Gönderen Konu: Aranızda Ateist ya da deist var mı?  (Okunma sayısı 4952 defa)

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
Ynt: Aranızda Ateist ya da deist var mı?
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2021, 17:53:20 »
Bunu merak ediyorum çünkü ciddi bir artış var özellikle son yılarda?
Kendin oyle degilsen baskaların seni neden ilgilendirsin ki  dunyada zaten 4 5 milyar saydıklarında var ben sana butun dunyayı soyledim iste  merakın giderildimi forumda ateist deist olsa ne olacak TURKiYEDE de  2 3 milyon vardır emin ol dedigim azdır cok degil dusun artık .
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2021, 17:57:21 »
 çokşükür müslümanım ateist kardeşlerede ALLAH imanı nasip etsin.eskiden hatun ortamlarında ilgi cekmek için ateist takılan çok vardı.birde son yıllarda bazı dini kesim gozukup din maskesi ile sahtekarlık yapanlar var insanlar onlara kızıp dinden uzaklaştı.inancsızlaştı yanlış bişi ama bole yapan var
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 28 Ocak 2021, 18:02:31 »
Müslümanım ama yaşadığımız ülkede meydana gelenler olaylar yüzünden git gide inancım azalmaya başladı.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 28 Ocak 2021, 18:20:34 »
Ben inanmıyorum. Kur'an ı okudum. Her Müslümanım diyen kişininde  kesinlikle okumasını tavsiye ederim. Burdan da tartışma çıkmamasını isterim kişisel tercihim budur. Hatun ortamlarında dikkat çekme olayı saçma geldi pankart yazıp gezmiyoz ki muhabbeti açılır orası ayrı  :D ateist olmak ilgi çekmiyo zaten insanlar direk soğuyo muhabbeti kesenler selam sabahı kesenler var..
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2021, 18:30:14 Gönderen: Armaan »

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2021, 18:26:42 »
Kendi hür iradenle bir inanca sahip olduğunda daha sıkı bağlanıldığını düşünüyorum yani baskı ortamında bulunmadan ailen sana gerekli din eğitimini verdikten sonra gerisi vicdanına kalıyor. Eğer ailen bir dine inanmıyosa da zaten Türkiye çok kültürlü bir ülke çevrenden muhakkak farklı inançları görüyosun, araştırıyosun sonra da kalbin yönlendirdiği yöne doğru gidiyosun. Mesela Afganistan'dan gelen bir arkadaşım vardı çocuk buraya geldiğinde tahminimce kafası karıştı namazlarıni bıraktı vs. Yani bulunduğun coğrafya, ülke koşulları falan da etkiliyo.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 28 Ocak 2021, 18:43:09 »
  Armaan bende okudum inanıyorum ama inanıyorum diye inanmayan bir insandan iyi veya kotu olduğumu iddaa edemem.ALLAH ta demiş neyle gelirsen gel kul hakkıyla gelme diye.durust olan hakkaniyetli adaletli doğru olan her insana saygımız var.inanan insanlardanda dürüst veya sahtekar gördüm inanmayan insanlardanda dürüst veya sahtekar gördüm.genelde genlerle alakalıydı dürüst olanın aileside durusttu sahtekar olanın aileside sahtekardı.insanların oteki inancsız diye ondan soğuması ne bilim tuhaf geldi.bazı ateistlere laf ederler solerim çoğu inanıom diyenden daha dürüsttür diye.insanın doğruluğu onemli.inancı ALLAH yargılar
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 28 Ocak 2021, 19:06:30 »
  Armaan bende okudum inanıyorum ama inanıyorum diye inanmayan bir insandan iyi veya kotu olduğumu iddaa edemem.ALLAH ta demiş neyle gelirsen gel kul hakkıyla gelme diye.durust olan hakkaniyetli adaletli doğru olan her insana saygımız var.inanan insanlardanda dürüst veya sahtekar gördüm inanmayan insanlardanda dürüst veya sahtekar gördüm.genelde genlerle alakalıydı dürüst olanın aileside durusttu sahtekar olanın aileside sahtekardı.insanların oteki inancsız diye ondan soğuması ne bilim tuhaf geldi.bazı ateistlere laf ederler solerim çoğu inanıom diyenden daha dürüsttür diye.insanın doğruluğu onemli.inancı ALLAH yargılar
Aynn abi. Sanırım yetiştirilme tarzı ile alakalı bu olaylar birazda. İnsanlarda söyle bi algı var, bu ateist bundan herşey beklenir bunlar ayıp günah bilmez her türlü kötülüğü yaparlar falan diye. Halbuki alakası yok   :D benim ailem inançlıdır dedem dayım hacı annem 5 vakit namaz kılar. Ama ben  böyleyim uzun süredir yeni akıma ayak uydurmadım yapacak bir şey yok  :) bi de şöyle bişey var bu kadar insan inanıyo da bi sen mi akıllısın diye soruyorlar. . Dünyada en çok hristiyan var o zamn o insanlar daha akıllı hepimiz hristiyan mı olalım

