Anket

Saç ekimi değerlendirir misiniz ?

Gönderen Konu: Dr. Serkan AYGIN / 3168 Greft / DHI / Yaş 30 / İstanbul / 14.02.2020  (Okunma sayısı 45019 defa)

whisper

• Full Member
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle ekim öncesi saçlarımın durumunu paylaşacağım: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=9436.0

Uzun zamandır forumu takip ediyordum kara kara düşünürken en sonunda karar verip 14 şubat sevgililer gününde saç ektireyim dedim :)
Şaka bir yana bir tek o güne randevu kalmıştı..

Neyse lafı uzatmadan kısa ve öz yazmak istiyorum saç ektirmeyi düşünen herkesin faydalanması için.

Uzun araştırmalarım sonucu Dr. Serkan AYGIN da karar kıldım Arenamed ile arasında gidip geliyordum Arenamed de bir arkadaşım ekim yaptırmıştı uygun fiyata da ayarladık ama donör bölgeyi çok yordukları için korktum ve Serkan AYGIN'ı tercih ettim.

Eda Hanım ile wp üzerinde randevulaştıktan sonra muayene günü nasıl gelmem gerektiğiyle ilgili bilgilendirme yaptı aşağıda paylaşıyorum;

Operasyon Öncesi
-En az iki gün öncesinden alkol ve sigara kullanilmamalidir.
-Aspirin gibi kan sulandirici ilac alinmamalidir.
-Operasyondan en az iki gun once sakal tirasi olunmamalidir.
-Operasyona gelirken, rahat cikarılabilecek(gömlek vs) bir kıyafet giyilmelidir.
-Operasyon öncesi ve sonrası bol sıvı alımına özen gösterilmelidir.
-Sağlıklı bir kahvaltı yapılıp,tok karnına gelinmelidir.
- Kimlik getirilmelidir.
Teşekkürler.

- Dr.Serkan AYGIN Clinic
-                    Eda Kızıltan

Operasyon öncesi herhangi bir kapora vs talep etmediler örneğin; Arenamed istemişti.

14 şubat Cuma günü kliniğe gittim, randevüm 10:40 daydı 10:30 da klinikte oldum yaklaşık 20 dk Eda Hanım'ı bekledim Eda Hanım gerekli bilgilendirmeleri yaptıktan sonra beni kan alımına gönderdi.
11:00 da kan alındı, 11:20 de Serkan Bey ile görüştüm gerekli planlamayı yapıp saç dökülmem ile ilgili bilgiler verdi mevcut saçı koruyarak dhi yöntemiyle çalışacağız dedi zaten dhi da bu saça yapılır tam senlik dedi :)
Benim dökülme şeklim çok farklıymış 100 belki 200 erkekte bir görülür, bu yüzden var olan saçlara zarar vermeden ekim yapmalıyız, ortalama 3100 kök ekeceğiz dedi.

Ekim sonrası ilaç kullanımı önerdi ama ben pek sıcak bakmıyorum çünkü finasterid önerdi yan etkileri çok fazla açıkçası korkuyorum, jeli varmış onu temin edebilirsen onu kullan dedi.

Serkan Bey ile görüşmeden sonra saat 12:00 gibi Vip araçla beni Koç Ünivversitesi Hastanesine götürdüler.
12:30 gibi hastaneye giriş yaptık.
12:35 de sakinleştirici verdiler her hangi bir heyecan yoktu ama :)
Sonra içeri aldılar saç ekim merkezine burada ayakkabı ve üst kısmı atlet vs. komple soydurup mavi önlük giydirdiler.

Sonra resim çekildi damar yolu açıldı sedasyon verildi 12:45 gibi operasyon başladı.
14:00 a kadar donörler toplandı sanırım sonra Serkan Bey gelip gerekli kontrolleri yaptı.

Ekimi Cüneyt Bey ve ekibi yaptı, Cüneyt Bey gayet tecrübeli ve bilgili birine benziyor bir süre kendisi ektikten sonra başka odadan çağrıldı oraya gitti sonra ekimin sonuna doğru geldi.
Ekim sırasında ağrı sızı olmadı sadece tepe bölgeye ekim yapılırken biraz fazla hissettim ama dayanılmayacak gibi bir his değildi..

Ekim 18:00 gibi bitti sonra Tuğba Hanım gelip gerekli bilgilendirmeleri yaptı ve beni mecidiye köydeki kliniğe kadar geri bıraktılar Anadolu yakasına servisleri yokmuş..

21:00 gibi eve vardım 2 saat boyunca herhangi bir şey hissetmedim ağrı sızı vs. sonra acayip bir üşüme ve titreme oldu o kadar kan kaybettim ve ilaçların etkisinden sanırım..

Eda Hanım operasyon sonrası gerekli bilgilendirmeleri yollamıştı, aşağıda paylaşıyorum;

Operasyon Sonrasi

-Yaklaşık 4 gün,size verilen seyahat yastığı ile yatmanız önerilir. (Başka biri tarafından şişirilmelidir.)
-Ekilen bolge tepe bolgesi ise seyahat yastigiyla yan veya yuz ustu yatabilirsiniz.
Ekilen bolge on bolge ise seyahat yastigiyla surtustu yatabilirsiniz.
-Yıkama talimatlari dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır.

-1 ay boyunca basinizi havlu,kagit pecete vs ile kurulamamalisiniz. Fon makinasinı uzaktan tutmak ve soguk olmasi kosulu ile kullanabilirsiniz.

-2 ay boyunca Sauna,hamam vs gidilmemelidir.

