Gönderen Konu: Minoxil tavsiye eder misiniz?  (Okunma sayısı 1351 defa)

Netcesun

• Yeni üye
  • *
Minoxil tavsiye eder misiniz?
« : 01 Kasım 2020, 14:54:11 »
Arkadaşlar merhaba, yeni üye oldum foruma henüz hakim değilim yanlış başlığa konu açtıysam kusurabakmayın şimdiden. Yaklaşık 3 4 senedir yoğun bir saç dökülmem var özellikle tepe bölgesinde. İki sene önce gitmiş olduğum dermatolog minoxil önermişti fakat bırakınca dökülmesin devam edeceğini söylemişti bende biraz daha bekleyeyim dedim. Şu an tepe bölgesinde dökülmem baya arttı. Minoxil kullanmalı mıyım sizce. Ya da nasıl bir yol izlemeliyim. Fotoğrafı yükleyeceğim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Ynt: Minoxil tavsiye eder misiniz?
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2020, 15:08:55 »
Ben naçizane tepede finasterid ve dutasterid daha etkili diye biliyorum
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Lauri

• Hero Member
Ynt: Minoxil tavsiye eder misiniz?
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2020, 17:16:12 »
Yanetki açısından minoxil çok daha masumdur. Bu saça kullanmayacaksın da başka neye kullanacaksın? Kaybedecek üç beş tel kalmış.

Ama döngü olayı olur, inişli çıkışlı ilerler diyorlar. Ben 1,5 senedir kullanıyorum pek yaşamadım döngü ama çoğu kullanıcı şikayetçi bu durmdan. Bir de bıraktığın zaman hızla eski halinr dönersin. Düzenli kullanamayacaksan hiç başlama. İyi düşün.

Finas veya dutas gibi dht baskılayıcı ilaçlardan da iyi sonuç alabilirsin. Ama yanetkileri vs iyi oku araştır. İyi düşün taşın lütfen. Başlamaya karar verirsen de, başlamadan önce gormon tahlillerini yaptır, uzman görüşü al. Belli periyodlarla tahlillerini, kontrolleri ihmal etme lütfen. Risk barındıran ilaçlardır.

Etki gösterme açısından minoxil, hele ki ilk defa kullanacaksan, çok hızlı çok acayip souç alabilirsin. Ala dediğim gibi devamlılığı soru işaretli biraz.

Ne kullanırsanız kullanın tedavide disiplin şart. Diş fırçalamak gibi hayatınızın bir parçası olmalı. Bırakıldığında eski halinize dönersiniz.
Geçmiş olsun. Sağlıcakla.

Facebook Twitter Instagram