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2021, 19:24:58 »
 malesef o anlayış çok yaygın.adamda ALLAH korkusu yok adamda öldürür herseyde yapar derler ee etrafımda bir çok kötü iş yapanlar inanclıydı demekki onla alakası yokmuş.bir sürü torbacı yankesici namazda kılıyor bunlarda var inancsızlarında içinde kotu insanlar var her huy kendine mukabildir kendini bağlar.bir kardeşim var inancsız ramazanda içmiş üzüldü abi ben böyle dedi olabilir dedim o anki üzüntüsü bile onun aslında kalbinde iman olduğunu gosterir.he ramazanda içen dinden çıkmaz o baska.ne ateistler var 5 vakitçi oldu ne 5 vakitçiler var ateist oldu.ALLAH bilio yarınları.dunyadaki insanların yüzde 66 sı yaradana inanır ama ahirete inanmaz diyordu bir yazıda.en çok budist var diye biliyorum ben.1 hafta saç sakal sarık gezip oteki hafta saçlarını bağlayıp metalice takılan var sonra gene aynı bir oyle bir boyle hayat sartları toplumsal ahlaki çöküş bunları getirdi insanlar boşlukta.hersey çok zorlaştı.beyinler kargasada din maskesi ile her yolu yapanlar insanları uzaklaştırdı.kişinin değil doğrunun adamı olmak gerek bakıon calanında cırpanında ağzında din iman .aslında inandıklarından değil maske olarak kullandıklarından soluyorlar.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 28 Ocak 2021, 19:37:31 »
Deistim cunku dinlerin insanlari dogru yola sokmaktan ziyade, daha fazla yozlastirdigini dusunuyorum. Tarih boyuncada boyle olmustur bu. Hatta suanda bile suriyedeki olaylar din yuzunden oluyor, katliamlar.. Hacli seferleri vs boyle boyle baya sayabilirim. Belki dinlerin ozune baktiginizda iyi bir sistem gibi gozukebilir ama degiller. Cunku mukemmel degiller. Ve en onemlisi evrensel kesinlikle degiller. Tek bir topluma ve belli bir caga hitap ediyorlar. Suanda bir geçerliliğini goremiyorum ben. İslam hakkinda konusursam sadece o donemdeki kabileler halindeki arap toplumlarina hitap ediyor. Ve 2021 de gecerliligi yok.

Son donemlerde azalma var dostum haklisin. Bunun nedeni devrin degismesi. Yeni nesile hitsp etmiyor. Nasil paganizm vs bittiyse, semavi dinlerinde suresi gececek. Gelecegin dinleri maalesef scientology tarzi inanclar olacak. Cyberpunk cagina giriyoruz yavastan.

