Gönderen Konu: Dr. Emrah Cinik / 11.12.2020 / 4900 Greft / FUE / Yaş 32  (Okunma sayısı 9323 defa)

fenderbender

• Yeni üye
  • *
Selamlar herkese,

-Saç ekimi bir süredir aklımdaydı, istanbul dışındaydım bir süredir, istanbula geldim kısa süreli bir iş için, "ya şimdi ya hiç" durumu yaratan bir takım şartlar altındaydım bu sebeple Emrah Cinik ve Serkan Aygın arasında kalmışken Serkan hocanın kliniğininden de geç cevap gelmesiyle Emrah hocadan randevumu aldım. Emrah hocayı da uzun süredir araştırıyordum, forumda çok az kişi ektirmiş fakat 2 arkadaşım ektirmişti biri de şahsen tanıyordu biraz onların referansı biraz da internette açıp okuduğum yüzlerce yabancının yorum ve sonuç resimleriyle kararımı verdim.

- her açıdan fotoğraflarımı attım, whatsapp üzerinden kısaca süreci ne kadar ekilecek ne yapılacak anlattılar

- bir gün önceden kliniğe gidip Covid PCR testimi yaptırdım.

- sabah 9 buçukta kliniğe geldim, hastane kendisine ait temiz, büyük bir hastane. Sanırım 15-20 ye yakın ekim yapan ekip var.

- Saat 10 gibi Emrah Hocanın yanına girdim ve girer girmez bilgisayarı açıp kendisinin yaptığı işler, yaklaşmasını umduğum referanslar ve kendimi de güzelce fotoşopladığım bir sunum yaptım. Doktor anladığını ifade edince rahatladım. 5-10 dakika ya görüştük ya görüşmedik emin değilim, çizgimi çizdi kısaca planı anlattı bu noktada açıkçası içinde bulunduğum durumun heyecanıyla ve biraz hızlı biçimde fotoğrafa oradan traşa götürülmemle çizgiye pek dikkat etmedim.

-11 e doğru operasyona girdim lokal anestesi yapıldı. Sevilay hanımın eli çok hafifti hızlıca anestezi bitti

- Donör bölge arka ve kulak üzeri ve sakaldan greftler toplandı. Nereden ne kadar toplandı bilgim yok ama soracağım.
- Ekim rahat geçti, kanal açmaya giren Hüseyin bey 10 yıldan uzun süredir neredeyse başından beri berabermiş hocayla (doğru veya yanlış ) bu bilgi rahatlatıcıydı.
-yemek arası dahil tahmini 6-7 saat sürdü operasyon. 3-4 kişilik ekip yaptı ekimi ve Fue yöntemiyle toplam 4900 greft ekildi. Emrah hoca ekim esnasında 3-4 defa kontrole geldi. Emrah hoca en başta ekim alanının geniş olduğu için arkayı çok fazla kapatamayacaklarını belirtmişti fakat ekimde beklediklerinin ciddi oranda üzerinde greft çıktığı için arka tepenin de çok iyi olduğunu söylediler. Sanırım sakalların büyük kısmı arkaya tepeye ekildi.
- Bütün operasyon çok rahat geçti ve ekip çok ilgili idi. Bütün ekip harika bir ekim olduğunu söylediler genel olarak.

- Fakat operasyon sonunda ben ön çizgimi istediğim gibi bulamadım. Gösterdiğim sunumlara kıyasla ortaya doğru sivri bir çizim olmuş. sargılar ve foto çekiminden sonra kendi araçları ile evime bıraktılar.

-akşam baya bi içime dert oldu benimle ilgilenen Sera hanımla konuştum ve yarın hoca ile konuşacağımızı duruma göre düzeltme olabileceğini söylediler.

Ertesi gün yani bugün ilk yıkamaya geldim. Emrah hocanın asistanları ile öncesinde konuştum daha sonra hoca geldi kontrol etti kendisi ekimi beğendi.
Kendisine içime sinmediği durumunu anlattım 4-5 gün şişlik geçsin bütün yıkamalarını da burada yapalım hoşnut değilsen dilediğin gibi düzeltiriz hiç bir problem olmaz dedi. Ardından 2-3 defa asistanları ayrı ayrı gelip hiç merak etmemi şişlik geçince kesinlikle ilgilenileceğinin üzerini çizdi. Bu durum beni çok rahatlattı çünkü açıkçası daha ilgisiz davranılabilirdi, burada sorumluluğun bir kısmı bana ait çizgiyi daha dikkatli kontrol edebilirdim ama zaten bu işin ustası değilim ne kadar anlayacağım o da ayrı.

