Gönderen Konu: Yaşım 20 değerlendirmelerinizi bekliyorum.  (Okunma sayısı 3490 defa)

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
Yaşım 20 değerlendirmelerinizi bekliyorum.
« : 02 Kasım 2020, 20:51:45 »
Merhabalar, konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Kısaca özet geçeyim yaşım 20 . Ortalama 1.5-2 yıl dan beri yoğun dökülmem var. Önlerimin açıklığı baya belli olduğunda bir merkezde prp+mezo yaptırdım ve gerçekten çok iyi geldi baya mutlu olmuştum ama 1.5-2 ay arasında etkisini yitirdi tekrar başladı dökülmem. Bana pahalı geldiği için tekrar yaptırmadım. Onceden doktora gitmistim bu arada genetik dedi ve minoksidil onerdi ama almadım korktum açıkçası. Neyse benim saçım yine cok fena dokuluyodu yani sadece dus aldigimda lavobada kafamı yıkıyodum bilerek 150 200 tel arası oluyo ki onlarda sayabildiklerim bide sayamadıklarım ve gün içindeki dökülmeleree de var galiba benim agreseif dökülmem var. Çünkü haftdan haftaya bile saçımda belirgin farklılıklar var. Bu arada şunu da eklim karantinadan sonra sadece prp yaptırdım 6 seans paket seklindeydi inanın hiç bir işe yaramadı. Eğer yaptıracaklar varsa prp+mezo aynı anda yaptırsın o gerçekten işe yarıyor ama tek prp parayı çöp etmekten başka bir şey değil. Benim sorularım şu şekilde ;
1- Şuanda ektirmek için çok erken biliyorum ama çok hızlı dökülüyo ve çok fazla dökülüyo sizce norwood gibi bisi var onda acaba ben 7.seviye mi olucam ?
2-Ilerısi için saç ekimine uygun muyum şuan için değil ileriki seneler için sizce nasıl donör bölgem falan ?
3-Nasıl bir tedavi yoluna gitmeliyim, nasıl bir plan olmalı, nasıl bir yol izlemeliyim ?
Not: Burada üzüntülerimi yazmadım çünkü psikolojimi alt üst etti her dkka saçımı düşünüyorum bunlar uzun uzadıya yazmıcam çünkü az çok tahmin edersiniz .
Sadece burdaki abilerin veya yaşıtlarımın tecrübe ve nasıl bir yol almam gerektiğim hakkında fikirlerini ihtiyacım var. Değerlendirmeleriniz için şimdiden teşekkürler.. Bu arada foto çektim ama nereden yüklicemi söylerseniz memnun olurum bulamadın çünkü

Bruce Wayne

• Sr. Member
Ynt: Yaşım 20 değerlendirmelerinizi bekliyorum.
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2020, 21:00:56 »
Hocam foto için sohbet satırının altında Ekler ve diğer seçenekler kısmı var oraya tıklayın ardından dosya seç derseniz fotolarınızı ekleyebilirsiniz.
Ben de araştırdığım kadarıyla sizin için bence şuan ekim yaptırmak hata olur çünkü dökülme bitmeden yapılan ekimler genelde facia ile sonuçlanıyor.Saçınızı korumaya yönelik tedaviler yaparak ileride saç ekimi düşünebilirsiniz ki ben de öyle yapmayı planlıyorum.
Saçınızı korumak için de en etkili yöntemler finasterid ya da dutasterid kullanmak ama forum bu konuda baya zıt ayrılıyor bazı kesim kullanılmasının mantıklı olduğunu savunurken bazı kesim hiç kullanılmaması gerektiğini düşünüyor yan etkilerden dolayı.Benim naçizane fikrim kendim de böyle yapacağım, kullanacam eğer yan etki görmezsem devam edecem biraz da tecrübe etmek gerekiyor gibi sanırım böyle şeyleri.
Onun dışında topikal tedaviler kullanabilirsiniz, bu konu hakkında pek bilgim yok ama forumda miracle ya da finasterid+minoxil karışımı önerenler var ben pek girişmeyi düşünmüyorum açıkçası.
Kan tahlili yaptırıp vitamin eksiklerinize bakabilirsiniz.Bende folik asit,b12,demir ve d vitamini düşük çıkmıştı.Kerozan sipariş ettim hatta bugün kargom geldi yarın başlayacam inşallah.
Umarım istediğin tedaviyi bulursun ve saçların uzun bir süre seninle kalır, gerçekten çok kötü bir psikoloji.

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2020, 21:03:52 »
Hocam fotoları şuan görüyorum saç tipimiz birebir aynı, resmen birebir yani.Ben de 22 yaşındayım isterseniz açtığım konuya bakabilirsiniz saçlarımızı karşılaştırma açısından.Baba ya da anne tarafında kellik durumu nasıl?

