Gönderen Konu: Minoxil  (Okunma sayısı 1136 defa)

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
Minoxil
« : 10 Kasım 2020, 15:25:47 »
Bugun hastaneye gittim, sacta belirti vs yok dedi inceledi. Stres vs olabilir dedi.

Daha oncede belirttigim gibi nohut kadar olan sackirana igne yapti.

Bir karisim verdi onu kullan dedi komple saca

Birde bepanthen igne verdi kalcadan yaptir, vucuttaki killari guclendiriyor.dedi

Birde 2 ay minoxil haftada 2 kere kullan dedi.

Minoxili bu sekilde kullanirsam biraktigimda herhangi bir dokulme yapar mi ?

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
Ynt: Minoxil
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2020, 15:26:24 »

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2020, 18:26:52 »
 stresten olan dokulmelerde minoxidilde devamlılık sart değil.ama ben olsam genede bulaşmazdım.bendede aşırı stresten sakalkıran çıkmıştı güzelim sakallar oyuk oyuk olmuştu kullanmadığım ilaç kalmadı sonuc cacık bir işe yaramadı bir seneden sonra çıkmazsa o sakallar bir daha unut dedi drlar.saçkıranın sakalda çıkan hali .gecti 5 10 sene kendi kendine yuzde 80i gecti.stres gecti boş bolgeler doldu.minoxidil sorun olmaz haftada 2 kere damarları açsan ne olur açmasan ne olur bu damar açıcı.genetikte damarlar buzusuyor saç beslenemiyor buda onu gideriyor.ben olsam hiç bulaşmam stres için piskoloğa giderim saçkıranlı bolgeye sade tedavi uygulatırım.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2020, 10:13:55 »
Guncel

Buckley

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Kasım 2020, 02:27:19 »
Bana da doktor minoxil benzeri bir ilaç önermişti. Moral bozukluğuyla bir gece aldım, hatta foruma üye olmadan önceki geceydi. Sonra kullanmaktan vazgeçtim. Yan etkisi falan nedir merak ediyorum. Her kafadan farklı bir ses çıkıyor. Kullansak mı daha iyi kullanmasak mı bilemedim.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 14 Kasım 2020, 04:12:09 »
Minoxile herzaman karşıyım bıraktığından itibaren eski halindende kötü hale geliyor. Kızarıklık ve aşırı kepekte cabası.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 14 Kasım 2020, 13:35:55 »
Minoxile herzaman karşıyım bıraktığından itibaren eski halindende kötü hale geliyor. Kızarıklık ve aşırı kepekte cabası.
Minoxidil hakkında şu yalan,yanlış ve eksik bilgileri artık söylemeyi bırakın ! İnsanlar buraları okuyor ve bir çoğu yanlış fikirler ediniyor.

1-Minoxidil bıraktığında saçı daha kötü yapmaz normalde minoxidil kullanılmadığı zaman dökülecek olan saçlar ve çıkardığı saçlar dökülür bu normaldir çünkü saçı büyümesi için uyaran bir etken artık yoktur saç doğal olarak bir anda yoğun androjen etkisine maruz kalarak dökülür.

2-Minoxidil bir büyüme uyarıcıdır androjenler üzerinde bir etkisi yoktur, yani saç dökülmesini durdurmaz. Bir kişi eğer anti androjen olmadan minoxidili olan saçı korumak için kullanıyorsa ve eğer agresif dökülmesi varsa, zamanla etki kaybını ve inişli çıkışlı bir saç durumunu göze almış demektir. Ama bu minoxidil’in suçu değil çünkü görevi saçı korumak değil.

3-Kaşıntı, kepek ve kızarıklık doğru bakımla ya da köpük versiyonu ile en olmadı saf minoxidil ile çözülecek bir şey bunu üst düzey bir sorun haline getirmenin anlamı yok.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 14 Kasım 2020, 14:12:18 »
Minoxidil hakkında şu yalan,yanlış ve eksik bilgileri artık söylemeyi bırakın ! İnsanlar buraları okuyor ve bir çoğu yanlış fikirler ediniyor.

1-Minoxidil bıraktığında saçı daha kötü yapmaz normalde minoxidil kullanılmadığı zaman dökülecek olan saçlar ve çıkardığı saçlar dökülür bu normaldir çünkü saçı büyümesi için uyaran bir etken artık yoktur saç doğal olarak bir anda yoğun androjen etkisine maruz kalarak dökülür.

2-Minoxidil bir büyüme uyarıcıdır androjenler üzerinde bir etkisi yoktur, yani saç dökülmesini durdurmaz. Bir kişi eğer anti androjen olmadan minoxidili olan saçı korumak için kullanıyorsa ve eğer agresif dökülmesi varsa, zamanla etki kaybını ve inişli çıkışlı bir saç durumunu göze almış demektir. Ama bu minoxidil’in suçu değil çünkü görevi saçı korumak değil.