Fikrinizi paylaşırsanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

öncesi fotolar

fenderbender

• Yeni üye
  • *
Ynt: Dr. Emrah Cinik / 11.12.2020 / 4900 Greft / FUE / Yaş 32
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2020, 23:39:09 »
öncesi foto devamı

fenderbender

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Aralık 2020, 23:41:15 »
Ekimin hemen sonrası / flaşlılar akşam

fenderbender

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 12 Aralık 2020, 23:46:53 »
mide için sabahları omeprol 20mg
antibiyotik günde 1 aksef 500 mg
parol ağrı olursa olmadığı için almıyorum
coraspin kan sulandırıcı sabah akşam
precort ödem atıcı ilk gün 4 ikinci gün 2 üçüncü gün 2 tablet
trental 600 mg kızarıklık tedavisi sabah akşam
boyun için ScarEx gel krem her akşam bi defa

ve ilk yıkamadan sonra 1. gün

Yorumlarınızı bekliyorum, özellikle başta bahsettiğim ön çizgi hususunda. Çok teşekkürler.

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2020, 02:53:56 »
Saç çizgisi çok iddiasız geldi şahsen beğenmedim bence biraz daha önde ve geniş tasarlanmalıydı.
Medikal tedavi olmadan iyi bir sonuç gelme olasılığıda zayıf gibi çünkü benim forum paylaşımlarından edindiğim deneyim ekim öncesi ne kadar çok saçınız varsa fire oranı o denli yüksek oluyor.
Bu nedenle xpecia benzeri takviyelerden hemen destek almaya başlayın bence.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2020, 02:55:10 »
Hayırlı olmasını dilerim tek seferde bütün kafayı kapatmayı hedeflemiş doktor bey tamamen kel olmadığın için %70 bir çıkış olsa seni mutlu eder ekim alanı temiz ön çizgi oval tasarlansa sana daha mı çok yakışır diye düşündüm Asimetri problemi var mı ya da kafan şiş olduğu için öyle görünmüş olabilir. Umarım güzel sonuç alırsın bize detaylı anlatımlı bir konu hazırlamışsın özenerek bunun için teşekkür ederim ekimini takip edeceğim 12 paylaşımını beklıyorum.
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2020, 09:02:42 »
 sayı çokmu dedim ama ekimde zaten kim ekerse eksin cılızlaşanlar ölür.onların haklı olarak ölüceğini hesaplayıp ekmişlerdir.kendi saçını korumaya alabilirsin finasteridle.boş bir merkez değil sanırım.kafada şiş.saçın sağı ile solı asitmetriktir simetrik değildir demişti bi ekimci.bu ekim seni değiştirir yeterki cılızlar hariç kendi saçların korunsun.cılızlar zaten ekimde ölür.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

ABK

• Full Member
« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2020, 10:42:04 »
Hayırlı olsun ekimin. Mevcut saçlarınızı da koruyabilirsen güzel bir görüntü oluşacaktır. Diğer arkadaşlarımın yorumlarına katılıyorum saç çizgin tam simetrik durmuyor gibi ama ödemden kaynaklı sanırım. Umarın istediğin sonuca ulaşırsın.

fenderbender

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2020, 11:20:27 »
Hayırlı olmasını dilerim tek seferde bütün kafayı kapatmayı hedeflemiş doktor bey tamamen kel olmadığın için %70 bir çıkış olsa seni mutlu eder ekim alanı temiz ön çizgi oval tasarlansa sana daha mı çok yakışır diye düşündüm Asimetri problemi var mı ya da kafan şiş olduğu için öyle görünmüş olabilir. Umarım güzel sonuç alırsın bize detaylı anlatımlı bir konu hazırlamışsın özenerek bunun için teşekkür ederim ekimini takip edeceğim 12 paylaşımını beklıyorum.

ben de oval hedeflemiştim ve bu şekilde bir sunum yapmıştım doktor beye, yukarıda bahsettiğim gibi şiş insin düzeltme yapabiliriz rahatlıkla dediler, fakat bu da bir soru işareti.Bu konuda fikriniz nedir? 5. 6. gün 2. bir düzeltme ekimi oluyor mu böyle bir bilgiye rastlamadım hiç? alabilecekleri max graftı aldılar zaten başka nereden alıp simetrik ve oval düzeltme yapabilirler ki?

fenderbender

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2020, 11:33:22 »
Hayırlı olsun ekimin. Mevcut saçlarınızı da koruyabilirsen güzel bir görüntü oluşacaktır. Diğer arkadaşlarımın yorumlarına katılıyorum saç çizgin tam simetrik durmuyor gibi ama ödemden kaynaklı sanırım. Umarın istediğin sonuca ulaşırsın.

teşekkürler, doğal hali de pek simetrik değildi, ama düzeltmelerini umuyorum.

sayı çokmu dedim ama ekimde zaten kim ekerse eksin cılızlaşanlar ölür.onların haklı olarak ölüceğini hesaplayıp ekmişlerdir.kendi saçını korumaya alabilirsin finasteridle.boş bir merkez değil sanırım.kafada şiş.saçın sağı ile solı asitmetriktir simetrik değildir demişti bi ekimci.bu ekim seni değiştirir yeterki cılızlar hariç kendi saçların korunsun.cılızlar zaten ekimde ölür.

teşekkürler yorumlar için, kafa şişte olsa asimetri biraz daha az olmasını diliyorum şuan, takviyelere de yakında karar vereceğim uzun vadede çok yıpratmayacak basit takviyelerden yanayım şimdilik, hocanın kendi markasından tavsiye ettikleri biotin saw palmetto şampuan vs. ürünleri dışarıdan bulabilirim. fin ve xpecia yı vakti gelince araştıracağım şuan pek sıcak bakmıyorum.

