Gönderen Konu: Sizce bu saça ekim için hangi hoca daha iyi olur?  (Okunma sayısı 1092 defa)

Kelsel dönüşüm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Sizce bu saça ekim için hangi hoca daha iyi olur?
« : 11 Aralık 2020, 15:00:27 »
Abiler saç ekimi düşünüyorum yaşım 27 .. saçlar kısayken çok aşırı derecede dökülme olmuyor.. uzunken yaklaşık 9 senedir saçlarım döküldü artık şekil almıyor.. sizce saçlara zarar vermeden bana uygun saç ekimi yapacak hoca kimdir? Bütçe olarak 30 bin tl ye kadar çıkabilirim.. şimdiden herkese teşekkür ederim.

siyabentqxqx

• Sr. Member
Ynt: Sizce bu saça ekim için hangi hoca daha iyi olur?
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2020, 15:22:03 »
hocam enseyide atarmisin genel seyrelme gibi duruyor bu ture ekim pek fayda etmiyor diye biliyorum

Kelsel dönüşüm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2020, 15:45:15 »
Hocam akşam enseyi de  atarım.. ekimin iyi olamaması sebebi nedir acaba .? Cevabın için teşekkür ederim
  • Yaşınız 30

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2020, 15:57:41 »
Diffuse tipte tedaviler daha iyi cevap verir. Antiandrojen kullanabilirseniz belli bir miktar daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Ekimin iyi yapılması gerekiyor yoksa aralara girildiği için var olan zayıf saçlar kaybedilebiliyor. Ekimcileri bilen arkadaşlar daha iyi yardımcı olur.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Kelsel dönüşüm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2020, 16:03:58 »
Diffuse tipte tedaviler daha iyi cevap verir. Antiandrojen kullanabilirseniz belli bir miktar daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Ekimin iyi yapılması gerekiyor yoksa aralara girildiği için var olan zayıf saçlar kaybedilebiliyor. Ekimcileri bilen arkadaşlar daha iyi yardımcı olur.
hocam sizin önerdiğiniz tedaviler nelerdir peki ?
  • Yaşınız 30

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2020, 16:14:49 »
hocam sizin önerdiğiniz tedaviler nelerdir peki ?

Hocam ben yaşınız 20-23 olsa xpecia önerirdim ama 26 yaşındasınız finasterid olabilir. Ama bunun da riskleri var. Yan etkileri falan var. Araştırmanız gerekiyor.
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Kelsel dönüşüm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2020, 16:28:27 »
Hocam ben yaşınız 20-23 olsa xpecia önerirdim ama 26 yaşındasınız finasterid olabilir. Ama bunun da riskleri var. Yan etkileri falan var. Araştırmanız gerekiyor.
27 yaşındayım.. yan etkiler  herkeste aynı olmuyormuş hatta bazılarında hiç bir yan etki görülmüyormuş..  bende denemek için alayım en azından.. finasteridi  bölmeden mı kullanmam gerekiyor bazı Yerlerde 5e bölün falan  yazmışlardı
  • Yaşınız 30

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2020, 16:40:12 »
27 yaşındayım.. yan etkiler  herkeste aynı olmuyormuş hatta bazılarında hiç bir yan etki görülmüyormuş..  bende denemek için alayım en azından.. finasteridi  bölmeden mı kullanmam gerekiyor bazı Yerlerde 5e bölün falan  yazmışlardı

Proscar ilacını alıyorlar galiba, ilacın dozu 5mg olduğu için 5'e bölüyorlar. Her gün aynı saatte 1 tane alınıyor. 40 tl gibi bir fiyatı olduğunu hatırlıyorum. Ayrıca bazı kişilerde ilk kullanımda dökülme biraz artıyor. 6 ay gibi sürede etkiler görülmeye başlıyor. Ama kullandığınız zamanlar saçtaki yağlanma azalır. İlacın doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor. Karaciğer enzimlerini 1.8 oranda yükseltiyor. kullanmadığım için bilmiyorum. Ama aklımda kalanlar bunlar.
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Kelsel dönüşüm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2020, 22:20:25 »
Proscar ilacını alıyorlar galiba, ilacın dozu 5mg olduğu için 5'e bölüyorlar. Her gün aynı saatte 1 tane alınıyor. 40 tl gibi bir fiyatı olduğunu hatırlıyorum. Ayrıca bazı kişilerde ilk kullanımda dökülme biraz artıyor. 6 ay gibi sürede etkiler görülmeye başlıyor. Ama kullandığınız zamanlar saçtaki yağlanma azalır. İlacın doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor. Karaciğer enzimlerini 1.8 oranda yükseltiyor. kullanmadığım için bilmiyorum. Ama aklımda kalanlar bunlar.
hocam bu proa cad ve finasterid aynı ilaç değil di mi? Finasterid  için doktora gitmeme gerek var mı
  • Yaşınız 30

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 11 Aralık 2020, 22:30:32 »
hocam bu proa cad ve finasterid aynı ilaç değil di mi? Finasterid  için doktora gitmeme gerek var mı

Hocam nasıl temin edildiğini bilmiyorum ama kullanmadan önce üroloji bölümüne gitmeniz gerekebilir. Foruma bakın illaki bulursunuz
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Tavsiyem61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2020, 22:32:24 »
Mömm

Facebook Twitter Instagram