Gönderen Konu: Koşu hakkında bilgi  (Okunma sayısı 1973 defa)

emekli kel

• Hero Member
Koşu hakkında bilgi
« : 19 Aralık 2020, 14:46:11 »
 Yıllardır evde ağırlık calısırım ve yuruyus yaparım.Kondisyonum çok iyidir ama koşmuyordum.10 km koştum denedin.20 yılda 1 kere koşmuştum belki.tın tın tempo koştum.doğru koşu nasıl.haftada kaç kere yapılmalı kaç dk surmeli nefes nasıl alınmalı nasıl tempoda baslayıp nasıl bitirmeli koşarkan kollarımız hangi pozisyonda olucak bilgisi olan varmı koşu hakkında.

Snowly12

• Hero Member
Ynt: Koşu hakkında bilgi
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2020, 16:01:45 »
İlk basta 6 km hizla baslayin. 10 dakika bu sekilde surdurun 5 dakika 10-12 km hizda(durumunuza gore) depar atin.  Sonra tekrar 6 km hiza donun.

2 kere daha bu seti tamamlayin. Toplam 45 dakika.

Nabzimizin stabilitesini ne kadar bozarsak o kadar yag yakiyoruz.

Kollarin durusunun onemi yok.

Haftada 3-4 yeterli gelecektir. Vucut gelistirme yapiyorsaniz haftada 2 max 3 yapin
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2020, 16:09:21 »
 tşkler.aslında vucut yapmak saçlar için zararlı ama vucut sevdamdan vazgeçemiom.fazla vucut calısmak sacı doker
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2020, 16:54:49 »
tşkler.aslında vucut yapmak saçlar için zararlı ama vucut sevdamdan vazgeçemiom.fazla vucut calısmak sacı doker

alakasız steroid, kreatin kullanmadığınız sürece faydası zararından daha fazladır . ki dökülmeyecekse mr olimpia ol dökülmez

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2020, 15:40:18 »
Haftada iki, üç gün koşsanız baya faydasını görürsünüz. total 30 dk 3 dk hızlı yürüyüş 4 dakika tempolu koşu ile güzel verim alırsınız ben öyle başladım nefesim açıldıkça kafama daha iyi oksijen gittiğini fark ettim. Hafif 15 derece vucut açısı kollar aerodinamiği bozmaması açısından bacaklarınıza uydurun. Hızlı ve ağızdan nefes almamaya çalışın.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2020, 16:04:36 »
 saolasın
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 20 Aralık 2020, 16:58:58 »
 36 kmmi o ne.dede tempo koşarım ben en fazla 36yı onuda yapamam.gencken şınavda tek sefer 250 ye falan gelmiştim vucut iyidirde ben hiç bir zaman 36 km koşamazdım.tın tın en fazla.anlattığın eğitim zorluğunda eğitim daha hiç duymadım.ben genclerin yapamadığı sporu yapıyorum sporcu gencler kesiliyor anlattığın eğitimi 20 yasındayken bile yapamazdım o ne oyle okurken gozum korktu işkence resmen

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 20 Aralık 2020, 17:02:03 »
alakasız steroid, kreatin kullanmadığınız sürece faydası zararından daha fazladır . ki dökülmeyecekse mr olimpia ol dökülmez
Dogru. Kreatinin ve steroid kullandim bir sene icinde sacim norwood skalasinda en az 1 ilerledi. Ayrica sac dokulmesi steroidin en masum yanetkisi 😂 goguslerimde jinekomastj cikmasin diye meme kanseri ilaclari falanda kullaniyordum. Dusun yani. Zaten penis falan hak getire.

