Gönderen Konu: Doktor olmadan saç ekim yapılması Hermest saç ekim merkezi  (Okunma sayısı 3158 defa)

Bitirlenhayatlar

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar 48 gün önce saç ekimi yaptırdım ancak ekim yapan kişinin doktor olmadığını öğrendim. Bunu bana daha mnce neden söylemediniz dediğimde ise, sormadınız ki şeklinde bir cevap aldım. Saç ekim çizgim çok ama çok kötü, donör bölgeden çok kötü alım yapılmış.kulak üstü , tepe noktasına yakın seyrek yerlerden bile saç alınmış.ben kel değildim. Saçım vardı , saç olan bölgelere sıklaştırma yapılmış, ve şu an kendi saçlarımın yüzde 60 civarı da yok , şok dökülmede onlarda gitti. Daha önce böyle bir süreç yaşayıp yargı yoluna gidip sonuç alan var mı. Araştırdığım kadarıyla doktor olmadan işlem yapmak suç. Bana doktor imzasıyla işlem yapılabildiğini söylediler. Ancak beni herhangi bir doktor görmedi.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Doktor olmadan saç ekim yapılması
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2021, 00:13:14 »
saç ekimi sonuçlar bölümünde konu açıp resimlerinizi paylaşın merkez ismini başlığa yazın bu forumda süreç böyle işler bu sekılde yardımcı olamayız
Global Moderator

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2021, 00:57:53 »
geçmiş olsun .öncesinde kendilerini doktor olarak gösterip en sonundada sorduğunuzda baştan neden sormadınız şeklinde saçma cevaplar veriyorlar hepsi bilinçli tuzak.
daha önce forumda benzer şikayetlerde bulunan çok üye gördüm.
hastaneler bu işe çözüm bulup yaka kartı takmalarını zorunlu hale getirmeli.gerçi hastanelerinde işine gelmiyor heralde ama bu konuda yasal bir düzenleme ve denetim olması gerekiyor.
yoksa bunların alayı hastanelerde beyaz önlükle doktorculuk oynuyor hepsi bilinçli olarak yapılıyor ve bence büyük suç.

Luther

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2021, 22:17:36 »
Merhaba arkadaşlar 48 gün önce saç ekimi yaptırdım ancak ekim yapan kişinin doktor olmadığını öğrendim. Bunu bana daha mnce neden söylemediniz dediğimde ise, sormadınız ki şeklinde bir cevap aldım. Saç ekim çizgim çok ama çok kötü, donör bölgeden çok kötü alım yapılmış.kulak üstü , tepe noktasına yakın seyrek yerlerden bile saç alınmış.ben kel değildim. Saçım vardı , saç olan bölgelere sıklaştırma yapılmış, ve şu an kendi saçlarımın yüzde 60 civarı da yok , şok dökülmede onlarda gitti. Daha önce böyle bir süreç yaşayıp yargı yoluna gidip sonuç alan var mı. Araştırdığım kadarıyla doktor olmadan işlem yapmak suç. Bana doktor imzasıyla işlem yapılabildiğini söylediler. Ancak beni herhangi bir doktor görmedi.

Ben de dr Serkan aygın da saç ekimi yaptırdım ben de hiç görmedim doktoru. saç ekimini sadece hemşireler yaptı ve çok araştırdım bu sebeple bu doktorun saç ekimini yapmamasını. maalesef Türkiyede böyle yapılıyor Koray Erdoğan, Mutallip Keser hariç neredeyse hiç bir saç ekim merkezinde doktor ekim yapmıyor. Keşke param olsaydı 9bin lira yerine 30-40bi lira verip Koray Erdoğan hocaya gitseydim.

Bir çok saç ekim merkezinde doktor ya sadece alın çizgisi çekiyor ya da çekmiyor bile herseyi ekip hallediyor.

