Gönderen Konu: saç ekimi sonrası takviye ilaç mı yoksa prp veya igf mi  (Okunma sayısı 3424 defa)

cango

• Yeni üye
  • *
merhaba değerli arkadaşlar. 15 gün önce serkan aygıında bir saç ekimi gerçekleştirdim. saç ekimi sonrasında ilaç takviyesi olarak propecia veya avodart kullanmamı önerdiler. alternatif olarak da xpecia veya saw palmetto + minoxil %5 deri spreyini önerdiler. açıkcası propecia ve avodartın yan etkileri beni korkuttu. xpecia ve saw palmetto ile ilgili çok kötü yorum görmedim. minoxil spreyi de bırakınca saç dökülmesi oluyormuş. bütün bunları görünce acaba hiç ilaç kullanmayıp sadece düzenli olarak prp mi yaptırsam diye düşündüm. prp fiyatı iyi kliniklerde biraz daha pahalı.  prp yi ucuz yerlerde yaptırmak riskli olur mu acaba? bilgehan aydının igf si de etkili diyorlar. o konuda da görüşlerinizi merak ediyorum.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: saç ekimi sonrası takviye ilaç mı yoksa prp veya igf mi
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2021, 20:56:56 »
merhaba değerli arkadaşlar. 15 gün önce serkan aygıında bir saç ekimi gerçekleştirdim. saç ekimi sonrasında ilaç takviyesi olarak propecia veya avodart kullanmamı önerdiler. alternatif olarak da xpecia veya saw palmetto + minoxil %5 deri spreyini önerdiler. açıkcası propecia ve avodartın yan etkileri beni korkuttu. xpecia ve saw palmetto ile ilgili çok kötü yorum görmedim. minoxil spreyi de bırakınca saç dökülmesi oluyormuş. bütün bunları görünce acaba hiç ilaç kullanmayıp sadece düzenli olarak prp mi yaptırsam diye düşündüm. prp fiyatı iyi kliniklerde biraz daha pahalı.  prp yi ucuz yerlerde yaptırmak riskli olur mu acaba? bilgehan aydının igf si de etkili diyorlar. o konuda da görüşlerinizi merak ediyorum.

Dostum o önerilen şampuanlar, vitaminler , igf , prp vs hepsi pazarlama ürünleri . Dünyada FDA onaylı minoxil ve finas var sadece . Bu arada sadece minoxil değil proscarda da bırakınca saçların dökülür .

Yani kısacası bedava yapıyorlarsa prp vb işlemleri yaptırabilirsiniz . Ama para verip yaptırmayın .

Yani biraz uyanık olun . En iyi ekimciler asmed , Muttalip , Kul vs  kim prp yapiyor ?

Prp yaptirmazsan saç ekimi başarısız olur lafını yüzüme ismi lazim değil bir ekimci söylemişti teşekkür edip ayrılmıştım. Yanında 500 kusur liralık şampuan vs vardı ek olarak :)
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2021, 21:00:53 »
Prpye vereceğin para ile serkan aygın da lazer tedavisi yaptır daha iyi, zaten orada ektirmişsin fiyatta da birşeyler istersen kırmazlar diye düşünüyorum, lazerde iyi  teknolojiyi kullananlar genelde pahalı fiyat veriyor ama işe yarayanlar da onlar.

Igf içinse forumda daha igf yaptırdım sonuç aldım diyen pek yok, ancak iğneleme ile beraber yapılan bişey, bence o da işe yarar.

cango

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2021, 21:18:24 »

Dostum o önerilen şampuanlar, vitaminler , igf , prp vs hepsi pazarlama ürünleri . Dünyada FDA onaylı minoxil ve finas var sadece . Bu arada sadece minoxil değil proscarda da bırakınca saçların dökülür .

Yani kısacası bedava yapıyorlarsa prp vb işlemleri yaptırabilirsiniz . Ama para verip yaptırmayın .

Yani biraz uyanık olun . En iyi ekimciler asmed , Muttalip , Kul vs  kim prp yapiyor ?

Prp yaptirmazsan saç ekimi başarısız olur lafını yüzüme ismi lazim değil bir ekimci söylemişti teşekkür edip ayrılmıştım. Yanında 500 kusur liralık şampuan vs vardı ek olarak :)

açıkcası biraz araştırınca bende bu tarz ürünlerin ve tedavi yöntemlerinin pazarlama ürünleri olduğunu düşünmeye başladım. saç ekimi sonrası 15. günüm. şu an görüntümden çok memnunum. şok dökülme başlayacak artık. her şeyin güzel olmasını istiyorum. para faln umrumda değil. saçım için iyi olan neyse onu yaptırmak istiyorum. ama ilaçların etkilerini görünce modum düştü. ne yapsam diye düşünür oldum sürekli. hiç ilaç kullanmadan veya prp, lazer tedavi vs yaptırmadan da iyi sonuç alabilir miyim bilmiyorum

cango

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2021, 21:22:14 »
Prpye vereceğin para ile serkan aygın da lazer tedavisi yaptır daha iyi, zaten orada ektirmişsin fiyatta da birşeyler istersen kırmazlar diye düşünüyorum, lazerde iyi  teknolojiyi kullananlar genelde pahalı fiyat veriyor ama işe yarayanlar da onlar.

