Gönderen Konu: Avodart mi finas mi  (Okunma sayısı 6183 defa)

Salvador

• Hero Member
Avodart mi finas mi
« : 18 Temmuz 2020, 17:54:07 »
Merhabalar başka bir forumdan geldim burada da tecrübelere danışmak istedim.Finas bildiğiniz üzere arka ve yanlarda pek etkili ama on cizgi ve şakaklarda koruyuculuğu az.Dutastreid yani avodart kullanıp on bölgede daha çok fayda gördüm diyenler var mı?Ya da etki farkı nedir.Saclarim kel değil norwood 1. 1.5 sklasinda ama yoğunluk azalısi var şimdiden yorumlar için tesekkurler

Lauri

• Hero Member
Ynt: Avodart mi finas mi
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2020, 18:56:54 »
Merhabalar başka bir forumdan geldim burada da tecrübelere danışmak istedim.Finas bildiğiniz üzere arka ve yanlarda pek etkili ama on cizgi ve şakaklarda koruyuculuğu az.Dutastreid yani avodart kullanıp on bölgede daha çok fayda gördüm diyenler var mı?Ya da etki farkı nedir.Saclarim kel değil norwood 1. 1.5 sklasinda ama yoğunluk azalısi var şimdiden yorumlar için tesekkurler

Merhaba, diğer forumda, bilgisine güvendiğim bir arkadaş, avodart'ın daha etkili olduğunu, ama yanetki riskinin de fazla olduğunu söylemişti. UZun zaman kullanımlarda sakal, bıyık, vücut kıllarının dökülmesi gibi etkiler görüldüğünü iletmişti.

Ben şahsen nw1-1,5 gibi olanların, finasa bulaşmamasını tavsiye ederim.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 19 Temmuz 2020, 12:51:11 »
Sağolasın avodarti haftada 1  2 düşünüyorum.Sekeri ve gluteni keseceğim bakalım sonuç ne olacak
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Mac Dean

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2020, 13:22:59 »
Haftada bir gün avodart diğer günler finas kullanılır mı peki bu konuda ne düşünüyorsunuz ?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2020, 16:00:48 »
Sağolasın avodarti haftada 1  2 düşünüyorum.Sekeri ve gluteni keseceğim bakalım sonuç ne olacak

Aman haa. Yazdığıım yanlış anlaşılmış. Düzgün ifade edememişim galiba. Sanki finasa hayır avodarta evetmiş gibi anlaşılmış galiba.

Kardeş nw1-2 aralığındaysan ne olursa olsun finas-dutas veya başka herhangi bir antiandrojen almamalısın.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2020, 16:42:01 »
Bilgi için sağolun ama kel kaldıktan sonra bu hapları almanın da bir anlamı kalmıyor.Var olanı koruma yolunda maalesef elimizde başka etkenler yok perfecthair diye bir site var bakalım admini birçok kişide saç dökülmesine çare bulup yeni saç kazanımları elde etmiş beslenme ile sanirsam ve bazı hormonal durumlari düzelterek eğer böyle bir durum olursa bende bu ilaçları bırakabilirim ama şu an maalesef böyle bir lüksüm yok
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 19 Temmuz 2020, 17:05:21 »
Bilgi için sağolun ama kel kaldıktan sonra bu hapları almanın da bir anlamı kalmıyor.Var olanı koruma yolunda maalesef elimizde başka etkenler yok perfecthair diye bir site var bakalım admini birçok kişide saç dökülmesine çare bulup yeni saç kazanımları elde etmiş beslenme ile sanirsam ve bazı hormonal durumlari düzelterek eğer böyle bir durum olursa bende bu ilaçları bırakabilirim ama şu an maalesef böyle bir lüksüm yok
Bende o sitenin e-posta kursuna katıldım şu anda çok güzel bilgiler veriyor. Aslında bu olayın DHT’nin ötesinde olduğunu anlatıyor, bende hep söylüyorum DHT ilk sorumlu değil İnflamasyon sonucu saçlı deride birikmeye başlıyor çünkü DHT’nin kendisi anti-inflamatuvar.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 19 Temmuz 2020, 18:55:13 »

Saçlarını sadece bunlarla koruyabileceğini mi sanıyorsun? Saçı biraz dökülen, dutasa finasa sarılmamalı kardeş. Çok yanlış yoldasınız.

Siz bu ilaçları senelerce kullanabileceğinizi mi düşünüyorsunuz??

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 19 Temmuz 2020, 18:57:40 »
Saçlarını sadece bunlarla koruyabileceğini mi sanıyorsun? Saçı biraz dökülen, dutasa finasa sarılmamalı kardeş. Çok yanlış yoldasınız.

Hocam allah aşkına bir sal.Tamam adamsın sen bizi düşünüyorsun bizde seni çok seviyoruz eyvallah bizi düşündüğün için

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 19 Temmuz 2020, 19:01:34 »

Katılıyorum ben de . Tam ekimlik olduğuna eminim.nw1-1.5 için ben olsam ne dut. Ne fin. Kullanmazdım.

Şuan bile fin bende aşırı yağlanma yaptı. Cinsel isteksizlik de cabası.
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 19 Temmuz 2020, 19:22:11 »
Hocam allah aşkına bir sal.Tamam adamsın sen bizi düşünüyorsun bizde seni çok seviyoruz eyvallah bizi düşündüğün için

Siz salın be forumu.

İki tel saçı dökülen finasa dutasa leblebi muamelesi yapıyor. Dün başka bir başlıkta, elemanın birisi. 20 yaşında kullanıp yanetki görmeyenler var, ben de başladım. Yanetki görmüyorum diyor.

Bu kafa yapısıyla, her saçı dökülen internette bu siteye gelip, finasa başlıyor demekki.

Bu forumun, (saç ekimi, dökülmesi forumu olmasından mütevellit) insanlar bir konu açar, diğerleri yorumlar. (Doğru veya yanlış o ayrı mesele)

Siz benim yorumlarımın yanlış olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Nw1-1,5 olan birisinin finas kullanmasının mantığı nedir? Hadi savunun bakalım.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 19 Temmuz 2020, 19:38:06 »
Siz salın be forumu.

İki tel saçı dökülen finasa dutasa leblebi muamelesi yapıyor. Dün başka bir başlıkta, elemanın birisi. 20 yaşında kullanıp yanetki görmeyenler var, ben de başladım. Yanetki görmüyorum diyor.

Bu kafa yapısıyla, her saçı dökülen internette bu siteye gelip, finasa başlıyor demekki.

Bu forumun, (saç ekimi, dökülmesi forumu olmasından mütevellit) insanlar bir konu açar, diğerleri yorumlar. (Doğru veya yanlış o ayrı mesele)

Üstadım kırmızı hapı damardan vermişsin

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 19 Temmuz 2020, 19:42:24 »
Siz salın be forumu.

Ömür boyu kullanmanın mantığı zaten yok ki 1 olmadı 2 sene kullanıp saçları kendine getireceksin sonra aşamalı olarak bırakırsın DHT saç dökülmesinin temel sebebi değil zaten bu yüzden ömür boyu baskılamanın anlamı zaten yok.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 19 Temmuz 2020, 19:52:08 »
Üstadım kırmızı hapı damardan vermişsin

Güldürdün moruk. Hahaha

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 19 Temmuz 2020, 20:09:36 »
nw7 mars yüzeyi reis yine duyarını kasmış. Şu adamı görünce dişlerimi kasıyorum artık. Kel oğlu kel olduktan sonra kullanın arkadaşlar sizde de işe yaramasın.

Facebook Twitter Instagram