Gönderen Konu: Kafanın şekil değiştirmesi.  (Okunma sayısı 2936 defa)

masterhairexperience

• Jr. Member
  • **
Ynt: Kafanın şekil değiştirmesi.
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2021, 17:06:23 »
öndeki saçlar geri çekiliyor diye alın gözüne büyük gözüküyor olmasın
  • Yaşınız 29
günde bir 5 fıs minox + haftada 1 iğneleme

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2021, 17:21:48 »
Saçı dökülen kişilere baktığımda ve kendimde de gördüğüm üzere alnımızın büyüdüğünü, tepenin kubbeleştiğini ve sanki yanların da şiştiğini görüyorum arkası da düzleşiyor. Nasıl bozabiliriz nasıl müdahale edebiliriz bu duruma?
ilk defa böyle bir şey duydum hocam, bebekken ebeveyinler tarafından dikkat edilmesi gereken bir şey kafa şekli, 1 yaşına kadar uzman hekimler tarafından müdahale edilebiliyor fakat 1 yaşından sonra kalıcı oluyor. kafa şekli ile ilgili ameliyatlar var fakat çok riskli. yapacak bir şey yok.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2021, 18:27:33 »
Saçı dökülen kişilere baktığımda ve kendimde de gördüğüm üzere alnımızın büyüdüğünü, tepenin kubbeleştiğini ve sanki yanların da şiştiğini görüyorum arkası da düzleşiyor. Nasıl bozabiliriz nasıl müdahale edebiliriz bu duruma?

tamamen doğru zaten kelliğin sebebi bu fibroz ve kireçlenme

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2021, 18:36:52 »
 bir prof bu konuda kitap yazmış bunu solemiş kelliğin sebebi kafa kemiklerinin yıllar içerisinde değişimi demiş.ilk saç ekimini arastırdığımda bir yontm bulmuştum kafa derisi daraltma falan yapıyorlarmış tutmadı herhalde yontem eski bir yontemdi sanırım
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Design

• Full Member
« Yanıtla #5 : 16 Şubat 2021, 18:46:18 »
ilk defa böyle bir şey duydum hocam, bebekken ebeveyinler tarafından dikkat edilmesi gereken bir şey kafa şekli, 1 yaşına kadar uzman hekimler tarafından müdahale edilebiliyor fakat 1 yaşından sonra kalıcı oluyor. kafa şekli ile ilgili ameliyatlar var fakat çok riskli. yapacak bir şey yok.

Yok kafa şeklimden son derece memnundum arkası baya bombeli güzel top gibi bir kafam vardı hocam. Benim anlatmaya çalıştığım başka bir olay. Kalsifikasyon ve fibroz meseleleriyle bağlantılı.
  • Medikal Tedavi .

Design

• Full Member
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2021, 18:57:32 »
öndeki saçlar geri çekiliyor diye alın gözüne büyük gözüküyor olmasın

Agası olmayan ama kısa saçlı biriyle agası olan birinin fotoğraflarını karşılaştırırsanız farkı daha net görebilirsiniz.
  • Medikal Tedavi .

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 16 Şubat 2021, 19:38:53 »
 birde gorduğum yamuk kafalılarda kellik daha fazla
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

masterhairexperience

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 16 Şubat 2021, 21:20:23 »
Doğuştan yamuk bir kafatası olması durumunun kellikle bağlantısını bilemem ama kelleştikçe kafası yamulan görmedim, mesela babam ve amcaların keldir ama kafası yamuk değildir.
  • Yaşınız 29
günde bir 5 fıs minox + haftada 1 iğneleme

Design

• Full Member
« Yanıtla #9 : 16 Şubat 2021, 23:55:30 »
tamamen doğru zaten kelliğin sebebi bu fibroz ve kireçlenme

Fibrozis meselesi hakkında elinizdeki bilgiler ne hocam yapabileceklerimiz neler?
  • Medikal Tedavi .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 17 Şubat 2021, 12:51:50 »
Fibrozis meselesi hakkında elinizdeki bilgiler ne hocam yapabileceklerimiz neler?

masaj , iğneleme bizim yapabileceğimiz. etkili maddeler var ama ya dişileştirici ya da çinden getirmek gerekiyor , eplerenon bi ihtimal işe yarar gibi

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Design

• Full Member
Ynt: Kafanın şekil değiştirmesi/büyümesi.
« Yanıtla #11 : 28 Mayıs 2021, 22:24:28 »
  • Medikal Tedavi .

Design

• Full Member
« Yanıtla #12 : 28 Mayıs 2021, 22:25:55 »
Bu konuda yabancı forumlarda insanlar ne düşünüyor? Kafamızın büyüdüğü bariz ortada en önemli problemin bu konu olduğunu düşünüyorum beyin fırtınası yapalım bu konu başlığı altında.
  • Medikal Tedavi .

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 28 Mayıs 2021, 22:28:59 »
Bu konuda yabancı forumlarda insanlar ne düşünüyor? Kafamızın büyüdüğü bariz ortada en önemli problemin bu konu olduğunu düşünüyorum beyin fırtınası yapalım bu konu başlığı altında.
O çıkıntılar kubbeleşmeler bende de var en seyrek yerlerde oralar . Kafatasına müdahale edemeyeceğimize göre saç derisini kafatasına uydurmak lazım mümkün olduğunca esnetecez deriyi

Design

• Full Member
« Yanıtla #14 : 28 Mayıs 2021, 22:35:45 »
O çıkıntılar kubbeleşmeler bende de var en seyrek yerlerde oralar . Kafatasına müdahale edemeyeceğimize göre saç derisini kafatasına uydurmak lazım mümkün olduğunca esnetecez deriyi

Antiandrojenler kimisinde bu sürece dur diyebiliyor hocam bence dht nin bize asıl zararı ordaki kemiği büyütmek olabilir.
  • Medikal Tedavi .

Facebook Twitter Instagram