Yargı konusunda ise Türkiye'de ölenler oluyor yine de bir sonuç çıkmıyor herkes sadece yaptığı masrafla kalıyor ama sen tabikide yine de hakkını ara istersen

Bitirlenhayatlar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 30 Mart 2021, 12:34:14 »
30 kasımda hermest tarafından saç ekimim gerçekleşti. Başıma gelmeyen kalmadı. Öncelikle ekimden sonra ekimi yapan kişinin doktor olmadığını öğrendim. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Bunu bana daha önce neden söylemediğiniz dediğimde sormadınız ki yanıtını verdiler. Yaptığınız şey yasal değil dediğimde, çoğu ekim merkezinin böyle olduğunu, doktorların çok ama çok yüksek rakamlara operasyon yaptığını söylediler. Oysaki benim ödediğim ücret ve daha aşağısına arkadaşlarım doktorlara ekim yaptırmıştı. Yani en azından doktorun alın çizgisini belirleyip kanalları açması gerekir. Ben de bu işlemi saç ekim uzmanı diye adlandırılan bir hemşire yapmış. Donör bölgem çok kötü belirlenmiş, kulak üstümden, tepe noktama yakın ve zaten seyrek olan bölgeden saç alınmış. Çok kötü görünüyor kafamın arkası ve yanları. En kötüsü de alın çizgim çok ama çok kötü oldu. Yani insan düşmanına yapmaz herhalde. Ekim açıları çok kötü, saçlar dik çıkıyor. Ekimden önce kaç grefte ihtiyaç duyulduğu hesaplanmadan, Maximum greft alınmış. Greftleri yerleştiren çalışanlar delik kalmadı saç koyacak diye kendi aralarında konuşuyorlardı. Yani donör alandan alınan saçlarında çoğu boşa gitmiş. Kafamda doktor olmayan birinin böyle bir operasyon yapması, aklıma geldikçe çok ama çok kötü hissediyorum. Bu durumdan dolayı insan içine karışmaktan bile çekinir hale geldim. Daha sonra ofislerine gittiğimde nasıl bir yer olduğunu daha net anladım. Burası aslında bir saç ekim merkezi de değilmiş. Bir acentaymış. Muhtemelen hastanede oda kiralayıp doktor olmayan birine ekim yaptırıyorlar. Buraya ekim yaptıracak arkadaşlara tavsiyem ekimi yapacak kişinin doktor olup olmadığını sormaları ve mutlaka ama mutlaka görüşmeyi ofislerinde yapmaları, o zaman ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır. Benim yaşadığım şeyleri kimsenin yaşamasını istemem.
  • Ekim Tarihi: 30.11.2020
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 30

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 30 Mart 2021, 14:54:14 »
Doktorun yapması saçının daha iyi olacağı anlamına gelmiyor çok başarılı sağlıkcılar var bu işi yapan ve zaten doktor bir kaçı hariç sadece adı kullanır ekipler yapar saç ekimini.

Saçı yerleştirecek kanal cebi yani Delik kalmadı demelerinin sebebi sanırım donör den alınan saçın sayısını bilmiyorlar kanal açanda gelişi güzel açmış. Kısaca plansız ön çizgi ve saç yönleri önemli
Sorun yaşamanıza üzüldüm süreç nedir?
Global Moderator

Cihandoğan

• Hero Member
Ynt: Doktor olmadan saç ekim yapılması Hermest saç ekim merkezi
« Yanıtla #6 : 30 Mart 2021, 17:19:24 »
Geçmiş olsun süreç nedir?

Bal Porsuğu

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 31 Mart 2021, 13:50:42 »
geçmiş olsun sireciniz hakkında bilgi verirmisiniz hocam yazıp yazıp uğramıyorsunuz ? madem şikayetiniz var konuyla ilgilenin

afyonlumaho01

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 31 Mart 2021, 17:55:32 »
Yani bide süreci paylassaniz öncesi ve sonrası resim atsanız tecrübeli arkadaşlar değerlendirme yapabilir
  • Ekim Tarihi: 03-02-2021
  • Ekim Merkezi ismi Hermest hair clinic
  • Greft Miktarı 3800
  • Yaşınız 39

monoblok

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 28 Nisan 2021, 12:30:28 »
çok geçmiş olsun saç ekimini araştırın lütfen saç ekiminden anlamayan araştırma yapmayan resim üzerinden hareket eden insanlar gerçekten çok cahil bu konuda bir zamanlar bende öyleydim kendimi zeki sanırdım ama değilmiş araştırın lütfen kendinizi telef ettirmeyin hayatınız boyunca ve acısını çekersiniz Psikolojiniz Bozulmasın.
  • Ekim Merkezi ismi Asmed 5000 GREFT

Facebook Twitter Instagram