Gönderen Konu: Liposomal atp hakkinda  (Okunma sayısı 1489 defa)

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Ynt: Liposomal atp hakkinda
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2020, 14:29:22 »
Nedir bu  resim  atarmisin   ürünün

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2020, 14:34:46 »
Resim yok dostum, ekim merkezleri veriyor ekimden sonra, tr de sadece asmed veriyor galiba

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2020, 14:41:55 »
Saç ekimi iyileşmesi ve büyümesi için   mümkün olan en iyi saç ekimi sonucunu elde etmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya inanıyoruz. Bu, nakli yaptığımız her folikülden en iyi büyüme için çabalamak anlamına gelir. Ball, saç nakli prosedürleri sırasında hastalarına mükemmel greft büyümesi ve hızlı saç nakli iyileşmesi için en iyi şansı sunmak için HypoThermosol ve ATP'yi kullanır..HypoThermosol - bir aşı depolama çözümü

Saç ekimi onarımıFoliküler birim greftleri donör alanından toplandıktan sonra ve Dr. Ball tarafından yapılan alıcı bölgelere implante edilmeyi beklerken soğutulmuş HypoThermosol çözeltisinde saklarız. HypoThermosol, hücrelerin, dokuların ve organların vücut dışındaki ömrünü uzatan, optimize edilmiş bir hipotermik (düşük sıcaklık) koruma aracıdır. Başka bir deyişle, nakledilen saç kökleri için bir depolama çözümü olarak HypoThermosol kullanılması, saç ekimi sürecindeki bu savunmasız aşamada çevrelerini optimize edebilir ve hassas greftlere zarar verme olasılığını azaltabilir.

Birçok klinikte normal salin veya Ringer laktat çözeltisi gibi daha ucuz greft tutma solüsyonları kullanılır. Bununla birlikte, Maitland Kliniği'nde, HypoThermosol'a eklenen yatırımın, greft sağkalımı ve ameliyat sonrası iyileşme için mümkün olan en iyi oranları üretme çabalarımızda değerli bir adım olduğunu düşünüyoruz.

Üreticiler şunları söylüyor:

“HypoThermosol, serbest radikalleri temizleyen, pH tamponlama, ozmotik destek, enerji substratları ve düşük sıcaklıklarda hücre içi durumu dengeleyen iyonik konsantrasyonlar sağlayan bileşenler içerir.

HypoThermosol, iki güçlü antioksidan, glutatyon ve sentetik bir E vitamini analoğu içerir. Bu, greftlerin soğutulması ve yeniden ısıtılması sırasında ortaya çıkan sıcaklığa bağlı moleküler hücre stres tepkilerini azaltır. Bu, saç ekimi prosedürü sırasında yerleştirilmeyi bekleyen greftlerin önemli ölçüde uzatılmış canlılığı ile sonuçlanır. Serum ve protein içermez, hipoalerjenik özellikler verir. ”

ATP (Adenozin trifosfat) - bakım sonrası sprey çözeltisi

Lipozomal ATP ile saç ekimi iyileşmesi ve iyileşmesiLipozomal ATP'nin iyileşme ve greft sağkalımına yardımcı olma kabiliyeti nedeniyle saç restorasyon cerrahisinde önemli bir uygulama olduğunu düşünüyoruz. Bu, greftlerin daha ince ve daha kırılgan olabileceği foliküler ünite eksizyon (FUE) prosedürlerinde özellikle önemli olabilir. Maitland Kliniği'nde, greftlerin maksimum sağ kalmasını sağlamak için ameliyat sonrası dönemde Lipozomal ATP spreyi kullanmanın yararlı olduğunu düşünüyoruz.

Adenosin trifosfat (ATP), canlı hücrelerdeki birçok işlem için enerji sağlayan organik bir bileşiktir. Bir saç ekiminden sonra, aşılanmış kıllar geçici olarak kan ve oksijenden yoksun bırakılır, bu da ATP düzeylerinin düşmesine neden olur. Aşılı kılların yeni kan dolaşımını geliştirmesi yaklaşık 3 gün sürebilir. Hastalarımızı saç ekiminden sonra en az 2 gün boyunca gün içinde her 30 dakikada bir (ve geceleri 2 saat) lipozomal ATP ile greftlerini püskürtmeye teşvik ediyoruz. Bu, aşılanmış foliküllere yeni bir kan kaynağı geliştirirken kafa derisine değerli ATP tedarik etmeye yardımcı olabilir.

Lipozomal ATP, lipozomlarda adenosin trifosfat (ATP) içeren bir çözeltidir. Lipozomlar, besinlerin ve farmasötik ilaçların uygulanması için bir araç olarak kullanılabilen küresel lipit vezikülleridir. Lipozomal çözelti, saç ekimi ameliyatı sırasında (greftler vücuttan dışarıdayken) ve iyileşmenin ilk birkaç günü boyunca oksijenden ve kan tedarikinden yoksun dokuya ATP iletimini iyileştirmek için kullanılabilir.

Lipozomal ATP'nin ana biyolojik faydalarının şu şekilde olduğu düşünülmektedir: 1) Folikül hücrelerine enerji sağlar, nakil sonrası erken dönemde sağlıklarını ve canlılıklarını korur. 2) ATP, tedavi edilen bölgeye kafa derisi kan akışını arttıran dermal arteriyoller üzerinde güçlü bir vazodilatördür. 3) Lipid vezikülleri hücre tarafından içselleştirilir ve çoğalan hücreler için ideal bir enerji substratı görevi görür.