3-Kaşıntı, kepek ve kızarıklık doğru bakımla ya da köpük versiyonu ile en olmadı saf minoxidil ile çözülecek bir şey bunu üst düzey bir sorun haline getirmenin anlamı yok.
Minoxilin kendisi bile cevap verse ne kadar gereksiz birşey olduğunu bu kadar net özetlemezdi.
O halde kullanılmasını neden önerirsin onları yaz ozaman. Kısaca saç çıkarmaya faydası yoksa oluşturduğu kepeğe ve kızarıklığa da ayrıyeten bakım ve gerekiyorsa kullanıp okadar masrafın ne anlamı var.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2020, 14:35:49 »
Minoxilin kendisi bile cevap verse ne kadar gereksiz birşey olduğunu bu kadar net özetlemezdi.
O halde kullanılmasını neden önerirsin onları yaz ozaman. Kısaca saç çıkarmaya faydası yoksa oluşturduğu kepeğe ve kızarıklığa da ayrıyeten bakım ve gerekiyorsa kullanıp okadar masrafın ne anlamı var.
Finasterid ve minoxidil en iyi sinerjik çalışan ikilidir , finasterid kadar etkili olmasa da ikisi gayet iyi bir ikili.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2020, 16:41:51 »
Minoksidili kötülemeyi görev haline getirmiş, adeta foruma minoksidili kötülemek için yazan insanlar var. Bu forumda minoksidile karşı olan önyargı hiçbir forumda yok. Adam norwood 5 -6 olmuş minoksidil işe yaramadı, daha çok döktü diyor. Dünyada minoksidil ve antiandrojenler dışında bir tedavi yöntemi var da biz mi bilmiyoruz? 3.5 yıldır kullanıyorum ve ana tedavim minoksidil, hiçbir şekilde antiandrojen kullanmadım. Bir arkadaşımda 1.5 yıldır kullanıyor ne o ne ben burada bahsedilen olumsuz etkilerinin hiçbirini görmedik. Genç arkadaşlar forumu okuyor ve bundan olumsuz etkileniyor, minoksidil üzerine söylenenlerden kaçarak mecburi olarak antiandrojenlere yöneliyorlar ve bu onlar için yıkıcı bir sonuç doğuruyor. Belli bir süre düzenli kullanım ve sonrasında kullanım sıklığı azaltılarak minoksidili pek ala sürekli kullanılabilir, bununla beraber doğru şampuan kullanımı ile deri üzerinde bahsedilen olumsuz etkileri yok edilebilir. -Haftada bir kaç kez konazol ve bunun dışında kullanılacak olan kepeğe karşı herhangi bir şampuan- 16 yıldır seboreik dermatit var ama minoksidilin egzama ve kepek konusunda en ufak bir zararını görmedim.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2020, 16:45:44 »
Yazıyı iyi okumadınız galiba minoxidil’in büyüme uyarıcı olduğunu belirttim yani amacı saç çıkarmak saç çıkarmak ile korumak aynı şey değil.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Buckley

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2020, 18:31:06 »
Minoksidili kötülemeyi görev haline getirmiş, adeta foruma minoksidili kötülemek için yazan insanlar var. Bu forumda minoksidile karşı olan önyargı hiçbir forumda yok. Adam norwood 5 -6 olmuş minoksidil işe yaramadı, daha çok döktü diyor. Dünyada minoksidil ve antiandrojenler dışında bir tedavi yöntemi var da biz mi bilmiyoruz? 3.5 yıldır kullanıyorum ve ana tedavim minoksidil, hiçbir şekilde antiandrojen kullanmadım. Bir arkadaşımda 1.5 yıldır kullanıyor ne o ne ben burada bahsedilen olumsuz etkilerinin hiçbirini görmedik. Genç arkadaşlar forumu okuyor ve bundan olumsuz etkileniyor, minoksidil üzerine söylenenlerden kaçarak mecburi olarak antiandrojenlere yöneliyorlar ve bu onlar için yıkıcı bir sonuç doğuruyor. Belli bir süre düzenli kullanım ve sonrasında kullanım sıklığı azaltılarak minoksidili pek ala sürekli kullanılabilir, bununla beraber doğru şampuan kullanımı ile deri üzerinde bahsedilen olumsuz etkileri yok edilebilir. -Haftada bir kaç kez konazol ve bunun dışında kullanılacak olan kepeğe karşı herhangi bir şampuan- 16 yıldır seboreik dermatit var ama minoksidilin egzama ve kepek konusunda en ufak bir zararını görmedim.

Hocam benzer durumdayım seninle. Kullanmadan öncesi sonrası şeklinde bir fotoğrafın var mı forumda acaba? Bana doktor bir sabah, bir akşam androvium vermişti 6 ay boyunca. Sonraki aylarda günde bi kere sıkacaksın demişti ama çekindim kullanmadım. Ama şu an işler daha kötüye gidiyor. acaba başlasam bi yerden diyorum.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 15 Kasım 2020, 05:26:09 »
Hocam benzer durumdayım seninle. Kullanmadan öncesi sonrası şeklinde bir fotoğrafın var mı forumda acaba? Bana doktor bir sabah, bir akşam androvium vermişti 6 ay boyunca. Sonraki aylarda günde bi kere sıkacaksın demişti ama çekindim kullanmadım. Ama şu an işler daha kötüye gidiyor. acaba başlasam bi yerden diyorum.

Öncesi sonrası fotoğrafım yok. Çünkü iyi durumdayken başladım ve mevcut iyi durum devam ediyor. Yaş 33 norwood 1.5- 2 arasıyım. Forumda bazı arkadaşlarla WhatsApptan konuşuyoruz. Onlara göre boşuna kullanıyorum :) Tepede cidden çok çok etkili, hafif bir seyrelme vardı 6 ay sonunda tamamen kapattı ve hala sorun yok. Etkisini yitiriyor diyenlere selam olsun. Ayrıca şakak ve önde etkisiz olduğuna da katılmıyorum. O bölgedeki saçların çapını inanılmaz kalınlaştırdı hatta sakak ve ön kısımdaki bazı saç telleri diğerlerinin 4-5 katı kalınlığa ulaştı. Tepede 10 üzerinden 10 etkiliyse, şakak ve önlerde 10 üzerinden 5 etkili ama etkili
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Facebook Twitter Instagram