Gönderen Konu: 20 Yaş Saç Ekimi Lütfen Yardımcı Olun  (Okunma sayısı 2872 defa)

Ka?an Gökbayrak

• Yeni üye
  • *
20 Yaş Saç Ekimi Lütfen Yardımcı Olun
« : 28 Temmuz 2020, 01:41:12 »
Arkadaşlar ve abilerim , uzun süredir bu forumu takip ediyorum. 16-17 yaş aralığımda çok fazla bir şekilde saçımın dökülmesi üzerine doktora gittim ve babamın saçının döküldüğünü gördüğü an ırsi diyip minoxil verdi. (ki haklı ailemde çoğu kişi kel diyebilirim) Ben bir süre kullandım fakat hayatım boyunca düzenli kullanamayacağımı fark ettiğim an bıraktım doğal olarak da çıkan saçlar geri gitti. Ardından prp tedavisini araştırdım ve kafama yattı en azından şu anki saçlarımı korumak adına. 18 yaşımda prp tedavisi oldum ve çok şükür o günden beri böyle bir dökülme yaşamıyorum. Ama zamanında 1-1.5 sene içerisinde o kadar döküldü ki benim öz güvenimi ve sosyal hayatımı son derece etkiledi. Saçımın şuanki halini koyacağım birçoğunuz şu an saçın var daha bir süre bu saç seni götürür diyeceksiniz muhtemelen ama ben psikolojik olarak gerçekten çöktüm abilerim. 1 gün geçmeden saçlarım bir anda yağlanmaya başlıyor ve direkt saç derim görünmeye başlıyor yani 1 gün yıkamadan saçımı duramıyorum misal , havuza denize girmeye çekiniyorum suya temas ettiği an direkt kel bir görüntü olduğu için veya güneş altında durmaya çekiniyorum yine saç derim görünmesin diye. Bir çoğunuz bu evrelerden geçtiniz muhtemelen fakat ben yaşım çok erkenken geçiyorum maalesef bu süreçten ve beni çok etkiliyor. Biraz forumda dolaştıktan sonra Ankara'da en çok önerdiklerinizden biri olan lifehair ' ı gördüm sonuçlar genelde herkesi tatmin etmiş. Açıkçası ben 30-35 yaşlarımdan sonra kafamı kazıyıp dolaşmaya razıyım bununla ilgili bir problemim yok fakat bu yaşımda dayanılmaz bir hal alıyor bu görüntü. Sizce saç ektirmeli miyim çünkü sadece ektirirsem kendimi bu konuda iyi hissedecek gibi hissediyorum.

https://hizliresim.com/e3WeLu
https://hizliresim.com/DNQiHD
https://hizliresim.com/sWeu96
https://hizliresim.com/1nQshS --> kısa hali
https://hizliresim.com/EdoJvc --> uzun hali

Salvador

• Hero Member
Ynt: 20 Yaş Saç Ekimi Lütfen Yardımcı Olun
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2020, 01:54:44 »
Evet yaşına göre açıklığın fazla ama önereceğim tedaviler finastreid ve bu masaj olur
https://el2.convertkit-mail.com/c/92ukxeeq6ktdugrrxou9/g3hnh5holwx8rv/aHR0cHM6Ly92aW1lby5jb20vMzEwNDQ0MjM2L2JlZDZlYjAzYzI=
Ek olarak mikroigneleme dediğimiz insülin ignesiyle deride küçük kanlamalar yaratmanda scalpta kanlanmayi saglayacak akabinde saçlarında bir süre sonra canlılık olduğunu hissedeceksin.Ekim yaptırmak işine yaramaz çünkü saçlarının ne kadar gideceğini bile bilmiyorsun bu psikolojinle 10 yıl sonra kel olurum diyorsun ama emin ol öyle olmuyor.İnsanoglu anlık yaşar geleceğe pek bakmaz bu yüzden gelecek gelince yaşadığı anda kaldığını düşünür debelenir durur.Bunlari yaşamamak adına finas+masaj+iğneleme yap ki giden saclarinin olduğu bölgeler finasa çok uygun.Linkteki masajları yap
Finas=Proscar 5e bol 1 parçasını yut ve iğneleme yap.Rsfine şekerden uzak dur ve vitamin testi akabinde hormon testi de yaptır.Bu agresiflige yol acan vitamin eksikliği ya da hormonal bozukluk (hipertroidi hipotroidi vs) olabilir.Geçmis olsun
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Ka?an Gökbayrak

