Gönderen Konu: kabuk alma sonrası oluşan izler  (Okunma sayısı 1412 defa)

sezerxxxxx

• Yeni üye
  • *
kabuk alma sonrası oluşan izler
« : 18 Aralık 2020, 22:56:04 »
herkese mrb.
    10 gün önce saç ettirdim ve bugun yıkamayı kendim yaptım nasıl olduğuyla alakalı tecrübelerini aktaracak arkadaşlara ihtiyacım var çünkü çok tereddütlerim oldu

sezerxxxxx

• Yeni üye
  • *
Ynt: kabuk alma sonrası oluşan izler
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2020, 23:24:51 »
resimde de göründüğü gibi kan ve küçük bir kabuklanma/iltihap gibi bişey var bu bir sorun teşkil eder mi
  • Ekim Tarihi: 09.12.2020
  • Ekim Merkezi ismi esteword
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 32

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2020, 23:29:17 »
Önemli bir şey görünmüyor, ne travmatik resimler gördük burda, Belki öndeki çukur gibi Olan yerde bir kaç greft kaybı olabilir, oda önemsiz sayılır, Ekim sık ve iyi görünüyor, Bol sabırlar.. |-onayisareti-|
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

sezerxxxxx

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2020, 23:39:24 »
öncelikle teşekkür ederim. benim tereddütlerim şundan oluştu;Ekim yaptığım yer ekimden sonraki 10 günlük süreçte yıkama olayını kaldırmış sadece 10 günlük kullanım için 1 sprey verildi ve ilk yıkamayı ben 10.günde yaptım. yıkama konusunda tecrübesiz olduğum için kabuk alımı sırasında çok sert davrandığım için herhalde gazlı bez saç doldu ve bu şekilde kan izleri halen var.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 32

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2020, 23:46:17 »
öncelikle teşekkür ederim. benim tereddütlerim şundan oluştu;Ekim yaptığım yer ekimden sonraki 10 günlük süreçte yıkama olayını kaldırmış sadece 10 günlük kullanım için 1 sprey verildi ve ilk yıkamayı ben 10.günde yaptım. yıkama konusunda tecrübesiz olduğum için kabuk alımı sırasında çok sert davrandığım için herhalde gazlı bez saç doldu ve bu şekilde kan izleri halen var.

Yıkama olayını kaldırmış.. ???
Kim karar veriyor buna, yani ilk yıkama ancak travmatik nekroz tarzı bir tehlike söz konusuysa uzatılır oda 5. Güne kadar, genelde 2. 3. gün ilk yıkama yapılır merkezde, ve sonrasında kendiniz her gün yaparsınız, eğer merkez yıkama yapmıyorsa da siz kendiniz 3. Günden itibaren yıkamaya başlamanız lazım, yani kimse kafasına göre karar veremez buna, kabuk dökümünde nemlendirici losyon sürülüp 45 dk beklenir ve saat yönünde dairesel hareketlerle yapılır, forumda benim bu güne kadar gördüğüm şekliyle, Standardı ve sağlıklı olanı bu şekilde yapılıyor.. ???
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2020, 00:10:08 Gönderen: SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D »
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2020, 12:28:23 »
Tereddüte gerek yok
Balık avına çıkan ıslanır

Ben ekim yaptıktan hemen sonra, önden bir greft çıkarıp attım. Kendimizi motive edelim.

AZ STRES, ÇOK MUTLULUK GETİRİR

sezerxxxxx

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2020, 14:37:32 »
bugun. 23.gün herhangi bir dökülme olmadı ya da ben fark etmedim bu zamana kadar dökülme olmalı mıydı
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 32

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 30 Aralık 2020, 17:34:00 »
Şok dökülme, 18-25 arası başlar ortalama, yıkamaları biraz daha sert yapabilirsiniz.. |-onayisareti-|
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

sezerxxxxx

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 30 Aralık 2020, 20:13:29 »
teşekkür ederim.
   ekimden sonra dokunmaya bile çekmiyoruz malumunuz. o yüzden sertten kastınızı somut açıklayabilir misiniz.
 şok dökülme kesin olmalı mı herkeste.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 32

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 30 Aralık 2020, 22:17:09 »
teşekkür ederim.
   ekimden sonra dokunmaya bile çekmiyoruz malumunuz. o yüzden sertten kastınızı somut açıklayabilir misiniz.
 şok dökülme kesin olmalı mı herkeste.

Şok dökülme nadiren olmuyor, az oluyor bazen, şok dökülmenin daha homojen olması için ilk zamanlara göre biraz daha orta sertlikte, çok nazikte değil aşırı dertte değil, yıkamak daha sağlıklı.. bu şekilde yıkadığınız halde dökülme olmuyorsa zaten şokun az yaşaması ihtimalide olabilir, ona yapacak bir şey yok zaten, bazen şoku az yaşayıp, şokta gitmesi gereken ama direnen saçlar sonradan zayıflayıp zamanla da dökülebilir, yada dökülmez, donörden öne alındığında, direk ortama ayak uyduran saçlar galiba şoka uğramıyor.. :D Bol Şans.. |-onayisareti-|
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram