Gönderen Konu: 25.09.2020 Fixhair 3200 Greft  (Okunma sayısı 12194 defa)

social

• Sr. Member
25.09.2020 Fixhair 3200 Greft
« : 26 Eylül 2020, 07:59:18 »
Arkadaşlar selam,izmir-istanbul gunluk uçak git gel ile ekim yaptırdım, donor az olduğu için verteks ekimine girmelerini istemedim, ilerleyen zamanda donorun durumuna gore verteks ekimine karar verecegim, saçlarım çok ince telli ve seyrek,ayrıca sakallarımda saçlarım gibi seyrek ve çok fazla beyaz, alım esnasında greftleri görmeleri zor oldu, 3000 saç ve 400 kadarda sakal alındı, ön saç çizgim hep vardı, on taraf seyrek ama tamamen yokolmamıştı, yol belli oldugundan direk üzerini işaretleyerek 2 parça ekım alanı olusturuldu. Ilk on kısıma 2000 greft ekildi, sonrakı alana 1000 greft saç+sakal ekildi. Hintel arkadaşımız açıklıgı çok olanlara verteksi 2.aşamada onerıyor, ben ozellıkle yanlarda ve ensede kellik oluşturmamalarını ve hakkından fazla greft almamalarını için çok defa tembihledim, eger donor tekrar alıma uygun olursa 2.bir ekım ıle verteks ekimine girebilirim. Saçları uzun seviyorum ve kullanıyorum

Operasyon sonrası sorunsuz dıyebılırım su an agrı sızı yok, enseden bıraz akıntı oluyor, tek sorun sırtustu kesinlikle uyuyamıyorum ve ekım alanına zarar vermemek için uyumadım desem yerıdır, ekımın oncekı gecede heyecandan uyuyamamıştım, 2 gundur 1 saat anca uyudum. Bugun akşam bandajı çıkaracagım. Dönör bölge için bir krem kullanmam gerekiyor mu, bana sadece antibiyotik, agrı kesıcı ve ödem atıcı hap verildi.

Uzaktan calistigim icin ilk 15-20 gun evden cikmadan, terlemeden ve gunes isigindan korunmayi amacliyorum. Birsey alirken egildigimde ekim bolgesinde basinctan batmalar karincalanmalar olusuyor. Saniyorum basimi surekli dik tutmaliyim.

Ayrica ekimden 5 saat sonra ucaga bindim, yolculuk 45 dk surdu. Basınçtan birsey olma ihtimali varmidir

Greft:3200

Bandajlari actim ve donor bolge, umarim toparlar cunku en cok korkum bu bolgenin sırıtması.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: 25.09.2020 Fixhair 3200 Greft
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2020, 08:48:31 »
Hayırlı olsun. Güzel bir planlama yapılmış. Saç yönleri ve tutma oranı iyi olursa bu ekim sizi memnun eder. Saçlarınızın renginin gri olması da ufak da olsa bir avantaj.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2020, 16:44:41 Gönderen: onizuka eikichi »
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

social

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2020, 15:22:29 »
Tsk ederim, bir kac unlu dr ile gorustum herkes farkli yaklasti. Biri verteksi kapatiriz donor yeter dedi, biri sakalla birlikte en fazla 3500 olur dedi, biri komple 8000 civari lazim dedi. Bende vertekse girmemeye karar verdim. Forumun bu konuda cok faydasi oldu, kendi donor bolgemden saglikli cikacak kok en fazla 3000 olarak karar kilmistim.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2020, 12:08:35 Gönderen: social »

Bir garip kel

• Full Member
« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2020, 18:29:23 »
Geçmiş olsun inşallah istediğiniz sonucu alırsınız. Bandajı erken açmışsınız sanırım aynı gün ekim yaptırdık 3 gün o şekilde durması gerekiyor diye biliyorum. Ama sorunsuz duruyor şuan inşallah öyle devam eder süreç. Birde donör bölge ekilen saçların hepsini kaldırır gibi duruyor ilk fotolarda sakalı siz mi belirttiniz yoksa ekim yapan merkez mi gerçi ben o kadar bilgi sahibi değilim sadece meraktan soruyorum

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2020, 20:29:31 »
Geçmiş olsun inşallah istediğiniz sonucu alırsınız. Bandajı erken açmışsınız sanırım aynı gün ekim yaptırdık 3 gün o şekilde durması gerekiyor diye biliyorum. Ama sorunsuz duruyor şuan inşallah öyle devam eder süreç. Birde donör bölge ekilen saçların hepsini kaldırır gibi duruyor ilk fotolarda sakalı siz mi belirttiniz yoksa ekim yapan merkez mi gerçi ben o kadar bilgi sahibi değilim sadece meraktan soruyorum

Neye göre kime göre erken? Genelde 24 saat sonra açıyorlar.. sizinkini geç açmışlar bence

social

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2020, 20:38:05 »

