Gönderen Konu: Bel fıtığı  (Okunma sayısı 1012 defa)

Salvador

• Hero Member
Bel fıtığı
« : 24 Kasım 2020, 20:09:15 »
İlerlemiş bel fıtığı olup bu duruma çözüm getirenler ne gibi yollar izledi?Ameliyat mı?Manuel terapi,fizik tedavi gibi alternatif tedaviler mi?Tecrube edenler ve bu işin ilmini alan arkadaşlar yazabilirse sevinirim
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Siddhartha

• Hero Member
Ynt: Bel fıtığı
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2020, 20:42:33 »
Dostum fitigin tek tedavisi fizik tedavidir.
Burda bir arkadasimi ben doktora goturdum bel fitigi ilerlemisti. Fizik tedavi verdi ben doktora ameliyat olmaz mi dedim adam rahatsiz misin dedi bana cok kendini saf hissetmistim:) bel fitigi ameliyat olmaz dedi o risk alinmaz yani en azindan burda amerikada almiyorlar. Ancak yatalak olursun hareket edemezsin yuruyemezsin o zaman dusunebiliriz dedi.
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2020, 20:54:03 »
Dostum fitigin tek tedavisi fizik tedavidir.
Burda bir arkadasimi ben doktora goturdum bel fitigi ilerlemisti. Fizik tedavi verdi ben doktora ameliyat olmaz mi dedim adam rahatsiz misin dedi bana cok kendini saf hissetmistim:) bel fitigi ameliyat olmaz dedi o risk alinmaz yani en azindan burda amerikada almiyorlar. Ancak yatalak olursun hareket edemezsin yuruyemezsin o zaman dusunebiliriz dedi.
Baya sinire bası yapıyor yürümede sorun yokta ağrı yapıyor bakalım.Tesekkurler

hasanovic

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2020, 03:20:40 »
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim yasim 24 de bel fıtığı illeti var hemde 3 tane nur topu gibi geçtiğimiz ramazan ayında bel durumum çok iyiydi kilo filan vermiştim birazda spor yapayım dedim sınav çekerken beli zorladım fıtık sinire baskı yapmış 1.5 ay eve hapis olmuştum ne oturabildim ne kalkabildim gözü kararrtım ameliyat için özel hastaneye gittim beyin sinir cerrahiye 3 fıtığı mikro cerrahi ile alalım platin atalım dedi yoksa felç kalacaksın dedi ameliyat fiyatında 11 bin dedi vazgeçtim evde egzersizlerle sıcak tutmakla çok şükür ağrılardan kurtuldum egzersiz şart kardeşim hemen ameliyat diye düşünme ameliyat kötü bir şey değil ama yinede en son çare olarak düşün

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2020, 10:13:33 »
Arkadaşım kötüydü baya ameliyat oldu simdi çok iyi durumda
Global Moderator

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2020, 10:50:24 »
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim yasim 24 de bel fıtığı illeti var hemde 3 tane nur topu gibi geçtiğimiz ramazan ayında bel durumum çok iyiydi kilo filan vermiştim birazda spor yapayım dedim sınav çekerken beli zorladım fıtık sinire baskı yapmış 1.5 ay eve hapis olmuştum ne oturabildim ne kalkabildim gözü kararrtım ameliyat için özel hastaneye gittim beyin sinir cerrahiye 3 fıtığı mikro cerrahi ile alalım platin atalım dedi yoksa felç kalacaksın dedi ameliyat fiyatında 11 bin dedi vazgeçtim evde egzersizlerle sıcak tutmakla çok şükür ağrılardan kurtuldum egzersiz şart kardeşim hemen ameliyat diye düşünme ameliyat kötü bir şey değil ama yinede en son çare olarak düşün
Baya genç yaşta fıtık sahibi olmuşsun geçmiş olsun

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 25 Kasım 2020, 10:50:39 »
Arkadaşım kötüydü baya ameliyat oldu simdi çok iyi durumda
Doktor ismi neydi biliyor musun

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 25 Kasım 2020, 17:17:16 »
Doktor ismi neydi biliyor musun

Yazdım simdi arkadaşa

Murat Asiltürk

Hem devlet de hem özelde yapıyormuş

Benim arkadaşım özelde oldu zor durumdaydı ıperosyonu çok balarılı geçti  operasyon sonrası çok hızlı toparladı şahsen ziyaret etmiştim hastanede ve su an hiç sorunu yok çok başarılı bir doktor olduğumu söylüyor. Sende araştır istersen

