Gönderen Konu: Minox dutas iş birliği optimum sonucu ne zaman sağlayabilir ?  (Okunma sayısı 1018 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
2.5 ay 2 günde 1 minox, 2 ay haftada 2 dutas süresi doldu. Yataktaki saç sayısı 40-45'ten 20-22 civarına düştü ama hala başladığım nw 2.5 açıklığı var.
DHT'nin daha çok bloklanması için dutas haftada 3'e ya da her güne çıkarılabilir mi ? Minox günde 1'e çıkarılsa ne kadar faydası olur?Sonuçta minoxun temel amacı agresif dökülmeyi durdurmak değil
Minox dutas iş birliği en yüksek verimi faydayı kaç ayda sağlar ?

Spencer

• Hero Member
Bunda bir iş var, yıkarken veya sonrasında tararken aşırı dökülmesini anlarım da, her gün yastıkta Dutasteride rağmen bu kadar saç görmeni tuhaf bulurum. Hakikaten tuhaf, minoksidili günlük dutasterid ile birlikte kullanırsan 4 ay sonra belirgin bir fark ortaya çıkabilir.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Bunda bir iş var, yıkarken veya sonrasında tararken aşırı dökülmesini anlarım da, her gün yastıkta Dutasteride rağmen bu kadar saç görmeni tuhaf bulurum. Hakikaten tuhaf, minoksidili günlük dutasterid ile birlikte kullanırsan 4 ay sonra belirgin bir fark ortaya çıkabilir.
Aynı zamanda geçici dökülme olan telogen effluvium da yaşanıyor olabilir belki başka ihtimal aklıma gelmiyor, dutas da günlük mü öneriyorsun haftada 3'e çıkartayım mı ?
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Lauri

• Hero Member
Aynı zamanda geçici dökülme olan telogen effluvium da yaşanıyor olabilir belki başka ihtimal aklıma gelmiyor, dutas da günlük mü öneriyorsun haftada 3'e çıkartayım mı ?

Dostum günlükle, haftada iki kullanım arasında yüzde 5 fark anca vardır (aklımda 85e-90 gibi bir oran hatırlıyorum), dht baskılama açısından. Başka bir yöne bak bence.

Minox içine dut ekle mesela?

Lauri

• Hero Member
Tramvay, mesajıın eksik okumuşum. Aga daha 2 ay olmuş neyin stresi bu amk? Bi sal şu forumu. :)

3-4 ay sonra gel.

emekli kel

• Hero Member
 3 ayda fayda verir şimdi devam et 90 gün dolsun o zaman karar verirsin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Spencer

• Hero Member

Minoksidili günde bir kez öneriyorum.

Dutasterid konusu hassas bir yorumda bulunamam ama her gün almanı tavsiye etmem. Saçlarından önce seni düşünmek durumundayım. Yerinde olsam, bu konularda ilgili iyi bir uzmana danışırdım. Cerrahpaşa saç hastalıkları birimi var oraya randevu al devlet kurumu zaten olmadı bu konuda pek çok ilgili bilgili dermatolog var. Kişinin web sitesinde vermiş olduğu bilgiler iyi olup olmadığını belli ediyor. Ben bu şekilde en az 3 5 tane uzman gördüm, araştırıp bul
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Facebook Twitter Instagram