Merkez sakal destekli yapalim dedi. Sikayet kisminda donor bolge sorunlu olan arkadaslari gordugum icin cok dikkatli olmalarini 30 defa soyledim. 3000 cikarsa 2500 alin kasmayin dedim. Onlarda alinmasi gerekeni aldiklarini belirttiler. Mesela siz bilinclisiniz dediler bu donorle bu kafa kapanmaz. Verteks olayina o yuzden hic girmedim, bazi hastalar tek istiyorlar zorluyorlar. Biz amerikan yaptiririz alin diyorlarmis. O yuzden sonra siritiyor dediler. Birde cok ekildiginde kan dolasimi besleyemiyor diyorlar. En guzeli 2 operasyon diye soylediler. Ticari olabilir bilmiyorum ama mantikli geldi bana.
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2020, 21:00:37 Gönderen: social »

social

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 26 Eylül 2020, 20:42:02 »
Neye göre kime göre erken? Genelde 24 saat sonra açıyorlar.. sizinkini geç açmışlar bence
Sayin Sloocer, bende internette 3 gun yazan firmalar ve dr.lar gordum, ama israrla 24 saat sonra ac dediler bana. Bir krem falanda gerek yok dediler. Evde kantoran yagi var sursem mi acaba. Su an mentollu sekeri hizli yemis ve bol nefes cekmisim gibi hava giriyor kafa derimden iceri.
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2020, 21:01:08 Gönderen: social »

Bir garip kel

• Full Member
« Yanıtla #7 : 26 Eylül 2020, 22:29:38 »
Direk erken demedim zaten sanırım diye belirttim cevap içerisinde o kadar bilgim olmadığını da belirttim. Benim halen duruyor 2.gün ekim günü ile beraber yanlış beya doğru bilmiyorum sadece genel anlamda çoğu kişinin konusunda gördüğümü söyledim yanlış birşey olmasın diye sonuçta emek veriyoruz süreci herkes kendisi  yaşıyor ve en ufak sorunlar büyük olaylar olabiliyor. Kısacası kötü yorum yapmadım.

Bir garip kel

• Full Member
« Yanıtla #8 : 26 Eylül 2020, 22:31:10 »
Merkez sakal destekli yapalim dedi. Sikayet kisminda donor bolge sorunlu olan arkadaslari gordugum icin cok dikkatli olmalarini 30 defa soyledim. 3000 cikarsa 2500 alin kasmayin dedim. Onlarda alinmasi gerekeni aldiklarini belirttiler. Mesela siz bilinclisiniz dediler bu donorle bu kafa kapanmaz. Verteks olayina o yuzden hic girmedim, bazi hastalar tek istiyorlar zorluyorlar. Biz amerikan yaptiririz alin diyorlarmis. O yuzden sonra siritiyor dediler. Birde cok ekildiginde kan dolasimi besleyemiyor diyorlar. En guzeli 2 operasyon diye soylediler. Ticari olabilir bilmiyorum ama mantikli geldi bana.
Anladım hocam bende meraktan sordum sadece inşallah güzel sonuç alırsınız sizin süreci de takipteyim gün olarakta aynı gün ekim günü  :D

social

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 26 Eylül 2020, 23:00:35 »
Anladım hocam bende meraktan sordum sadece inşallah güzel sonuç alırsınız sizin süreci de takipteyim gün olarakta aynı gün ekim günü  :D
Sac yapimiz sizinkiyle benziyir, sahin hocanin ekibi bana sakalla 3500 cikar gibi dedi, benim saclarim ince telli olgugu icin sac yogunlu beklemiyorum. Tek avantaj duz oldugundan her turlu sdkil alir

Bir garip kel

• Full Member
« Yanıtla #10 : 26 Eylül 2020, 23:10:55 »
Sac yapimiz sizinkiyle benziyir, sahin hocanin ekibi bana sakalla 3500 cikar gibi dedi, benim saclarim ince telli olgugu icin sac yogunlu beklemiyorum. Tek avantaj duz oldugundan her turlu sdkil alir
Benim saçlarımda ince telli zaten şahin hocada belirtti hatta vitamin değerleri için kan testi isticem dedi pazartesi kan testi yaptırıp öyle geçecem merkeze bakalım

social

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 27 Eylül 2020, 11:13:16 »
Benim saçlarımda ince telli zaten şahin hocada belirtti hatta vitamin değerleri için kan testi isticem dedi pazartesi kan testi yaptırıp öyle geçecem merkeze bakalım

Size ne gibi bie vitamin onerecek acaba, bilgilendirirseniz sevinirim.

Bir garip kel

• Full Member
« Yanıtla #12 : 27 Eylül 2020, 11:44:02 »
Size ne gibi bie vitamin onerecek acaba, bilgilendirirseniz sevinirim.
Öğrenince paylaşırım tabiki

Escobarp

• Full Member
« Yanıtla #13 : 28 Eylül 2020, 15:27:37 »
Hayirli olsun hocam,kafanizda sac varmiş,epeyde incelmiş saç var,onları takviyelerle güclendirirseniz ekilenlerle birlikte çok güzel sonuç olur bence.takviye kullanmayi düşünuyormusnuz?

social

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 28 Eylül 2020, 18:07:52 »
Hayirli olsun hocam,kafanizda sac varmiş,epeyde incelmiş saç var,onları takviyelerle güclendirirseniz ekilenlerle birlikte çok güzel sonuç olur bence.takviye kullanmayi düşünuyormusnuz?
Xpecia aldim 1 kutu ilk ay 2 adet onu kullanacagim, yas 42 ve yan etkisi olan ilaclardan kullanmayi dusunmuyorum, ekilenler ciksa ve var olan sacima insallah atis yapmamislardir diyorum.

Facebook Twitter Instagram