Gönderen Konu: Saç yağlanması  (Okunma sayısı 855 defa)

soloburry

• Yeni üye
  • *
Saç yağlanması
« : 09 Aralık 2020, 17:37:36 »
Gün aşırı duş alıyorum, duş aldım mesela ertesi gün saç hayvan gibi yağlanır bu normal mi ? Ne yapmamı tavsiye edersiniz ? Günlük duş almak daha da zarar mı ?

Hwoarang7

• Hero Member
Ynt: Saç yağlanması
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2020, 17:39:26 »
1.si her gün yıkanan saç yağlanmaya sebep olabilir , zamanla buna alışıyor çünkü.
2.olarakta genetik dökülme başlayan insanlarda kafa derisinde androjen birikmesinden dolayı yağlanma oluşuyor.

soloburry

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2020, 17:51:07 »
1.si her gün yıkanan saç yağlanmaya sebep olabilir , zamanla buna alışıyor çünkü.
2.olarakta genetik dökülme başlayan insanlarda kafa derisinde androjen birikmesinden dolayı yağlanma oluşuyor.

Genetik olup olmadığını nasıl anlarım

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2020, 17:54:40 »
Genetik olup olmadığını nasıl anlarım
Saçlarında incelme ya da açılma varsa ama en iyi tespiti bir doktor yapacaktır.

soloburry

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 09 Aralık 2020, 17:56:03 »
Saçlarında incelme ya da açılma varsa ama en iyi tespiti bir doktor yapacaktır.

Abi belirgin bir seyrelme var ya dökülme de anormallik yok ama ıslakken mesela saç diplerim acayip gözüküyor.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Aralık 2020, 17:59:56 »
Abi belirgin bir seyrelme var ya dökülme de anormallik yok ama ıslakken mesela saç diplerim acayip gözüküyor.
Saçların ince telli olabilir , üst bölgedeki saçların ile yan bolgendeki saçlar aynı kalinliktaysa aşırı korkma yaşın 16 sanırım 1-2 sene içinde oluşacak değişimi telefonun ile fotoğraf çekerek not al. İlerleme varmı yok mu diye , çok kafaya takarsan o zamanlar son çare tedavi başlarsın ama yaşın Çok ufak şu anda ikincil erkek özelliklerin oluşmaya başlayacak sakın tedaviye filan bulaşma şimdilik.
Çok aşırı kafayada takma hayatına yön vereceğin zamanlar tamamen saçsız filan değilsin saçlarını gördüm gayet var , tabiki takipte ol ama kafana takacak kadar ciddi bir durum yok. Fotoğraf çek belli aralıklarla bunlari 2 sene sonra filan karşılaştır mümkünse aynı uzunlukta aynı saç tarama şeklinde ve ışık altında. Yanıltıcı olmaması için

soloburry

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 09 Aralık 2020, 18:08:18 »
Saçların ince telli olabilir , üst bölgedeki saçların ile yan bolgendeki saçlar aynı kalinliktaysa aşırı korkma yaşın 16 sanırım 1-2 sene içinde oluşacak değişimi telefonun ile fotoğraf çekerek not al. İlerleme varmı yok mu diye , çok kafaya takarsan o zamanlar son çare tedavi başlarsın ama yaşın Çok ufak şu anda ikincil erkek özelliklerin oluşmaya başlayacak sakın tedaviye filan bulaşma şimdilik.
Çok aşırı kafayada takma hayatına yön vereceğin zamanlar tamamen saçsız filan değilsin saçlarını gördüm gayet var , tabiki takipte ol ama kafana takacak kadar ciddi bir durum yok. Fotoğraf çek belli aralıklarla bunlari 2 sene sonra filan karşılaştır mümkünse aynı uzunlukta aynı saç tarama şeklinde ve ışık altında. Yanıltıcı olmaması için

Teşekkürler abi saygılar.

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 09 Aralık 2020, 21:17:21 »
Bende 30 yaşında dökülme başladı. Şuan 33 yaşındayım ve inanılmaz bir şekilde döküldü. Artık anladım ki benim dökülmem agresif dökülme.
Dikkatimi çeken ise aşırı derece yağlanma idi. Yağlanma ile birlikte saç tellerim inceliyor ve sonrasında dökülüyor.
Eğer sende de yağlanma ile birlikte saç tellerin inceliyor ve bir süre sonra dökülme yaşanıyorsa genetik dökülme var diyebiliriz. Tabi bunun ne kadar sürede olacağı agresif dökülme olup olmadığına bağlı.

Facebook Twitter Instagram