Gönderen Konu: 27 yaşındayım saçlarımı kaybediyorum  (Okunma sayısı 1973 defa)

Rohat

• Full Member
27 yaşındayım saçlarımı kaybediyorum
« : 01 Ağustos 2020, 10:11:46 »
Merhaba arkadaşlar. Saçlarımın 2 yıl içinde tepeden oldukça kaybettim. Stres sınav falan artık keçe gibi saçlarım dökülmeye başladı. Şuan en kötü durumdayım. Daha önce finas xpecia ve dermaroller kullandım 5-6 ay  ama dökülmem durmadı bi türlü. Finas  ilk kullanımdı psikolojik yan etkisini de çok hissettim. Askere gidince bıraktım. Saçımda yağlı egzama olduğu için de yeşil vishi kullandım dermaroller çok kullanamıyorum . Dökülmem normal seyreldi aşırı avuç avuç deseniz öyle dökülmüyor ama inceliyor hızla. 1–2 ay önce korona falan filan derken saçlarım yine arttı dökülmesi. Finans tekrar başladım. Günde 1 tane  xpecia atıyorum. Dökülme yine normal seyrediyor ama gün güne eriyor saçlarım. Ne yapmalıyım? Minoksile geçeyim mi? Ya da finasa başka şeyler takviye edip devam mı edeyim? Foto atacam saçlarım içinde çok beyaz var ama ne hikmetse fotoda çıkmıyor hiç. Bide dik saçlara yani bir türlü yatıramadım böyle de zaten daha fazla açıklık belirginleşiyor. Yardım ederseniz sevinirim. Farklı Işıklar altında 3 foto ekledim.

My Precious

• Hero Member
Ynt: 27 yaşındayım saçlarımı kaybediyorum
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2020, 10:58:56 »
Geçmiş olsun.Fin kullanmayın psikolojik olarak hazır değilseniz başlamayın.Şu durumda fin ve dut gibi anti androjenler olmadan saç dökülmenizi durdurmanız çok zor bu yüzden ekim yaptırabilirsiniz zira ön çizginiz iyi durumda

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2020, 11:12:54 »
Öncelikle saçlı derini daha iyi duruma getirmelisin. Bunun için ketokonazol içeren bir şampuan yanında da egzama ve yağlı saçlar için geliştirilen şampuan kullanman lazım. Düzenini kendin belirlersin.

Dermaroller 1 ya da 1,5 mm hafta da bir gün kullanmalısın.

Minoxidil konusuna gelince, saçların dik olduğu için göz yanılması oluyor olabilir ama açıklığın fazla gibi yani minoxidilin döngüsünü ağır yaşayabilirsin. Ona kendin karar ver.

Eğer minoxidil kullanmak istemezsen procapil gibi alternatifleri kullanabilirsin.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2020, 11:45:52 »
Fotograflar çok net olmamak ile beraber bence dökülme tipiniz genel bir seyrelme türünde devam ediyor ama ön çizginiz hiç bozulmamış minoxil saçı kesinlikte toparlar fakat burada karar vermeniz gereken döngü sürecine psikolojikman hazır olup olmadıgınız bunun yanında ben dutastreid kesinlikle kullanılmaması taraftarıyım doktor kontrolünde finas düşünebilirsiniz.
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Rohat

• Full Member
« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2020, 11:57:15 »
Öncelikle saçlı derini daha iyi duruma getirmelisin. Bunun için ketokonazol içeren bir şampuan yanında da egzama ve yağlı saçlar için geliştirilen şampuan kullanman lazım. Düzenini kendin belirlersin.

Dermaroller 1 ya da 1,5 mm hafta da bir gün kullanmalısın.

Minoxidil konusuna gelince, saçların dik olduğu için göz yanılması oluyor olabilir ama açıklığın fazla gibi yani minoxidilin döngüsünü ağır yaşayabilirsin. Ona kendin karar ver.

Eğer minoxidil kullanmak istemezsen procapil gibi alternatifleri kullanabilirsin.
Cevap için teşekkür ederim hocam. Kenazol şampuanın haftada 2 defa kullanıyorum. Egzama için vicy yeşil kullanıyorum. Egzemama bundan iyi gelen yok ama son 1 aydır saçlarını çok kötü yaptı. Böyle kuru haldeyken bile yapış yapış ıslak görünümü verdi çok kötü yaptı. O yüzden evde olan vicy saç dökülmesine karşı olanını kullanmaya başliycam yine arada yeşil olanı ve konazol. Böyle bir süre devam etmeyi düşünüyorum. Dermaroller 0,75 mm olanı var bende saç derim hassas 1-1,5 bana çok gibi. 0,75 bile zor kullanıyorum. Minoksil gerçekten korkutuyor.  Yani bilsem ki işe yaracak kullanabildiğim kadar kullanacam. Doktor 10 yıl dökülmemi ertelersin dedi yani güzel sonuçlar alan da var daha kötü olanlar da.saçlarım dik ve beyazlarım da çok. Ama fotoda beyazlar görülmüuor neredeyse hiç. Göz yanılması da var. Günde dökülmem max 30-40 geçmiyordur ama o da en kötü bazen 15-20 ama incelme çok hızlı. Bakmadan saçıma dokunsan bu saçta hiçbir sorum yok dersin öyle de bi enteresan. 

