Gönderen Konu: Alopexy T 5(Minoxil) Yaş 20  (Okunma sayısı 1899 defa)

Razorlance

• Yeni üye
  • *
Alopexy T 5(Minoxil) Yaş 20
« : 19 Temmuz 2020, 03:58:36 »
Herkese selamlar gecenin bu saatinde gerçekten üzgün bir şekilde açıyorum bu konuyu, uyku tutmadı düşünmekten. Serüvenim dermatologun bana minoxili önermesiyle başladı(şu anki durumumda bela okuyorum ona) ki ben iki dermatologa gittim ikisi de önerdi. Yaş henüz 20 ben bu minoxili kullanmaya başladım ancak sadece akşam sıkıyorum sabah okul var diye kullanmıyorum haliyle(yani bu yüzden olmalı) hiçbir değişiklik fark görmedim kafada. Sonra malum karantina durumu oldu ben ilacı Alopexy'e çevirdim ve sabah akşam düzenli kullanmaya başladım. Bu ilaç bir ayda saçlarımı muhteşem döktü, saçlarımı kestirip kısaltınca korkunç manzarayla karşılaştım. Korkuyla ilacı birkaç gün bıraktım sonra da dökülmelerin normal olduğunu öğrenip(zaten biliyordum olacağını ama bu denli olması beni fazla korkuttu) ilaca devam etme kararı aldım şimdi ikinci aya giriyorum yani üzgün ve berbat haldeyim 6 ay kullanmayı planlıyorum okul bitene kadar beni toplasa yeter mesleğe başlayınca ekim düşünüyorum zaten. Konuyla ilgili tecrübesi olanlardan almak istediğim bir fikir var. Dediğim gibi benim saçımın seyrekliği belli bile olmuyordu ancak ilacı düzenli kullanınca saçlar döküldü(sanırım bu işe yaradığı anlamına geliyor) ve seyreklik ortaya çıktı. Benim sorum ise şu ben ilacı bırakırsam kendi kendine seyreklik düzelir mi? Yoksa ben ilacı düzenli kullanıp bir süre sonra mı bırakmalıyım? Döküleceği kesindi ama bu kadar kısa sürede bu hale gelmesi kesinlikle ilaçla alakalı bilsem sonucu asla bulaşmazdım. Doktorlara müthiş kızıyorum ve çok üzgünüm gerçekten. Minoxilin zayıf ve güçlenmesi için döktüğü saçları ben nasıl toplayabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum.

Spencer

• Hero Member
Ynt: Alopexy T 5(Minoxil) Yaş 20
« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2020, 07:00:25 »
Fotoğraf açıları yanıltıcı biri alttan diğerleri üstten çekilmiş dolayısıyla saçının ne kadar döküldüğünü veya dökülüp dökülmediğini anlamak güç

Androgenetik alopeside dünyada kanıtlanmış en güçlü topikal etkeni kullanıyorsun. Düzenli kullanıldığında 4 ay sonra etkisini görürsün maksimum etkisini 9 10 sy sonra gözlemlersin. Saçın döküldüyse sabırla devam et günde iki kez yerine bir kez akşamları 7 8 fıs olarak kullan. Bırakmak istediğinde ise birden değil yavaş yavaş azalta azalta bırak
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Razorlance

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Temmuz 2020, 10:11:23 »
Hocam hem yukardan hem karşıdan ne kadar döküldüğünü göstermek istedim sol bölge bariz şekilde açık ve ileri doğru ilerliyor. Kendi haline bıraksam böyle olmazdı çok daha yavaş ilerleyecekti çünkü sol taraf 2 senedir açık ve sağa yeni yeni geçiyordu ki ilacı düzenli kullanınca süreç aşırı hızlandı. Dediğin gibi bırakma şansım şimdilik yok bir sene boyu kullanmayı planlıyorum artık. Dermatologa da gidemiyorum malum virüs yüzünden ailemi riske sokmak istemiyorum. Sadece yavaş yavaş bıraktığımda bile çok hızlı şekilde döküleceğini biliyorum ve benim sorum bu bırakma durumu olduğunda saçım eskisinden beter hale mi gelecek yoksa ilacın döktüklerini geri kazanabilecek miyim

Uhtred17

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2020, 00:09:06 »
Doktorlara kızmana gerek yok agresif dökülmen varmış minoxu kullanmasan da saçın bu halde olurdu bence. Hiç bırakmadan kullanmaya devam et, şakaklara dermastamp dene. Henüz yeni döküldüğü için bir ihtimal çıkış olabilir. Dermatologa da xpecia veya aga e muadili bir ilac sor dökülmeyi biraz yavaşlatır

Facebook Twitter Instagram