-2 ay boyunca basinizi gunesten korumalisiniz, bizim verdigimiz sapkalari pansuman sonrasi uygun yontemiyle takabilir, operasyondan 20 gün sonra normal sapka(kep) takmaya baslayabilirsiniz.)

-Bere,Kask vs 1 ay takılmamalıdır.

- 1 ay boyunca deniz ve havuza girilmemeli.
- 1 ay boyunca agir spor yapilmamali,15 gun sonra hafif kardiyoya baslayabilirsiniz.
- 5 gun cinsel iliskiye girilmemeli.
- Sakal icin; 1 ay jilet kullanilmamali, 10 gun sonra makinaya baslanabilir.
- Sac,donor bolgesi icin berber makas yardimiyla kesebilir.
- Kasinti hissi yasamaniz normal ve iyiye isaret olacaktir, yikamanin 11.gununden itibaren cok hafif masaj yardimi ile kabuklarin dokulmesini saglamalısınız.
- 15. Gun kabuklarin cogu dokulmus olacaktir.
- Yıkama süreci bittikten sonra kendi yıkamanıza dönebilirsiniz.
- Ilaclarinizi duzenli kullanmali,yagmur var ise şemsiye kullanmalı,basiniza hasar almamaya dikkat etmelisiniz.
- Yıkamanın bittiği gün ve altıncı ay mutlaka fotoğraf yollamalısınız.
- Size önerilen saç tedavilerine (finasteride gel,finasteride ,prp,mezoterapi vs.) düzenli devam etmeniz önerilir.
-
- Mutlaka yikama sonrasi 15. Gun fotograflarinizi ve 6. Ay fotograflarinizi tarafima gondermelisiniz.
-                   Dr.Serkan AYGIN Clinic
-                    Eda Kızıltan

İlk gece çok zor geçti ağrı kesici de içmedim, verdikleri hap kutu içinde olmadığı için ben ağrı kesici vermeyi unuttular sandım poşetteymiş sonradan gördüm..
İlk gece çok az uyudum saat başı kalkıp su içtim, verdikleri şişme yastık çok terletti arkada bandaj olduğundan kafama küçük geldi çok zorlandım totalde 3 saat ancak uyumuşumdur.

Bu arada benim boynumda iki adet fıtık var ve belimde de ağrı oluyor romatizmal henüz teşhis koyulamadı bunlara rağmen operasyon sırasında hiç zorlanmadım, gayet konforlu geçti başımın altına havlu konuldu rulo yapılarak.

Cumartesi günü:

14:00 da kliniğe gittim, pasuman söküldü kafam oksijenli su ile temizlendi sonra lazere cihazında 15 ddk bekledim, bandaj takıp gönderdiler.

Pazar günü:

16:00 ilk yıkama yapıldı donör bölge de kabuklanma olduğundan hafif ağrı hissettim, bandaj çıkarıldı ve eve gönderildim.

Günde 2 - 3 kez verdikleri Pharmazon nemlendirici losyonu sürüyorum.

Pazartesi günü:

Vermiş oldukları losyon ve şampuan ile yıkama yaptım, 15 gün boyunca her gün yapmam gerekiyormuş.
Losyon çok zor çıkıyor kafadan spreyin içine su koyup öyle çıkarıyorum.

Son olarak ekimden sonraki 2. ve 3. gün ishal oldum sanırım kullandığım ilaçlardan..

Benim aklıma gelenler bunlar tüm detayları yazmak istedim saç ektirmek isteyenler için umarım faydalı olur.

Resimleri bir sonraki postum da paylaşacağım.

İyi Forumlar,

whisper

• Full Member
Ekim Öncesi / 14.02.2020

whisper

• Full Member
Ekim Sonrası / 14.02.2020

whisper

• Full Member
İlk Gün 14.02.2020

whisper

• Full Member
2. Gün Donör

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Geçmiş olsun dostum

whisper

• Full Member
3. Gün Donör Bölge Arka, Sağ ve Soldan Görüntüsü

whisper

• Full Member
4. Gün İlk Yıkama Tepeden

whisper

• Full Member
4. Gün İlk Yıkama Tepeden ve Donör Bölge

whisper

• Full Member
Geçmiş olsun dostum

Çok teşekkürler dostum

whisper

• Full Member
Arkadaşlar şu ilaç konusunu konuşmak istiyorum, finasterid tarzı yan etkisi yüksek olan ilaçlar kullanmak istemiyorum aylardır araştırıyorum ancak alternatif bir çözüm bulamadım :(
Ekilen ve var olan saçlarımı kaybetmek istemiyorum..

Don Vito Corleone

• Hero Member
Dostum her ilacın  yan etkileri olabilir finasteride  var tabiki   en iyisi bu  finasteride +biotin   kullan  Yan etkisi  olursa  bırak olmasa  12 ay kullan

whisper

• Full Member
Dostum her ilacın  yan etkileri olabilir finasteride  var tabiki   en iyisi bu  finasteride +biotin   kullan  Yan etkisi  olursa  bırak olmasa  12 ay kullan

Dostum okuduğum yorumlarda yan etkilerinin kalıcı olduğu yazıyor yani bıraksam da geçmedikten sonra başlamanın bir mantığı var mı?

Ayrıca 12 ay kullan bırak diyorsun bıraktıktan sonra çıkan saçlar geri dökülmüyor mu?

Serkan Bey 11 yıl kullandığını söyledi :) bence hikaye

Sırf ekim sonuçları güzel görünsün diye 12 ay kullanın deniliyor ondan sonrası ne oluyor peki

Don Vito Corleone

• Hero Member
Sen bilirsin .

Facebook Twitter Instagram