Gönderen Konu: Yaş 22 Norwood 2.5 - 3 Ekim Hata mı olur?  (Okunma sayısı 1670 defa)

qral17

• Yeni üye
  • *
Yaş 22 Norwood 2.5 - 3 Ekim Hata mı olur?
« : 20 Ocak 2021, 15:30:05 »
Merhabalar.
18 yaşında iken roaccutane kullandım. İnanılmaz bir dökülme yaşadım. Fakat bıraktıktan sonra saç çizgim geriledi ve eski haline dönmedi. Belki de bu durum ilaçla alakasiz da olabilir. Şimdi ise iki yıldır finasterid kullanıyorum. Babam 60 yaşında norwood 3 Amcam 65 ve norwood 2. Tek korkum bir dayımda kellik var. O da 35 yaşına kadar norwood 1 iken 40 ına gelmeden norwood7 oldu. Saçı uzatınca kelliği kapatıyor gibi fakat ara sıra saçın gerilemiş yorumları duymak üzüyor.

mahlas

• Sr. Member
Ynt: Yaş 22 Norwood 2.5 - 3 Ekim Hata mı olur?
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2021, 15:42:57 »
27-28 yaşınızı görün. Hatta mümkünse en az 30 yaşına kadar bekleyin. Saç konusunda genetik mirasınızı anne tarafından almış olabilirsiniz. Dökülme pattern'inizin tam olarak ne olduğundan emin olmadan operasyon yaptırmamanızı tavsiye ederim. Zaten finasterid mevcut saçlarınızı korumanızda yardımcı olacaktır.

Tuğrul karakas

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2021, 15:45:12 »
şu an kaç yaşındasın.finasteride başlarken saçları döküyor mu ve yan etki yaşadın mı

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2021, 15:47:50 »
Saçların kıvırcık olması avantaj açıklığı güzel tölere eder hocam bekleyin saçlarınız fena değil gibi duruyor kalite olarak sabır edin. Zaten finde kullanıyorsunuz tepe ve orta bölgenizi korur veya dökülmesini yavaşlatır. 2 yıl öncesine ait fotoğrafınız var mı bu arada?
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2021, 15:54:25 »
Merhabalar.
18 yaşında iken roaccutane kullandım. İnanılmaz bir dökülme yaşadım. Fakat bıraktıktan sonra saç çizgim geriledi ve eski haline dönmedi. Belki de bu durum ilaçla alakasiz da olabilir. Şimdi ise iki yıldır finasterid kullanıyorum. Babam 60 yaşında norwood 3 Amcam 65 ve norwood 2. Tek korkum bir dayımda kellik var. O da 35 yaşına kadar norwood 1 iken 40 ına gelmeden norwood7 oldu. Saçı uzatınca kelliği kapatıyor gibi fakat ara sıra saçın gerilemiş yorumları duymak üzüyor.
dayın nasıl norward 1 ken norward 7 olmus              genetik dokulme emin olll 20 lerde belli eder veya en kotu 30 un basında kendini norward 34  sacı ederek belli eder yani norward1 den 7 olmaz bir anda    ........... dayının baska hastalıgı olabilir ek olarak genetikdede varmıs
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

qral17

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2021, 15:57:18 »
şu an kaç yaşındasın.finasteride başlarken saçları döküyor mu ve yan etki yaşadın mı

Şu anda 22 yasindayim, Finasteride başlarken saçı dökmedi. 2 yıldır düzenli kullanıyorum. Herhangi bir yan etki de gormedim. Fakat pozitif bir gelişme de olmadı. Olan sacı korudu diyebilirim.

qral17

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 20 Ocak 2021, 16:05:10 »
Saçların kıvırcık olması avantaj açıklığı güzel tölere eder hocam bekleyin saçlarınız fena değil gibi duruyor kalite olarak sabır edin. Zaten finde kullanıyorsunuz tepe ve orta bölgenizi korur veya dökülmesini yavaşlatır. 2 yıl öncesine ait fotoğrafınız var mı bu arada?
Sadece böyle bir resim bulabildim. Burada yine kelligi kapatmışım ama saç çizgisi benzer gibi duruyor.

qral17

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 20 Ocak 2021, 16:10:34 »
dayın nasıl norward 1 ken norward 7 olmus              genetik dokulme emin olll 20 lerde belli eder veya en kotu 30 un basında kendini norward 34  sacı ederek belli eder yani norward1 den 7 olmaz bir anda    ........... dayının baska hastalıgı olabilir ek olarak genetikdede varmıs
35 yasinda evlendi. Dügün resimlerinde norwood 1 id. Şu an 39 yasında norwood 7 ya da taş çatlasa norwood 6 en son gördügümde. hastalık durumu bildiğim kadarıyla yok.

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 20 Ocak 2021, 16:14:27 »
35 yasinda evlendi. Dügün resimlerinde norwood 1 id. Şu an 39 yasında norwood 7 ya da taş çatlasa norwood 6 en son gördügümde. hastalık durumu bildiğim kadarıyla yok.
Korkma bu sac seni 35 e atar ne ilac kullanıyorsan iyi geliyor gibi sacına saclarının kılları masallah kaliteli    devam ett erkeklerde 25 e kadar sacların onu biraz acılıyor norward 2 3 oluyor   .........
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Distrofik

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2021, 21:54:23 »
Dayında kellik olması sende kellik olacağı anlamına gelmiyor. Şu anda kelliğin daha çok anne tarafından gelen genlerin etkisi olduğu düşünülüyor. Multifaktöryel bir durum söz konusu, tam olarak hangi kromozomun hangi kısmındaki genleri etkili olduğu dahi bulunamadı. Gen olayları bazen fenotipe yansır bazen yansımaz. Bu saça ekim olur mu dersen, bence hata olur. 35 yaşında aniden saç dökülmesi olması bana mantıklı gelmedi. Androgenetik alopesi 20’li yaşlarda başlar. Bana kalırsa saçlarının dökülmeyecek, olgunluk çizgisi oluşmuş sadece.

Facebook Twitter Instagram