Gönderen Konu: DHT azalmasi  (Okunma sayısı 423 defa)

Dionx

• Full Member
DHT azalmasi
« : 29 Kasım 2020, 02:13:51 »
Arkadaslar belirli bir yastan sonra DHT azaliyormu? Yani mesela bir yasa kadar finas kullansak ve biraksak, yasimiz geregi dökülme finasi birakmamiza ragmen dururmu?

Spencer

• Hero Member
Ynt: DHT azalmasi
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2020, 05:52:33 »
35 sonrası azalıyor.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Aplus kepek ve yağlanma karşıtı şampuan (Bim şampuanı) - Haftada 3 gün

D vitamini - Haftada 2 gün - 6 damla

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2020, 12:51:23 »
35 sonrası azalıyor.

Sagol hocam. Fine devam Ozmn :)

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2020, 12:56:09 »
Şöyle ki 35-40 sonrası DHT azalır ama bu ilerde dökülme olmaz anlamına gelmiyor mesela genetiginizde norwood 4 varsa siz 40 a kadar korursaniz bence o saatten sonra norwood 3 olur o saç en fazla ama genetikte norwood 6 varsa siz 40 a kadar norwood2 kalsanız bile bıraktıktan sonra en kötü norwood 4-5 olursunuz hatta 6 bile olabilir çünkü saçlarımız DHT ye hassasiyeti fazla.

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2020, 13:17:28 »
genetigini asla bilemezsin tanıdıgım bir adamın sık ve gür olan saçları 35 inden sonra döküldü o yüzden yok 20 yaş ekim için geç yok şöyle böyle dökülme patternin oturmussa cak bir ekim kendine gel

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2020, 15:16:33 »
Ozaman ömür boyu fine devam desenize

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 29 Kasım 2020, 15:19:44 »
Ozaman ömür boyu fine devam desenize
Ömür boyu saçım olsun dersen evet önemli ama 50-60 yaşından sonra olmassa çokda önemli değil bence. Vurursun komple dazlaga gezersin o yaşta siritmaz ama gençken akranlarına bakıp iç geçirmek daha kötüdür. Ya da dökülen yerlere ekim yaptırırsın. Belkide 10-15 sene içinde çok daha iyi tedaviler çıkacak bilemeyiz breezula diye bir şey okudum bir kaç yabancı forumda iyi bir alternatif olacağı söylüyorlar ama açıkçası tam olarak ne bilmiyorum.

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2020, 19:17:04 »
Ömür boyu saçım olsun dersen evet önemli ama 50-60 yaşından sonra olmassa çokda önemli değil bence. Vurursun komple dazlaga gezersin o yaşta siritmaz ama gençken akranlarına bakıp iç geçirmek daha kötüdür. Ya da dökülen yerlere ekim yaptırırsın. Belkide 10-15 sene içinde çok daha iyi tedaviler çıkacak bilemeyiz breezula diye bir şey okudum bir kaç yabancı forumda iyi bir alternatif olacağı söylüyorlar ama açıkçası tam olarak ne bilmiyorum.

Haklisin Reis.

icindentramvaygecensarki

• Full Member
« Yanıtla #8 : 07 Aralık 2020, 09:42:44 »
Ben de ömür boyu ilaç kullanmayı düşündüm 23 yaşında norwood 2.5 olunca, ön çizgi hemen toparlasın diye dutasa başladım, finasa değil. Çünkü baba 27 yaşında nw 3 Vertex-nw 4. Şöyle ki ömür boyu bir ilaç kullanmak vücudun dengesini alt üst edebilir, kişi yan etki görmese bile karaciğere ne denli tahribat verdiği ortada. O nedenle 30'lu yaşların başına kadar kullanıp sonrasında saçın da o anki durumuna bakarak ekim, protez, similasyon, ya da kazıtmak gibi alternatifler tercih edilebilir
Minoxil Forte 2 Günde 1 (Şakaklara 4'er Fıs)
Dutasteride Avodart Haftada 2
Clear Şampuan Haftada 2
D Vitamini 2 Günde 1 5-6 Damla

Dionx

• Full Member
« Yanıtla #9 : 07 Aralık 2020, 15:06:55 »
Ben de ömür boyu ilaç kullanmayı düşündüm 23 yaşında norwood 2.5 olunca, ön çizgi hemen toparlasın diye dutasa başladım, finasa değil. Çünkü baba 27 yaşında nw 3 Vertex-nw 4. Şöyle ki ömür boyu bir ilaç kullanmak vücudun dengesini alt üst edebilir, kişi yan etki görmese bile karaciğere ne denli tahribat verdiği ortada. O nedenle 30'lu yaşların başına kadar kullanıp sonrasında saçın da o anki durumuna bakarak ekim, protez, similasyon, ya da kazıtmak gibi alternatifler tercih edilebilir

Dostum senin sakaklar tam ekimlik aslinda.

Facebook Twitter Instagram