Bir zamanlar paganlar icinde o, gercek ve tek dindi. Simdi oyunlari yapiliyor.  Filmleri cekiliyor. Gayet makara bir sekilde. Ama soyle bir gercek var, zamaninda insanlar ayni bizler gibi o inanca inandi ve hayatlarini ona gore yasadilar. Semavi dinlerinde kaderi budur. Max 100 sene.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2021, 19:44:37 Gönderen: Snowly12 »
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

EndlessNegative

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 28 Ocak 2021, 19:40:37 »
Kendin oyle degilsen baskaların seni neden ilgilendirsin ki  dunyada zaten 4 5 milyar saydıklarında var ben sana butun dunyayı soyledim iste  merakın giderildimi forumda ateist deist olsa ne olacak TURKiYEDE de  2 3 milyon vardır emin ol dedigim azdır cok degil dusun artık .

Baskan senin yazdıklarını okuyorum neden sürekli agrasif cevaplar veriyorsun ? Bir derdin bir sıkıntın mı var günündemisin ?

EndlessNegative

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 28 Ocak 2021, 19:42:24 »
Benim inanada inanmayada saygın var kimse kişisel tercihe karışamaz insanları tercihi ile yargılayamaz.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 28 Ocak 2021, 19:45:08 »
malesef o anlayış çok yaygın.adamda ALLAH korkusu yok adamda öldürür herseyde yapar derler ee etrafımda bir çok kötü iş yapanlar inanclıydı demekki onla alakası yokmuş.bir sürü torbacı yankesici namazda kılıyor bunlarda var inancsızlarında içinde kotu insanlar var her huy kendine mukabildir kendini bağlar.bir kardeşim var inancsız ramazanda içmiş üzüldü abi ben böyle dedi olabilir dedim o anki üzüntüsü bile onun aslında kalbinde iman olduğunu gosterir.he ramazanda içen dinden çıkmaz o baska.ne ateistler var 5 vakitçi oldu ne 5 vakitçiler var ateist oldu.ALLAH bilio yarınları.dunyadaki insanların yüzde 66 sı yaradana inanır ama ahirete inanmaz diyordu bir yazıda.en çok budist var diye biliyorum ben.1 hafta saç sakal sarık gezip oteki hafta saçlarını bağlayıp metalice takılan var sonra gene aynı bir oyle bir boyle hayat sartları toplumsal ahlaki çöküş bunları getirdi insanlar boşlukta.hersey çok zorlaştı.beyinler kargasada din maskesi ile her yolu yapanlar insanları uzaklaştırdı.kişinin değil doğrunun adamı olmak gerek bakıon calanında cırpanında ağzında din iman .aslında inandıklarından değil maske olarak kullandıklarından soluyorlar.
Bak şimdi cübbelinin şu muhabbeti geldi aklıma  ;D

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #13 : 28 Ocak 2021, 19:46:00 »
Baskan senin yazdıklarını okuyorum neden sürekli agrasif cevaplar veriyorsun ? Bir derdin bir sıkıntın mı var günündemisin ?
Kardesim bu gibi konular cok sıkıntılı konular forumda karısıklık cıkarıyor dinden siyasetten  ne zaman bahsedilmisse bir sorun cıkıyor yok sıkıntılı bir durumum yok  ama   konumuz sac     tehlikeli konular bunlar
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 28 Ocak 2021, 19:46:42 »
 snowly12 tabi herkesin inancı kendine.ama dinler insanların 2 dunyada mutluluğu için gelmiş.insanlık için zararlı şeyler dinimizde yasak.malesef din maskesi takıp insanları geri bırakıp kandırmaya calısan zihniyet gozleri boyuyor.ışıd bile hz aliyi şehit eden katillerin devamı ama islamiyet maskesi takıyorlar suratlarına.rant için dini çıkarlarına alet edenler yanlış değerlendirmeye neden olabiliyorlar.onun yanında ornek alınması gereken dinini guzel yasayıp insanlara faydalı olanlarda var.
 baskan bence devrin imtahanı sahsi gorusum din maskesi ile rant kovalayanların peşindemi gidicez durustmu olucaz bence bu
 armaan sevmem cuppeliyi tehlikeli adam
 mehmetali konu açıldığında bende fakettim sıkıntılı konu.ama bir laf var ne zaman adam oluruz ülkece biliyormusun diye birbirimizin goruslerine saygılı olduğumuz zaman diye.sonucta inanclı inancsız bir aradayız sorun yok

Facebook Twitter Instagram