Rohat

• Full Member
« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2020, 12:02:28 »
Fotograflar çok net olmamak ile beraber bence dökülme tipiniz genel bir seyrelme türünde devam ediyor ama ön çizginiz hiç bozulmamış minoxil saçı kesinlikte toparlar fakat burada karar vermeniz gereken döngü sürecine psikolojikman hazır olup olmadıgınız bunun yanında ben dutastreid kesinlikle kullanılmaması taraftarıyım doktor kontrolünde finas düşünebilirsiniz.
hocam finas kullanıyorum yani şuan elimden gelen en iyi şey bu. Ön saç çizgim çok iyi. Ama tepe gidiyor bu iyi mi kötü mü bilmiyorum. Tepe iyi olsa öne bi ekimle toplanır ama tepe daha zahmeti bir durum galiba. Minoks konusunda kararsızım gerçekten. Bekarım daha yani saçları da evliliğe kader(1-2-yıl) berbat etmek istemiyorum. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum hocam. Multivitamin olarak xpecia kullanıyorum ama 1 tane. Yani böbrekleri falan da yıpratmak istemiyorum. 4-5 aydır kullanıyorum bunu ondan önce 3 ay perfectil kullandım. Faydası var mı onu da bilmiyorum.

Rohat

• Full Member
« Yanıtla #6 : 01 Ağustos 2020, 12:04:20 »
Geçmiş olsun.Fin kullanmayın psikolojik olarak hazır değilseniz başlamayın.Şu durumda fin ve dut gibi anti androjenler olmadan saç dökülmenizi durdurmanız çok zor bu yüzden ekim yaptırabilirsiniz zira ön çizginiz iyi durumda
hocam saçlarım fotoda ki gibi değil aslında dik ve beyaz saç ışık altında. Öyle gözüküyor ama daha iyi durumda yani bu saça Ekim yapmazlar iyice dök öyle gel derler muhtemelen

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 01 Ağustos 2020, 13:00:06 »
Psikolojin için bence şu anda yapacağın en iyi şey

Büyüme uyarıcı bir ürün ya da topikal dht blocker  (Minoxidil,stemoxydine,saw palmetto ve panax ginseng ekstresi,procapil)

Finasteride ve xpecia (Eğer finasterid etki alamıyorum diyorsan dutasterid geç)

Dermaroller

Ketokonazol

Bir dene kendini gözlemle en az 3-6 ay baktın dökülme yavaşladı ama hala dökülmeye devam ediyor, bir simülasyon yaptırırsın o seni baya bir götürür tedavilerle birlikte. Sonrasında ister ekim yaptır ister protez saça geç. Ama her şeyden önce tedaviyi bir dene.

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 01 Ağustos 2020, 13:17:22 »
hocam saçlarım fotoda ki gibi değil aslında dik ve beyaz saç ışık altında. Öyle gözüküyor ama daha iyi durumda yani bu saça Ekim yapmazlar iyice dök öyle gel derler muhtemelen
Aynen öyle bu saça Ekim yapilmaz yapılsa da mevcut saça verir.Bence sende vitamin eksikliği de var hormonal bir durum da olabilir TSH ve vitaminlerine baktir
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Rohat

• Full Member
« Yanıtla #9 : 01 Ağustos 2020, 13:49:18 »
Aynen öyle bu saça Ekim yapilmaz yapılsa da mevcut saça verir.Bence sende vitamin eksikliği de var hormonal bir durum da olabilir TSH ve vitaminlerine baktir
[/quote saçımın ilk dökülme evrelerinde vitaminlerde problem yoktu doktor erkek tipi dedi klasik söylem aslında o zamana kadar dökülmem 5-10 tel di. Prp mezoterapi minoksil önerdi. Minoksilden çekindim 1 seans prp uyguladım uygulamaz olaydım resme agresif dökülmeyi tetikledik. Uygun bi zamandan tekrar vitamin testi yaptıracağım.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 01 Ağustos 2020, 14:24:15 »
[/quote saçımın ilk dökülme evrelerinde vitaminlerde problem yoktu doktor erkek tipi dedi klasik söylem aslında o zamana kadar dökülmem 5-10 tel di. Prp mezoterapi minoksil önerdi. Minoksilden çekindim 1 seans prp uyguladım uygulamaz olaydım resme agresif dökülmeyi tetikledik. Uygun bi zamandan tekrar vitamin testi yaptıracağım.
PRP= Mikro-iğneleme zaten mezoterapi konuşuluyor forumda dutasterid ile yapılan.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Rohat

• Full Member
« Yanıtla #11 : 01 Ağustos 2020, 15:22:34 »
Sizce tedavime propacil mi yoksa minoks mu ekleyeyim?  hairforte veya avesin kullananlar bilgilendirirse sevinirim

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 01 Ağustos 2020, 15:25:47 »
Sizce tedavime propacil mi yoksa minoks mu ekleyeyim?  hairforte veya avesin kullananlar bilgilendirirse sevinirim
Minoxidil procapilden çok daha güçlü bir etken ama Eğer kullanmak istemezsen procapil de bir alternatif.

Ama Eğer kullanacaksan topikal dht blocker ile beraber kullan.

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Facebook Twitter Instagram