Benim saçımın linki : https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17160.0

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2020, 21:05:07 »
Hocam foto için sohbet satırının altında Ekler ve diğer seçenekler kısmı var oraya tıklayın ardından dosya seç derseniz fotolarınızı ekleyebilirsiniz.
Ben de araştırdığım kadarıyla sizin için bence şuan ekim yaptırmak hata olur çünkü dökülme bitmeden yapılan ekimler genelde facia ile sonuçlanıyor.Saçınızı korumaya yönelik tedaviler yaparak ileride saç ekimi düşünebilirsiniz ki ben de öyle yapmayı planlıyorum.
Saçınızı korumak için de en etkili yöntemler finasterid ya da dutasterid kullanmak ama forum bu konuda baya zıt ayrılıyor bazı kesim kullanılmasının mantıklı olduğunu savunurken bazı kesim hiç kullanılmaması gerektiğini düşünüyor yan etkilerden dolayı.Benim naçizane fikrim kendim de böyle yapacağım, kullanacam eğer yan etki görmezsem devam edecem biraz da tecrübe etmek gerekiyor gibi sanırım böyle şeyleri.
Onun dışında topikal tedaviler kullanabilirsiniz, bu konu hakkında pek bilgim yok ama forumda miracle ya da finasterid+minoxil karışımı önerenler var ben pek girişmeyi düşünmüyorum açıkçası.
Kan tahlili yaptırıp vitamin eksiklerinize bakabilirsiniz.Bende folik asit,b12,demir ve d vitamini düşük çıkmıştı.Kerozan sipariş ettim hatta bugün kargom geldi yarın başlayacam inşallah.
Umarım istediğin tedaviyi bulursun ve saçların uzun bir süre seninle kalır, gerçekten çok kötü bir psikoloji.
Teşekkürler bu arada saçlarımı biraz yağlı çekmek istedim öyleyken sanki daha açık alanlar belli oluyor birde normal şuan ki duruşunu göndermek istiyorum

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2020, 21:07:10 »
Hocam fotoları şuan görüyorum saç tipimiz birebir aynı, resmen birebir yani.Ben de 22 yaşındayım isterseniz açtığım konuya bakabilirsiniz saçlarımızı karşılaştırma açısından.Baba ya da anne tarafında kellik durumu nasıl?

Merhaba birazdan sizede bakıcam annemın normal bir saçi var babamında normal bir saçı var ama amcam ve dayım kel yani dayım resmen kel amcamda sadece yanlarda saç var bu arada ben size özelden de yazmak isterim sosyal medya hesabımı yazabiliyo muyum burda

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2020, 21:08:38 »

Bu arada şimdi baktım baya benziyo bizin saçlar bir an kendi saçım zannetim aynı resmen :D

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2020, 21:32:38 »
 blokerle dokulmeni yavaslatıcan saçlarda kalınlaşır halen dokulurse ileride ektiricen.mezoterapi prp iyi geldiyse mezodur o.prp saçı ilerlemişlerde daha etkilidir.mezoda vitaminler direk köke verilir.saçında vitamin falan eksik olabilir değerlere baktır.mezoda verilen vitaminleri ağızdan al.dermollerde uygulayabilirsin.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2020, 21:33:03 »
Kanka saçların hiç gelecek vaad etmiyor forumu güzelce araştır bir an önce önlem almaya başla.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2020, 21:35:18 »
blokerle dokulmeni yavaslatıcan saçlarda kalınlaşır halen dokulurse ileride ektiricen.mezoterapi prp iyi geldiyse mezodur o.prp saçı ilerlemişlerde daha etkilidir.mezoda vitaminler direk köke verilir.saçında vitamin falan eksik olabilir değerlere baktır.mezoda verilen vitaminleri ağızdan al.dermollerde uygulayabilirsin.
Sizce ileride sac ekimi icin uygun mu sizce saclarim ?

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2020, 21:36:59 »
Teşekkürler bu arada saçlarımı biraz yağlı çekmek istedim öyleyken sanki daha açık alanlar belli oluyor birde normal şuan ki duruşunu göndermek istiyorum
Hocam benim de konuda çektiğim fotolar yağlı olarak çektiğim fotolardı. Bilerek öyle çektim ki görünsün iyice yoksa benim de banyodan sonra ya da saçımı yıkayınca o kadar açıklık belli olmuyor. Ama önlem almazsak sıkıntı çıkaracaklar belli :D

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2020, 21:37:11 »
Kanka saçların hiç gelecek vaad etmiyor forumu güzelce araştır bir an önce önlem almaya başla.
Merhaba gerçekçi yorum yaptığınız için teşekkür ederim. Gelecek vaad etmiyordan kastınız saç ekimine uygun değil mi demek istediniz
Teşekkürler.

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2020, 21:39:09 »
Merhaba birazdan sizede bakıcam annemın normal bir saçi var babamında normal bir saçı var ama amcam ve dayım kel yani dayım resmen kel amcamda sadece yanlarda saç var bu arada ben size özelden de yazmak isterim sosyal medya hesabımı yazabiliyo muyum burda
Hocam isterseniz ben özelden yazayım, İletilerim kısmından bakabilirsiniz.

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 02 Kasım 2020, 21:40:21 »
Hocam isterseniz ben özelden yazayım, İletilerim kısmından bakabilirsiniz.
Tamamdır

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 02 Kasım 2020, 21:48:15 »
Merhaba gerçekçi yorum yaptığınız için teşekkür ederim. Gelecek vaad etmiyordan kastınız saç ekimine uygun değil mi demek istediniz
Teşekkürler.
Diffuse + retrograde var ve ense altına kadar yayılmış durumda. Dökülmen agresif her yerden saç kayıp ediyorsun. Baban ve annenin babası nasıl?
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 02 Kasım 2020, 21:49:31 »
Diffuse + retrograde var ve ense altına kadar yayılmış durumda. Dökülmen agresif her yerden saç kayıp ediyorsun. Baban ve annenin babası nasıl?
Annemin saçı normal babamda da dökülme yok saçları var. Ileride ekim yapamıyacak mıyım ben of ya

Facebook Twitter Instagram