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2020, 02:11:29 »
Teşekkür ederim yorumunuz için fakat bahsettiğiniz ilaçların ağır yan etkileri olduğunu duymuştum. Minoxili biri kısa sürede bırakan biri olarak o ilaçlardan biraz çekiniyorum açıkçası. Aslında demek istediğim yaptığım ekim beni 30-35 yaşıma kadar götürecekse eğer ben 30-35 yaşlarımdan sonra kazıtırım kafamı kafa şeklimde kazıtmaya uygun gibi duruyor. Forumda 20'li yaşlarda ektiren birkaç arkadaş gördüm zaten sonucu da güzel duruyor çünkü bu yaşlarda saç olmadıktan sonra gelecekte olup olmaması benim için gerçekten önemsiz.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2020, 02:20:20 »
Saygıdeğer kardeşim yasin çok genç biliyorum anlıyorum seni fakat mevcut saçlarının arasına girip bir Ekim mümkün değil ayrıca donor bolgen çok zayıf bu bölgeyi toparlaman şart.Ektirsen bile çok sağlıklı olacağı kanaatinde değilim.Sitede çok kullanan var yan etki görmeden yan etki gördüğün an birakabilirsin bir dene derim tabi korkuyorsan hiç bulaşma orası ayri en azından masaj ve ignelemeyi deneyip vitamin takviyesi(biotin d ve magnezyum cinko) almanı oneririm.Geçmis olsun

Ka?an Gökbayrak

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2020, 02:49:08 »
Teşekkür ederim abi yorumun için. İlaçlardan korkuyorum açıkçası yan etkileri saç için değecek yan etkiler değil bence. Kısa kestirip saç simülasyonu yaptırmak mantıklı bir alternatif mi sizce ? Özellikle hintell abi konuma değerleri yorumlarını katarsan çok sevinirim.

kelsea the punisher

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 28 Temmuz 2020, 04:38:37 »
Teşekkür ederim yorumunuz için fakat bahsettiğiniz ilaçların ağır yan etkileri olduğunu duymuştum. Minoxili biri kısa sürede bırakan biri olarak o ilaçlardan biraz çekiniyorum açıkçası. Aslında demek istediğim yaptığım ekim beni 30-35 yaşıma kadar götürecekse eğer ben 30-35 yaşlarımdan sonra kazıtırım kafamı kafa şeklimde kazıtmaya uygun gibi duruyor. Forumda 20'li yaşlarda ektiren birkaç arkadaş gördüm zaten sonucu da güzel duruyor çünkü bu yaşlarda saç olmadıktan sonra gelecekte olup olmaması benim için gerçekten önemsiz.

yan etki olayı tamamen abartı, korkulacak bir şey yok. için rahat bir şekilde en azından 6-12 ay şans verebilirsin. ekim olayını sorarsan saçın şu haldeyken kalkışmak intihar olur hele ki henüz 20 yaşındasın ve malesef acı gerçek sen şimdi kalkıp ektirsen de geri kalan saçların kısa zamanda dökülüp gidecek. geriye kötü bir görüntü kalacak. şansın varken saçını koru. aksi taktirde çok bilinçsiz bir hareketle hara kiri yapmış olursun.

hele hele saç simülasyonu gibi bir saçmalığa sakın bulaşma..

hayatını kurtaracak ilacın adı finasteride. bu acı gerçekleri herkes sana direkt söylemez. ben o güzelim yaşları senden çok daha kötü bir şekilde geçiren bir abin olarak seni uyarıyorum. acı ama gerçek bu kardeşim. dünyadaki tek realist tedavi bu ister kabul et ister etme.

teyfo33

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 28 Temmuz 2020, 07:43:44 »
Dostum foruma ilk konuyu açtığımda senin yaslarindaydim okadar pskoljik bozuktu ki ektirecektim yani buradaki çoğu kişi saç ektiren doktorlardan  vs daha çok bilgi ve tecrübesi var dikkate almani öneririm.  Her neyse konu açtığımda bana ekime uygun olmadığını dökülmemin devam edeceğini söylediler  ekimi erteledik fakat halen içinden daha ne kadar dokulebilir ki dedim hakli çıktılar 26 yasindayim n6 ya geldim bir hafta oluyor Ekim yaptirali o yüzden brklemelisin şuan sana Ekim yapılsa  saçların arasına girecekler ve mevcut saçların sarar görecek bu bir. 2.si dökülmeye yüz tutmuş saçlar Ekim travmasiyla gidecek bu 2. 3.ise agresif bir dökülme varsa bir kaç sene sonra olan saçların gittiğinde tekrardan aynı görüntü oluşacak ve bir ekime daha ihtiyaç duyacsksin. Şimdilik kafana takkma korumaya çalış saclarini
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15231.0

Takviyeler ;
Finasterid 1/4
 aksam xpecia
coraspin
d3 vitamini

Ka?an Gökbayrak

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2020, 11:39:56 »
Teşekkürler değerli yorumlarınız için buraya yazmasam gerçekten ektirme konusunu kafama takmıştım. Finas adlı ilacın yan etkilerine rağmen değecek bir tedavi olduğunu düşünüyor musunuz ?

