Gönderen Konu: Minoxil’i bırakmalımıyım?  (Okunma sayısı 1092 defa)

ogzzturk

• Yeni üye
  • *
Minoxil’i bırakmalımıyım?
« : 17 Aralık 2020, 17:50:40 »
Evet 4 aylık alopexy t %5 minoxil kullanıcısıyım,forumda bir abimizin tavsiyesiyle akşamları 8 fıs olacak şekilde kullanıyorum lakin son 1 aydır aşırı saçta kuruluk ve dökülme başladı saçlarım incelmeye başladı dökülmeyi engelleyemiyorum minoxil kullanıcı yorumlarına baktığımda 3 ve 4.ayda fazla dökülme yapıyormuş 6.aydan sonra dökülme azalıp saç çıkışı görünüyor vs deniliyor lakin 6.aya kadar dökülme durmaz ise sanırım olan saçımda gidecek,iyi kötü saçlarım var vertex bölgesinde incelme var ve ön bölge hafif ince şakaklarda açılma fazla yok sizce ne yapmalıyım?

-minoxili günde 2 kere 4 er fıs olarak düşürerek devammı etmeliyim 2 ay daha deneyerek, lakin kesin olup olmayacağından emin değilim daha fazla dökülmesini istemiyorum saçlarımın bu kadar yoğun.

-yada %5 procapil içeriyle alopecia spreye mi geçmeliyim daha önce hairforte sprey kullandım ve 4 5 ay güzel sonuç almıştım xpecia tablet yerine aynı özelliklere sahip zigavus b7 biotin kullanıyorum zaten düzenli olarak,5 aydan sonra  tekrar dökülme yaşanıp eski haline geliyordu saçım ve minoxile geçiş yaptım 1 2 ay normal dökülmelerim devam etti bu şekilde lakin son 3 haftadır aşırı dökülme başladı, tekrar düzenli olarak alopecia ile devam etsem nasıl olur yoksa minoxile günde 4 er fıs sabah akşamı devam etsem yorumlarınızı bekliyorum.,Özellikle kullanıcılar nasıl verim aldılar.

-Bu arada yaşım 22 ve beni birkaç sene daha götürmesini istiyorum genetik dökülmem var 25 26 ya kadar fazla açılmadan gitsem benim için iyidir.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Minoxil’i bırakmalımıyım?
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2020, 18:11:10 »
 klasik 4.5 ay dokulmesi yasıon bu iş boyle duz değil zigzag .internette calısma çizelgesi var arastır istersen hangi aylarda dongu olur yazıyor orda.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2020, 19:21:36 »
Dökülme döngü şeklindeyse bana sorarsan devam et çünkü bırakırsan da ciddi bir dökülme yaşayacaksın
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

ogzzturk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2020, 19:56:07 »
Dökülme döngü şeklindeyse bana sorarsan devam et çünkü bırakırsan da ciddi bir dökülme yaşayacaksın
Hocam sorun orada hiç faydasını görmedim 4 aydır yani başlarda normal dökülme devam ediyordu ama son 3 4 haftadır fazlalaştı hani saç çıkartıp dökse döngüye girdiğini kabul edeceğim,o yönden şüpheliyim sadece

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2020, 21:12:31 »
 en basta ilacın işe yaramadığı agresif dokulmede olabilirsin.üretici firmada 4 ay kullan işe yaramazsa bırak diyordu.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2020, 04:18:15 »
Minoxil kullanırken de agresif dökülme devam edebilir, o yüzden minoxili bir anti androjenle takviye etmen gerekir. Minoxil minyatürleri güçlendirirken anti androjen de agresif dökülmeyi durdurur. Ben şahsen kendim minoxidil ve dutasterid kullanıyorum
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Facebook Twitter Instagram