Gönderen Konu: Kel kalır mıyım ?  (Okunma sayısı 2528 defa)

soloburry

• Yeni üye
  • *
Kel kalır mıyım ?
« : 23 Kasım 2020, 16:47:37 »
Merhaba ben öbür ay 16 yaşıma gireceğim.
Ama sorun şu ki, neredeyse ailemdeki tüm erkekler kel. Bu yüzden kel kalmaktan korkuyorum ve bugün sizlere bunu sormak için kayıt oldum.
Öncelikle 1 dayım ve 4 amcam var ve hepsi kel  :'( hele babam yanlara doğru da acayip bir kellik var. Ama kafamı karıştıran bir şey var.
İnternette saç dayıya çeker diyorlar ama babamın dayısı 70 yaşında vefat etti ve saçı baya iyi durumdaydı.
Toplum da da babaya çeker diyorlar ama dedemin saçları dayıma göre baya iyi (hatta kel bile sayılmaz).
Ama lanet olsun ki benim hem babam hem dayım kel ailede saçı olan bir tek anne tarafında ki dedem var ve babamın dayısı, dayı oğulları gibi.
Bu saç genleri illa yakın akrabalardan mı alıyoruz ? yoksa dedelerimizin dedelerinden gelebilen bir durum olabiliyor mu ?
YouTube' da bir amca var kanalının adı Ne Ararsan Var bir kaç videosunda saç masajının genetik dökülmeyi bile önlediğini söylüyordu sizce bu doğru mu ? Bir ömür bu masajı yapmamız gerekiyormuş yapmalı mıyım ? Ve ne kadar ihtimalle kel kalırım ? Okuyup cevaplayacak olanlara şimdiden teşekkürler.

Jeu

• Hero Member
Ynt: Kel kalır mıyım ?
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2020, 17:02:49 »
Saç geni dedelerinin dedesinden de gelebilir, anne tarafından da gelebilir,baba tarafından da gelebilir. Saç masajı genetik dökülmeyi engelleseydi kimsenin bu sitede işi olmazdı saç ekim yerler kurulmazdı yüzlerce :d  saç masajı  şampuan felan boş işler belki yavaşlatır ama engellemez malesef

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2020, 21:01:52 »
Bizzat baba ya da anneden alıyorsun. Annede erkek tipi kellik geni olsa da erkekler kadar agresif belirgin olamayacağı için sayılara bakmak gerekiyor. Çünkü anneyle dayılar muhtemelen aynı saç genini alıyor. Baban ve amcanlar gibi.

Yani öyle babanın dayisindan falan almazsın.

Kel Bezos

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2020, 21:36:20 »
Baban dayin amcalarin ileri derecede kelmis. Senin de matematiksel olarak kel olma ihtimalin yuksek ama kesin diyemeyiz. Dokulme baslamadiysa kafana takma okuluna bak basladigi zaman care ararsin

Facebook Twitter Instagram