Maitland Kliniği'nde, FUT veya FUE saç ekimi ameliyatı geçiren tüm hastalara ameliyattan sonraki ilk 48 saat içinde kullanılmak üzere bu çözümü sunuyoruz. Greftlerin hayatta kalmasını optimize etmenin önemli ölçüde yardımcı olduğunu ve pürüzsüz bir saç nakli iyileşmesi için iyileşme sürecini hızlandırdığını düşünüyoruz. Bu konu hakında bilgi sahip olan yazsın   lütfen

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2020, 14:43:50 »
Türkiye  hangi merkez uyguluyor  bunu?

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2020, 14:44:47 »
Asmed galiba. Websitelerinde bahsetmisler ama uyguluyorlarmi bilmiyorum

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2020, 14:46:50 »
Faydasi varmi gerçekten   önemli  olan bu   fiyat olarak nekadar acaba ?

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 26 Temmuz 2020, 14:49:31 »
Varsada ilk 48 saat var. biz treni kacirdik. Yurtdisindaki ekimlerde merkez tarafindan veriliyor sanirsam. Bende bi sise var hediye gelmisti 4 sene once hic kullanmadim. Tarihi gecmis olabilir

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Temmuz 2020, 21:05:07 »
Asmed ekim sırasında kullanıyo olabilir. Ki kullanıyor da.
Ama ekimden sonda atp kullanımı sanırım asmed protokolundeyasaktı
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 26 Temmuz 2020, 21:12:00 »
dostum bende l-arginine kullaniyorum ama bazi kaynaklarda saca zararli deniyor

jemjemx

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Temmuz 2020, 22:48:09 »
Ekim sonlarına doğru kafaya sıkıyor yanlış hatırlamıyorsam öyle olmuştu ..Arjinin testesteron seviyesini arttırdığı için saç kaybına yol açtığıyla ilgili bir kaç şey okumuştum..
// Kullandığım Takviyeler //

*Viviscal Tablet
*Propecia 1mg
*Olimp Multi Vitamin
*Omega-3 ve Kolajen Peptit

// Asmed Dr. Koray ERDOĞAN-Saç Ekim Sürecim //
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14840.0

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 26 Temmuz 2020, 23:33:04 »

Kendi yazımı alıntılayarak yanlışımı düzelteyim.
Asmedin verdiği kılavuzda ilk 3 gün atp kullanılır yazmıs ben yanlıs gormusum.
Eğer bilseydim ben de kullanırdım. Bu zaten hepimizin bildiği hücrenin enerji kaynağı.

Artık geç sanırım..
Asmed ekimim için:

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Temmuz 2020, 23:47:33 »
Ekim sonlarına doğru kafaya sıkıyor yanlış hatırlamıyorsam öyle olmuştu ..Arjinin testesteron seviyesini arttırdığı için saç kaybına yol açtığıyla ilgili bir kaç şey okumuştum..

dostum bende l-arginine kullaniyorum ama bazi kaynaklarda saca zararli deniyor

Ben hintell in yazdığı bir yazıda finasteridin yan etkisini azaltmak için kullanabilirsiniz yazısından dolayı kullanıyorum l-arginine

Eğer ulaşabilirseniz kaynak paylaşabilir misiniz?
Asmed ekimim için:

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg

Keletabies

• Full Member
« Yanıtla #13 : 27 Temmuz 2020, 00:06:39 »

Arjininle ilgili okuduğunuz şeyi ben de merak ettim. Kaynak verebilir misiniz?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 27 Temmuz 2020, 18:01:16 »
Arjinin kan damarlarını genişletici özelliği var. Biraz bakınca nette, vücutta nitrik oksite dönüştürüldüğü yazıyor.

Nitrik oksit ise aslında ereksiyon olunmasını sağlayan maddelerden birisi bildiğim kadarıyla. Dht’nin fonksiyonlarından bir tanesi de vücutta nitrik oksit sentezinde görev yapması. Dolayısıyla finasın sebep olduğu düşük dht kaynaklı nitrik oksit üretimi sekteyr uğrarsa, ereksiyon azalması bu sebeple oluyor.

Arjinin bunu dolaylı yoldan sağlıyor anladığım kadarıyla. Fayda görmüş arkadaşlar vardır tabi de. Ben kendimden şöyle örnek vereyim.

Araştırmalar sonucunda sitrülin amino asidinin karaciğerde arjinine dönüştüğünü ve direkt arjinin yerine sitrülinin daha iyi etki gösterebileceğini okumuştum. Bu ve benxeri birkaç makalede de ereksiyon bozukluklarına fayda ettiği söyleniyor.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6302103/

Hatta karpuzun kabuğuna yakoın bölgesindeki beyaz bölgelerde yoğun miktarda bulunduğunu, medyada ise karpuz kabuğunın cinsel gücü arttırdığına dair bir sürü yazı var. (ne kadar güvenilirse) Bunun üzerine %100 sitrülin içeren bir ürün satın aldım supplement satan bir mağazadan.

Çok düzenli kullanamadım fakat 40 gündür fln iki günde bir 3-4 gr. Yani 3000-4000 mg saf sitrülin tükettim. Ereksiyonun tepe noktası için bir miktar artış sağladı gibi ama örneğin sabah ereksiyonları veya ereksiyona geçen sürede pek bir değişiklik olmadı gibi. Belki dozaj yeterli gelmiyor, ya da çok dizenli kullanım istiyor bilemiyorum.

Dht nin fayda ettiği düzeyde etki edemiyor bence. Veya daha garanti çözüm tadalafil etken maddesi.

Facebook Twitter Instagram