Ama isede yariyormu yariyor. Kreatinin o kadar fazla doktugunu dusunmuyorum ama mit olabilir

Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

mr.emre

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 20 Aralık 2020, 23:12:14 »
uygulama indirin, güzel programlar var istediğiniz seviyeden başlayabileceğiniz.
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2020, 20:50:53 »
36 kmmi o ne.dede tempo koşarım ben en fazla 36yı onuda yapamam.gencken şınavda tek sefer 250 ye falan gelmiştim vucut iyidirde ben hiç bir zaman 36 km koşamazdım.tın tın en fazla.anlattığın eğitim zorluğunda eğitim daha hiç duymadım.ben genclerin yapamadığı sporu yapıyorum sporcu gencler kesiliyor anlattığın eğitimi 20 yasındayken bile yapamazdım o ne oyle okurken gozum korktu işkence resmen

Kim 36 km kosuyor emekli? Aramizda maratoncu mu var?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 22 Aralık 2020, 21:41:55 »
 usain boltun türkiye şubesi

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 29 Aralık 2020, 17:53:57 »
  41 yasında biri için 12 km hızla 20 dkda haftada 2 kere 4 er km yeter dimi.birde bu eve alınan yuruyus koşu bandı falan çıkıp dısarda yapıcağımızın yerini tutarmı ben pek sanmıom bana hava civa geliyor koşu bantları falan.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 29 Aralık 2020, 21:39:36 »
  41 yasında biri için 12 km hızla 20 dkda haftada 2 kere 4 er km yeter dimi.birde bu eve alınan yuruyus koşu bandı falan çıkıp dısarda yapıcağımızın yerini tutarmı ben pek sanmıom bana hava civa geliyor koşu bantları falan.

Olurmu hava civa : ) tabi dışarıda koştuğunla bir olmaz kesinlikle ama kosu bandinda da çok iyi kilo verirsin ve sana tavsiyem sürekli düz koşma makinayı kaldır yokuş yukari kos ilk baslarda baya bir zorlanicaksin tabi ama faydasını goruceksin kesinlikle.surekli depar atıp daha fazla kilo veririm diyede düşünme ki sürekli hız yaparsan bu seni usendirebilir belki.Ama git gide alışıyorsun artık ama dediğim gibi yokuş yukarı kosmalari sık sık yap.Asil koştuğunu ısındığını ozaman anlarsin : )

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 29 Aralık 2020, 21:45:04 »
 hayatımda 1 kere dısında kilo almadım.çok sene oncesi almıştım cabuk vermiştim zaten fitim.koşuyu yaslanmamak için yapıom.sade ağırlık yuruyus yetmez diye dusunuom.fazla koşuda sakatlanma riskini arttırıyormuş.koşuda lazım yoksa belli yastan sonra ham oluruz.bi yazı dio haftada 3 koş bir yazı diyor e koş bir yazı diyor 7 koş.biri diyor şu kadar mesafe koş biri diyor az koş sakatlanırsın vs... .butun konularda hep gorus ayrılıklar hakim
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2020, 21:51:07 Gönderen: emekli kel »

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 30 Aralık 2020, 00:56:21 »
hayatımda 1 kere dısında kilo almadım.çok sene oncesi almıştım cabuk vermiştim zaten fitim.koşuyu yaslanmamak için yapıom.sade ağırlık yuruyus yetmez diye dusunuom.fazla koşuda sakatlanma riskini arttırıyormuş.koşuda lazım yoksa belli yastan sonra ham oluruz.bi yazı dio haftada 3 koş bir yazı diyor e koş bir yazı diyor 7 koş.biri diyor şu kadar mesafe koş biri diyor az koş sakatlanırsın vs... .butun konularda hep gorus ayrılıklar hakim

Yani araştırma yaparsan herkes farklı farklı yöntemler söyler.Ama sen spora başladığın zaman belli bir süre sonra kendini dinliceksin : ) kendi vücudunu çok iyi tanıdığın için ona göre yöntemler bulacaksın.Kosu olaylarını yok sukadar arayla koş su dk kos sukadar km bunlarla ililgilenilmez zaten sen düzenli kosunu yap nasıl yaparsan yap arada depar at arada yüruyus şimdi bu ağır spor saç döker olaylarından dolayı bende çekindim biraz : ) koşu yapıp fazla ağırlık kaldırmadan hafif ağırlıklar la çalışıyorum : )

Facebook Twitter Instagram