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2020, 11:47:08 »
Teşekkürler değerli yorumlarınız için buraya yazmasam gerçekten ektirme konusunu kafama takmıştım. Finas adlı ilacın yan etkilerine rağmen değecek bir tedavi olduğunu düşünüyor musunuz ?
Valla  bende 22 yaşındayım  benim de saçlarım fazlasıyla dökülüyor ama finans asla kullanmadım kullanmam da. Yan etkileri ortada, zaten ömrünün sonuna kadar bu ilacı kullanamazsın bence dökülmesini bekleyip ekim yaptır derim.

asgeda

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 28 Temmuz 2020, 11:58:14 »
Donör bölgen yetersiz gibi görünüyor tabii fotoğraf ile net birşey söylenemez. Dökülmen yok ise şuan geçici pigmentasyon deneyebilirsin saç efekti veriyor. Donör bölgen yeterli derse saç ekim uzmanları elbette bölgesel saç ekimi yapılabilir. Ama iyi bir uzman ile görüşmen lazım. Merdiven altı ekimciler hiç yok demez hemen gel ekelim derler dikkatli ol

Ka?an Gökbayrak

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 28 Temmuz 2020, 12:05:18 »
Saç konusu şuan psikolojimi mahveden bir durum fakat sağlık daha önce geliyor benim için açıkçası. Finası kullanmak istemiyorum birçok insanda kalıcı etki yaratmış ki bildiğim kadarıyla olumlu etkileri de bıraktığın an geçiyormuş ilacın. Hiçbir alternatif yok mu mevcut saçları korumam adına? Bir de donörüm yetersizse hiçbir zaman iyi bir ekim yapamayacağım demek değil midir bundan 10 sene sonra da olsa ?

Mjölnir5

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 28 Temmuz 2020, 12:32:48 »
Öncelikle geçmiş olsun. Ben de 20 yaşındayım ve 2 yıldır dökülmem var finas kullanmayı düşündüm fakat hem yaş itibarı ile hemde yan etkilerinden dolayı hiç bulaşmamaya karar verdim. Psikolojini çok iyi anlıyorum 2 yıldır o kadar çok kafayı taktım ki hayatımın en güzel zamanlarını kaçırdığımı fark ettim ve artık bu durumu kabullenmeye başladım en kötü ihtimal kazıtırım sakal bırakıp biraz da vücut yaparım diye düşünüyorum. İnan hayatta saçtan çok daha önemli sorunlar var. İlerde dökülme durumuna göre donör de yeterliyse ekim yaparsın olmazsa da sağlık olsun kendine uygun bir tarz yaparsın ama yaşıtın olarak tavsiyem hayatının en güzel zamanlarını bu sorunu çok kafaya takarak geçirmemen.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 28 Temmuz 2020, 12:36:05 »
Saç konusu şuan psikolojimi mahveden bir durum fakat sağlık daha önce geliyor benim için açıkçası. Finası kullanmak istemiyorum birçok insanda kalıcı etki yaratmış ki bildiğim kadarıyla olumlu etkileri de bıraktığın an geçiyormuş ilacın. Hiçbir alternatif yok mu mevcut saçları korumam adına? Bir de donörüm yetersizse hiçbir zaman iyi bir ekim yapamayacağım demek değil midir bundan 10 sene sonra da olsa ?
Sevgili kardeşim yan etki kişiden kişiye değişiyor finas kullanıp düzenli cinsel ilişkisi olan yan etki görmeyen bjr sürü insan var sitede.Forum admini hintell saç ektirmesine rağmen mevcudu korumak adına kullanıyor ama bu kadar korkuyorsan zaten psikolojik yan etki görürsün o yüzden kullanma derim.Baska yapabileceğin alternatif tedaviler var nane yağı+okaliptüs yağı+lavanta yağı ve hindistan cevizi yağı da eklenebilir bunları karıştır dediğim masajı ve ignelemeyi uygula paraben içermeyen şampuan kullan Sebamed olabilir.Glutenli besinleri ve şekeri de tüketmeyi bırak.Evet çok şey saydım ama saç öyle bir şey ki bu saydıklarım devede kulak kalır belki de

teyfo33

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 28 Temmuz 2020, 12:59:12 »
6 aydır kullanıyorum finansı  şuana kadar yan etki görmedim he görmeyeceğim diye bişey yok fakat kullanmak zorundayım senin için şuan yorum yapmak ucu açık çünkü dökülmen nereye gidecek belli değil forumu takip etmeye devam edersen seneye bugünlerde gene  foto at bir senelik değişime bakalım
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15231.0

Takviyeler ;
Finasterid 1/4
 aksam xpecia
coraspin
d3 vitamini

Ka?an Gökbayrak

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 28 Temmuz 2020, 15:46:59 »
Bir kişi bile saç ekimini önermediğine göre demek ki yanlış bir yoldaymışım teşekkürler. Bir de @Hintell abinin yorumunu merak ediyorum bu konuda.

Facebook Twitter Instagram