Gönderen Konu: Ekim öncesi/sonrası günler  (Okunma sayısı 1082 defa)

efes92

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim öncesi/sonrası günler
« : 02 Ağustos 2020, 19:45:07 »
Arkadaşlar Merhaba,
12-13 Ağustos'ta Asmed'de saç ekimi yaptırıyorum, ekimden sonra yapılması gerekenleri az çok okudum ancak kafama takılan birkaç şey var.
Ekimden önce alkol,sigara,kafein tüketimini durdurmak gerekiyor mu?
Bir de malum ağustos ayı olduğu ve çok güneş alan bir evde olduğum için evde yaşayacağım günlk terleme bir sorun oluşturur mu?
Buna karşılık vantilatör karşısında durmayı düşünüyorum terlememek için, vantilatörün karşısında durmak sanırım bir problem yaratmaz?
Yardımcı olan olursa çok sevinirim, herkese teşekkür ederim

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekim öncesi/sonrası günler
« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2020, 19:55:17 »
Hayırlı olsun son 1 hafta kala alkol ve kan sulandırıcı ürünlerden uzak durun. Ekim sabahı kahve içmeyin. Ekimden sonra en azından kabuk dökümüne kadar aşırı terleme iyi değil. Sigara karışık iş, içiyorsanız yapacak birşey yok. Klima ve rüzgardan uzak durun kabul dök kadar en azından. Vantilatör karşısından saatlerce durmayın, çarpar. Şimdiden geçmiş olsun.

efes92

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2020, 20:17:02 »
Yanıtınız için çok teşekkür ederim.
Ama malum ağustos ayı ve klima olmayan bir evde terlememek mümkün deği.(Oluk oluk terlemekten bahsetmiyorum, ekimden sonraki hafta evden laptıop ile çalışıyor olacağım için günlük yaşadığımız terlemeler). Buna alternatif olarak kliması olan bir arkadaşa gitmeyi,otelde kalmayı, kule tipi vantilatör almayı vs bir çok şeyi  düşündüm. Bunlara gerek yok, fazla paranoyaklık yapıyorum gibi geliyor ama kestiremiyorum
Asmed ile bu konuyu üstünkörü konuştuğumda bir sorun yaratmayacğını söylediler ama tekrardan konuşacağım.
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. :)

kenanmed

• Full Member
« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2020, 00:30:28 »
Fazla düşünmenize gerek yok , vantilatör yeterli serinliği sağlıyacaktır zaten

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2020, 17:01:16 »
Vantilatörün direkt karşına geçme hafif esinti sorun yaratmaz.

Terlememeye ve güneşten korumaya çalış kafanı . Terler ise soğuk su dökersin ara ara . Kurularsın tampon şeklinde .
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

efes92

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2020, 20:14:31 »
Cevaplar için teşekkür ederim. Vantilatörü belli bir mesafeden kendime baktıracağım. Çalışırken diğer işleri halletmesi için annemi çağırdım bir haftalığına bana bakmaya :) . Olabildiğince az terleyerek geçirmeye çalışacağım.

efes92

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2020, 20:15:23 »
Vantilatörün direkt karşına geçme hafif esinti sorun yaratmaz.

Terlememeye ve güneşten korumaya çalış kafanı . Terler ise soğuk su dökersin ara ara . Kurularsın tampon şeklinde .

Sizin de yeni ekim yaptırdığınızı gördüm bu arada, zaten öyle olacak gibi duruyor ama umarım çok güzel olur sonucunuz :)

jemjemx

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2020, 20:51:13 »
Ben ilk yıkamadan sonra full klimalı arabada 5 saat yol gittim.. Vücut o kadar basit bir mekanizma degil herşeyden hemen kötü etkilensin.. Ama ilk 1 hafta normalden daha fazla kendinize bakarsanız iyi olur tabi :))
// Kullandığım Takviyeler //

*Viviscal Tablet
*Propecia 1mg
*Olimp Multi Vitamin
*Omega-3 ve Kolajen Peptit

// Asmed Dr. Koray ERDOĞAN-Saç Ekim Sürecim //
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14840.0

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2020, 21:35:18 »
Ekimden önce kan sulandırıcı almayın, alkol vs. Karnın tok ve gömlekle gidin
Sonrası ilk ve 10 gece kafa koltuk kenarından yastık veya boyunluk ile 2 kat havluyla yatın, akıntı olacak donörde, serum vs gibi, geri kalan ter vs için serin hafif rüzgar rahatlatır, kaşıma yapmayın, ellere ve diğer işlere dikkat.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

efes92

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 04 Ağustos 2020, 14:19:47 »
Ben ilk yıkamadan sonra full klimalı arabada 5 saat yol gittim.. Vücut o kadar basit bir mekanizma degil herşeyden hemen kötü etkilensin.. Ama ilk 1 hafta normalden daha fazla kendinize bakarsanız iyi olur tabi :))
ben de fazla endişelendiğimi düşnüyorum şuan :)

efes92

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 04 Ağustos 2020, 14:20:50 »
Ekimden önce kan sulandırıcı almayın, alkol vs. Karnın tok ve gömlekle gidin
Sonrası ilk ve 10 gece kafa koltuk kenarından yastık veya boyunluk ile 2 kat havluyla yatın, akıntı olacak donörde, serum vs gibi, geri kalan ter vs için serin hafif rüzgar rahatlatır, kaşıma yapmayın, ellere ve diğer işlere dikkat.
Bilgiler için teşekkürler hocam, 45dk bir alarm kurup yatıcam sanırım uykumda dönmeyeyim diye :)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #11 : 04 Ağustos 2020, 15:30:18 »
Vantilatör gerçekten hayat kurtarıyor. Terlememek adına adına büyük yararı var. Diğer konuları arkadaşlar bahsetmişler zaten. Sigara, alkol, kahve bunlardan uzak durulması gerekli. Ağrı kesici Aspirin kullanılmamalı. Parol tarzı ilaçlar ekim öncesi de kullanabiliyor ben özellikle sordum. Bana vitaminleri de son hafta kesmem gerektiği söylenmişti ve ekim sonrası 4 günde kullanmamam gerektiği söylendi. Minoxil zaten kullanılmıyor biliyorsunuzdur ekim öncesi 1 ay en geç 2 hafta sonra. Bundan sonrasını zaten öğreneceksiniz. Şimdiden hayırlı olsun...
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

efes92

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 08 Ağustos 2020, 16:31:31 »
Hocam cevap için teşekkürler. Aynen tek yolu vzantilatör bu sıcaklarda. Alkol bir süre içmeyeceğim, sigara içsem de azalttım epey. Artık operasyonu beklemekteyim :)

Facebook Twitter Instagram