Gönderen Konu: Dermaroller + Minoxidil ?  (Okunma sayısı 12789 defa)

hilmi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Dermaroller + Minoxidil ?
« : 12 Eylül 2015, 16:44:31 »
Arkadaşlar saç ekiminden sonra yada önce bu ikiliyi birlikte kulanan var mı ? Kullanıyorsanız nasıl kullanıyorsunuz deneyimlerinizi paylaşırmısınız ?

RespecT54

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dermaroller + Minoxidil ?
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2015, 19:10:29 »
Saç ekiminden sonra doktor verdi.. 50 gundur kullaniyorum yaninda xpecia tablet ve proscar 1\4 kullaniyorum. Minoxili gunde 1 kez temiz kuru saça 1-2 fıs sıkıyorum parmak ucuyla dokunarak ekim bolgesine yaydırıyorum

hilmi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2015, 03:13:05 »
 Dermaroller ile birlikte kulanan varmı ? Yada bunasıl kullanılıyor saça çok iyi geliyormus bu ürünle minoxidil kullanılınca öyle yazıyor çoğu yerde.. ama bu forumda kullananlar varmı acaba ?

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2015, 04:06:34 »
5-6 sene önce dermaroller+minoxidil kullandım..

Dermaroller iğneli bir şey..Tırmık gibi..Mikrop kapmaması için eczaneden aldığın 100 150 ml bir etil alkolün içinde kullandıktan sonra koyarsın ve hep orada bekler.

Uygulama yapacağın zaman dermarolleri çıkarırsın ve saç derin üzerinde tekerleğini hareket ettirerek gezersin..Ucundaki iğneler kafayı biraz acıtabiliyor..10 Dakika falan yaptığın zaman saç derin baya baya kızarıyor..Kan dolaşımı artıyor, gözeneklere iyi geliyor..Üzerine minoxidil uyguladığın zaman minoxidilin emildiğini çok daha rahat hissediyorsun.

Minoxidil'in etkisini ve emilimini artırabilmek, saçlı deride kan dolaşımını artırabilmek için dermaroller oldukça etkilidir.
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

hilmi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2015, 03:09:56 »
ekilen bölge için sanırım tehlikeli olabilir dimi ?

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2015, 03:40:30 »
Evet dermaroller kullanmamak daha doğru olacaktır..Köklere dermaroller iğneleri zarar verebilir. Nihai sonuçların elde edilmesinin ardından kullanılabilir.
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

maranel84

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2015, 21:49:56 »
5-6 sene önce dermaroller+minoxidil kullandım..

Dermaroller iğneli bir şey..Tırmık gibi..Mikrop kapmaması için eczaneden aldığın 100 150 ml bir etil alkolün içinde kullandıktan sonra koyarsın ve hep orada bekler.

Uygulama yapacağın zaman dermarolleri çıkarırsın ve saç derin üzerinde tekerleğini hareket ettirerek gezersin..Ucundaki iğneler kafayı biraz acıtabiliyor..10 Dakika falan yaptığın zaman saç derin baya baya kızarıyor..Kan dolaşımı artıyor, gözeneklere iyi geliyor..Üzerine minoxidil uyguladığın zaman minoxidilin emildiğini çok daha rahat hissediyorsun.

Minoxidil'in etkisini ve emilimini artırabilmek, saçlı deride kan dolaşımını artırabilmek için dermaroller oldukça etkilidir.

bunun aynını normal ince uçlu bir iğneyi çok hafif bastırıp çekerekte yapamazmıyız ? tabi biraz sık bir şekilde ?

Facebook Twitter Instagram