Tabi adam gerek varsa yapıyor yoksa egzersiz ile ilaç ile çözmeye çalışıyor
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2020, 17:31:01 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 25 Kasım 2020, 18:27:40 »
İlerlemiş bel fıtığı olup bu duruma çözüm getirenler ne gibi yollar izledi?Ameliyat mı?Manuel terapi,fizik tedavi gibi alternatif tedaviler mi?Tecrube edenler ve bu işin ilmini alan arkadaşlar yazabilirse sevinirim
Çok samimi bir dostum haftada 1-2 görüşürüz çok başarılı bir beyin cerrahı.. uzmanlık alanı ise bel boyun fıtığı.. yurtiçi ve yurtdışındaki özellikle riskli zor olan ameliyatları tercih ediyor (tarzı bu)
Çok kere bu konuyu sizin sorduğunuz şekilde sordum ve sohbet konusu oldu.. sohbetlerden çıkarımlarım şu şekilde(
-bel fıtığının hangi bölgede ve ne şekilde olduğu çok önemli.. genelde diskler yada kırkırdaklar arasına sıkışan fıtığın omur içindeki yeralan omiriliğe yaptığı bası miktarı ve şekline bağlı olarak farklı çözümler üretilmeli.. fıtık bazen Omurun yapısı ile bazen travmalar ile bazense kireçlenme sonucu daralan kanalın yaptığı bası ile vuku buluyor.. fizik tedavi omur çevresindeki kasları güçlendirerek omura binen yükü hafifleterek fıtıgı rahatlatıyor.. sürdürülebilirliği tartışmalı bir konu.. omurda eğrilik kabalada daralma yok ise fizik tedavi fıtığı çok uzun bir süre yada tamamen tedavi etmeye yardımcı olabiliyor.
İzlemen gereken doğru yol
-iyi bir cerrraha Muayneden geçer.. ameliyatı çok kafana takma çok zor operasyonlar degil (çok extrem bir durum degil ise)
Önce fıtıgın yeri şekli niteliği ve sebebini tayin etmelisin sonra çözüm yoluna bakmamalısın...
Konudaki bilgim sadece Rakı masası sohbetine dayalıdır tavsiye niteliği taşımaz..

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 25 Kasım 2020, 23:32:51 »
Yazdım simdi arkadaşa

Murat Asiltürk

Hem devlet de hem özelde yapıyormuş

Benim arkadaşım özelde oldu zor durumdaydı ıperosyonu çok balarılı geçti  operasyon sonrası çok hızlı toparladı şahsen ziyaret etmiştim hastanede ve su an hiç sorunu yok çok başarılı bir doktor olduğumu söylüyor. Sende araştır istersen

Tabi adam gerek varsa yapıyor yoksa egzersiz ile ilaç ile çözmeye çalışıyor
Teşekkür ederim Hintell araştıracağım

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 25 Kasım 2020, 23:33:21 »
Çok samimi bir dostum haftada 1-2 görüşürüz çok başarılı bir beyin cerrahı.. uzmanlık alanı ise bel boyun fıtığı.. yurtiçi ve yurtdışındaki özellikle riskli zor olan ameliyatları tercih ediyor (tarzı bu)
Çok kere bu konuyu sizin sorduğunuz şekilde sordum ve sohbet konusu oldu.. sohbetlerden çıkarımlarım şu şekilde(
-bel fıtığının hangi bölgede ve ne şekilde olduğu çok önemli.. genelde diskler yada kırkırdaklar arasına sıkışan fıtığın omur içindeki yeralan omiriliğe yaptığı bası miktarı ve şekline bağlı olarak farklı çözümler üretilmeli.. fıtık bazen Omurun yapısı ile bazen travmalar ile bazense kireçlenme sonucu daralan kanalın yaptığı bası ile vuku buluyor.. fizik tedavi omur çevresindeki kasları güçlendirerek omura binen yükü hafifleterek fıtıgı rahatlatıyor.. sürdürülebilirliği tartışmalı bir konu.. omurda eğrilik kabalada daralma yok ise fizik tedavi fıtığı çok uzun bir süre yada tamamen tedavi etmeye yardımcı olabiliyor.
İzlemen gereken doğru yol
-iyi bir cerrraha Muayneden geçer.. ameliyatı çok kafana takma çok zor operasyonlar degil (çok extrem bir durum degil ise)
Önce fıtıgın yeri şekli niteliği ve sebebini tayin etmelisin sonra çözüm yoluna bakmamalısın...
Konudaki bilgim sadece Rakı masası sohbetine dayalıdır tavsiye niteliği taşımaz..
Teşekkür sloocer ismi neydi doktorun

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 26 Kasım 2020, 00:06:47 »
Bendede ilerlemiş bel fıtığı var .3 sene önce fizik tedavi ,prp ve ozon tedavisi gördüm o günden beri iyiydim ama son bir aydır gene başladı.
Ama zamanla geçiyor belli dönemlerde ataklar gelsede ameliyat olmayın arkadaşlar.
Normal tuvaleti bırakın Klozet kullanın ,barfikse çıkıp bel egzersizi yapın ve sandalyede uzun süreli oturmayın.bunları yapın sorun yüzde 80 çözülür.

uuu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Kasım 2020, 08:20:45 »
Ankara'da Ayhan Atar diye bir doktor önerisi duymuştum, bana da başka bir arkadaşım söylemişti bi araştır istersen

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 26 Kasım 2020, 15:01:05 »

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 26 Kasım 2020, 15:52:49 »
Çok teşekkürler arkadaşlar hepinize.Arastirma aşamasındayım gelişme olursa bilgilendirecegim

Facebook Twitter Instagram