Gönderen Konu: Finasteride - Xpecia - Propecia Saç ekimi sonrası kullanmasak ?  (Okunma sayısı 1185 defa)

yildiz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar merhabalar

haftaya serkan aygın da saç randevum var sonrasında büyük ihtimal saç ekimi işlemi yapılacak şimdi forumda takip ettiğim kadarıyla herkes finasteride vb haplar kullanıyor çeşitli yan etkileri de mevcut pharmaton bende daha öncesinda çarpında yapmıştı mesela internettede bununla ilgili çok şikayet mevcut bu finasteride ve benzeri hapların yan etkilerinden dolayı kullanmayı düşünmüyorum açıkcası yan etkilerinde kalıcı yan etkisi olanlarda olmuş bu konu hakkında bilgisi olan veya saç ekimi yaptırıp bu ilaçları kullanmayan arkadaşlar bilgi verebilir mi ?

bir diğer sorum şu ben saç ekimi yaptırıp bu haplardan kullanan arkadaşlar bıraktıktan sonra ne gibi saçlarında farklılık oldu seyrekleşme dökülme vs oldu mu ?

bu ilaçlar kafamı çok karıştırıyor şu pandemi döneminde de çok fazla hastaneye gidip test vs olmakta istemiyorum bu konuda bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlar

teşekkürler şimdiden herkese

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasteride - Xpecia - Propecia Saç ekimi sonrası kullanmasak ?
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2020, 04:02:58 »
yazdığın ilaçlar  norlmal kullanımda saçlarını kullandığın sürece güçlendirir kısaca saç ekimi işlemi yaptırmamış isen  işlevi o şekilde

saç ekimi yaptırdığımız da iş değişir kendi saçlarımız da daha hızlı incelme daha hızlı dökülmeler olabiliyor saç ekimi öncesine göre o zaman desteğe ihtiyaç var amaç burada farklılaşıyor.

ve yeni ekilen saçların daha sağlıklı çıkabilmesi içinde

kullanım bu yüzden

kısaca genel de bu konuda bilgi sahibi olmayan arkadaşlar ya bırakınca eski haline gelecekse neden kullanıcam diyor bu tercih saç ekimi öncesi için geçerli biz saç ekimini desteklemek için kullanıyoruz. madem ben bu işlemi yaptırdım sonuç için saç ekimi dışında bizim vermemiz gereken bir destek gerekiyor çoğu zaman.

ve saç ekimi öncesi kullanım da da donör güçlenmesi alınan foluküllerin daha etli  ve beslenmiş olması transfer
 transplant edildiği yerde daha dayanıklı olması için öncesi kullanıma başlarız..  donör harici de ince telli saçlarımız kalkışsınlar kaybetmeyelim diye kullanırız saç ekimi nin yarattığı travma ile

kısaca kullanmak ya da kullanmamak senin tercihin kullanmasam ne oluru düşünmene gerek yok kullanmak istemiyorsan

daha da geniş çaplı bakarsak :  dht blocer çoklu greftleri iyi destekler 2 li ya da 3 lü ya da 4  greftlerde ciddi freler oluyor  1 çıkıyor 1 çıkmıyor çoklu greftin. multi greftlerin çıkış % çok büyük destek veriyor

tekli bir greftten daha zor çoklunun beslenip çıkması en azından 4 lü ya da 3 lü bir multi greftin 3 telinin ya da 4 telinin hepsinin çıkması zor 4 lü 2 li çıkabilir 2 li 1 li

bir çok sonucun yoğun olmamasının sebebi çoklu grefletin tek çıkması ya da düşük oranda gelişmesi

ekilen saçları sağlıklı çıkarmak maksadımız

umarım size anlayabileceğiniz terimlerle yardımcı olmuşumdur . sağlık sorunlarınız varsa bu tip ilaçlarla ilgili kullanmayın ben sebeplerini sıraladım sadece

kısaca bunları tartışmaya gerek yok keyfi bir kullanım değil gereksinim en az 300 kere bu konu açılmış yazılmıştır

kullanan kullanır kullanmayan kullanmaz kısaca
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2020, 04:21:25 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

YörükAli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2020, 11:18:39 »
Hintel başkan bu probecia ve saw palmeteouyu Ekim’den ne kadar zaman sonra kullanmaya başlamalıyız. Ne düşünüyosun

yildiz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2020, 12:03:28 »
hintel peki bu hapların saça olan pozitif etkisi bıraktıktan sonra nasıl bir etkisi olur

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2020, 12:07:09 »
hintel peki bu hapların saça olan pozitif etkisi bıraktıktan sonra nasıl bir etkisi olur

Kendi saçların güçlenirse zayıflar gene dökülme varsa dökülmeler başlar gene rutine döner yani
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2020, 12:08:22 »
Hintel başkan bu probecia ve saw palmeteouyu Ekim’den ne kadar zaman sonra kullanmaya başlamalıyız. Ne düşünüyosun

En az 6 ay net 1 sene sorun doksa istediğin kadar devam

Ekimden önce 6 ay ekim sonrası 1 sene en temizi
Global Moderator

yildiz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2020, 12:13:52 »
Kendi saçların güçlenirse zayıflar gene dökülme varsa dökülmeler başlar gene rutine döner yani

ama ekilen saça bişey olmaz dimi bıraktıktan sonra da

YörükAli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2020, 12:15:59 »
Şöyle Ekim yapıldıktan sonra takviyeye ne zaman başlamalıyım:) şuan verdikleri ödem sökücü ve antibiyotiği kullanıyorum. Bu takviye ilaçları Ekim’den ne kadar zaman sonra başlamalıyız.

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2020, 18:07:40 »
saçlarının durumuna göre değişir bu sorunun cevabı ,kullanması gereken var gerekmeyen var ,birde kullandığı halde fayda göremeyenlerde var.

Facebook Twitter Instagram