Münir

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 13 Aralık 2020, 14:26:32 »
ben de oval hedeflemiştim ve bu şekilde bir sunum yapmıştım doktor beye, yukarıda bahsettiğim gibi şiş insin düzeltme yapabiliriz rahatlıkla dediler, fakat bu da bir soru işareti.Bu konuda fikriniz nedir? 5. 6. gün 2. bir düzeltme ekimi oluyor mu böyle bir bilgiye rastlamadım hiç? alabilecekleri max graftı aldılar zaten başka nereden alıp simetrik ve oval düzeltme yapabilirler ki?

Hayırlı olsun umarım en güzel sonucu alırsınız.
Çizgi konusunda Ekim merkezi hiç bir risk almak istememiş ama bence bu bir marifet değil zaten açıklığınınıza bakarak zor bir ekim değilmiş Sizin istediğiniz çizgiyi yapmaları gerekirdi.
Şu aşamada bence ikinci bir oprerasyon yaptırmayınız Kafada ciddi bir yara ve şişlik varken ikinci bir operasyon yapılması hiç mantıklı gelmiyor.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 13 Aralık 2020, 14:37:57 »
 tavsiye edilenler genetikle mucadele etmez.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 13 Aralık 2020, 14:40:36 »

ben ekimden sonra düzeltmeleri doğru bulmuyorum bence artık bekelemlisin

tekrar bir ekim olacaksa bunu ileri deki duruma göre degerlendirmelisin insallah sorun olmaz bakalım çıksın saçlar ama

dediğim gibi kendi saçların leyla olmus çok cansız bir önlem al onlara
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2020, 23:14:19 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

ABK

• Full Member
« Yanıtla #13 : 14 Aralık 2020, 21:29:09 »

Ekimden hemen sonra bir planlama yapmak bence mantıklı değil. Önce mevcut ekimin sonuçlarını bekleyip bir görmek lazım, eğer ekilenler istediğin gibi çıkarsa bence bu konuşmaları hatırlamayacaksın bile :)

fenderbender

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 20 Aralık 2020, 15:32:17 »
Selamlar tekrar, tüm uyarılara rağmen revizyon ile ön çizgiyi oval şekilde düzeltme operasyonunu da yaptırdım.  :)

Zaman zaman hastaların fikir değiştirerek düzeltme yapıldığını, hiçbir problem olmayacağını söylediler.

İlk operasyondan 5 gün sonra kafamdaki şişler geçince yaptılar, açıkçası çok memnunum şuanki durumdan iyi ki yaptırmışım yoksa acayip içimde kalacaktı.

Daha önce dokunulmayan donör bölgeden hilal şeklinde çift taraftan toplam 450 greft daha alarak yaptılar. İlk bölge de güzel iyileşiyor bana göre.

İlk günden beri 10 gündür hocanın hastanesinde yaptırıyorum yıkamaları da. Üst kabukları neredeyse tamamen döktüm düzeltme yaplan ön çizgi kabuklar da 5 güne dökülür.

Takviye vitamin konusunda internette uzun araştırmalar, ektiren 4-5 arkadaşların tecrübeleri ve sağduyu ile Finanstride(proscar) kullanmamaya karar verdim. Başlıca sebeplerim hali hazırda depresyona yatkın, unutkanlıkları olan, zaman zaman anksiyete de yaşayabilen biriyim, yüksek DHT li dostlara pek yan etki hissi olmasa da henüz test yaptırmamama rağmen düşük DHT li olabileceğimi düşünüyorum. Bu sebeple hiç bulaşmadan daha az DHT baskılayan takviyelerle devam edeceğim. ( ileride test yaptırıp duruma göre dhtm yüksek ise deneyebilirim )

Bu bağlamda özellikle Hintell hocam ve diğer uzmanlaşmış arkadaşlarım;

Xpecia mı?
ve veya Saw Palmetto + Biyotin (2500mg) + Multivitamin mi
veya Xpecianın ne idüğü belirsiz olduğunu söyleyenlerin ve üretci firması daha tanınmış denen Kerozan 5+5 diye bir takviye olabilir,
veya benzer kombinasyonlar çerçevesinde tavsiyelerinize açığım,

Ha birde tepe de egzama varmış hep az olsa da, onu da özel bi krem kullanmadan prozinc gibi bir şampuan ile halledebilir miyim?

resimleri de ekliyorum, ön çizgi henüz 4. gününde olduğu için öndeki mavi renk kalemle çizilen çizgi az da olsa duruyor kafanız karışmasın;

« Son Düzenleme: 20 Aralık 2020, 18:17:59 Gönderen: fenderbender »

Facebook Twitter Instagram