yerleri degisen, soka ugramis kokleri olabildigince hormonlarin stresinden uzak tutmak. Sonra proscarin 4/1'ini  5 gunde bir, 6 gunde bir diye diye birakacagim. Simdilik planim bu. Ama senin dedigin gibi Saw Palmetto ve Proscar birlikte agir geliyor olabilir.

yazıcıoqlu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 30 Kasım 2019, 16:13:37 »
Benim.kafamda yaglaniyor. Sabah yıkayayım  aksama yaglanma oluyor o yuzden gozenekleri tikar dusuncesiyle sabah aksam yikiyorum boyleliklede masaj da yapmis oluyorum

TheSaint

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 30 Kasım 2019, 16:22:04 »
Benim.kafamda yaglaniyor. Sabah yıkayayım  aksama yaglanma oluyor o yuzden gozenekleri tikar dusuncesiyle sabah aksam yikiyorum boyleliklede masaj da yapmis oluyorum

Sen ekim yaptirdin mi? yaptirdiysan kacinci gunundesin?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 30 Kasım 2019, 16:22:51 »
Peki sence hangisini birakayim? Saw Palmettoyu mu Proscar'i mi? Daha once yazdigim gibi proscarin yan etkisini gormustum 25 yasindayken. Bu yuzden 4'e bolunmus Proscari 4 gunde 1 aliyorum. Aslinda amacim ekim cok yeni oldugu icin yerleri degisen, soka ugramis kokleri olabildigince hormonlarin stresinden uzak tutmak. Sonra proscarin 4/1'ini  5 gunde bir, 6 gunde bir diye diye birakacagim. Simdilik planim bu. Ama senin dedigin gibi Saw Palmetto ve Proscar birlikte agir geliyor olabilir.

eğer proscardan yan etki gördüysen devam etmek sorunlara sebep olur üstüne gitme derim ben
Saw Palmettoyu bırak diyecektim ama proscardan yan etki gören birinin devam etmesi pek doğru değil sıkıntı yoksa devam ediceksin
Global Moderator

yazıcıoqlu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 03 Aralık 2019, 22:02:43 »
Sen ekim yaptirdin mi? yaptirdiysan kacinci gunundesin?

Evet..149

Facebook Twitter Instagram