Igf içinse forumda daha igf yaptırdım sonuç aldım diyen pek yok, ancak iğneleme ile beraber yapılan bişey, bence o da işe yarar.

lazer tedavisni düşünmeye başladım açıkcası. yarın klinikle bu konuda görüşücem. ilaç falan kullanmak istemiyorum

Belcikali

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2021, 22:13:22 »
lazer tedavisni düşünmeye başladım açıkcası. yarın klinikle bu konuda görüşücem. ilaç falan kullanmak istemiyorum

Lazer tedaviside aynı şekilde kanıtlanmış ve onaylanmış bir şey değil.
Öyle olsa her ekim merkezı alır fazla maliyetli bir ürün olduğunu sanmıyorum

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 17 Şubat 2021, 22:20:37 »
 lazerin saça faydası yok.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

cango

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 17 Şubat 2021, 22:36:19 »
E ben napabilirim şimdi abi. Prp etkili değil lazer etkili değil. İlaçların yan etkisi ortada. O kadar para verdik saç ektirdik. Bunları korumak lazım. Bence her şeyin başı beslenme. Ne yersen o olursun. Sağlıklı beslenme, düzenli uyku vs ile saçlarımın çıkmasını bekliyeyim bari.

boykarus

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 18 Şubat 2021, 13:38:58 »
minoxile kesinlikle başlama kardeşim. kullanmış biri olarak söylüyorum.
evet saç ektirdikten sonra kesinlikle süreci çok iyi etkiliyor. ama bıraktıktan sonra psikolojini bozar 2 ay içinde.

dr kontrolünde gerekli tahliller yaparak finasterid başla. yan etki görmez isen devam et. proscarı uzun süre kullandım. gerçekten benim saçıma etkisi inanılmaz. ilk 4 6 ay birşey bekleme sonrasında dökülme duruyor ve saçlar kalınlaşıyor. (kişiden kişiye değişiklik gösterebilir)

birde dermastamp yada dermaroller tavsiye ederim. prp ucuz ise yapılabilir ama 300 500 gibi fahiş rakamlara yaptırma. ben yaptırıyorum ama sağlıkçı olduğum için bedavaya yaptırıyorum. 200 tl vermem işin açığı.

Jrmajesthc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 18 Şubat 2021, 21:31:01 »
Hocam eğer prp olayı ucretsiz ise yaptırın ben ekımden sonra 4  kere yaptırdım ücretsiz olarak minoxu az kullandım şimdi epey azalttım  ama bir olumsuz yanını görmedim zaten ergenlik döneminde    Dökülecek olan saç döküldüğü için pek önemli olmuyor  Valla forumdan anladığım en iyi olay ekim sonrası takviyesiz hiçbir ekim başarıya ulaşmıyor sanırım

cango

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 19 Şubat 2021, 22:41:37 »
evet saç ektirdikten sonra kesinlikle süreci çok iyi etkiliyor. ama bıraktıktan sonra psikolojini bozar 2 ay içinde.

dr kontrolünde gerekli tahliller yaparak finasterid başla. yan etki görmez isen devam et. proscarı uzun süre kullandım. gerçekten benim saçıma etkisi inanılmaz. ilk 4 6 ay birşey bekleme sonrasında dökülme duruyor ve saçlar kalınlaşıyor. (kişiden kişiye değişiklik gösterebilir)

birde dermastamp yada dermaroller tavsiye ederim. prp ucuz ise yapılabilir ama 300 500 gibi fahiş rakamlara yaptırma. ben yaptırıyorum ama sağlıkçı olduğum için bedavaya yaptırıyorum. 200 tl vermem işin açığı.

bu ilaç kullanımları için hangi polikliniğe görünmek lazım. doktor kontrolünde en azından psikolojim de rahatlar. dermatoloji falan mı bakıyor buna

cango

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 19 Şubat 2021, 22:47:58 »

dermastamp ve dermaroller nedir tam olarak

boykarus

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 20 Şubat 2021, 15:57:56 »
dermatologa görünün hocam. dermastamp dermaroller kafada mikro delikler açarak kanlanmayı sağlıyor.

cango

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 21 Şubat 2021, 17:55:36 »
dermatologa görünün hocam. dermastamp dermaroller kafada mikro delikler açarak kanlanmayı sağlıyor.

Eyvallah hocam. Sen söyledikten sonra biraz araştırdım. Hafta içi dermatologa gidicem inşallah. Doktor kontrolünde herşey daha rahat olur diye düşünüyorum. Hayırlısı bakalım

Hoca2634

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 11 Mart 2021, 15:30:17 »
Merhabalar bende 3 gün önce Serkan Aygın da ekim yaptırdım. Finas gibi hormonlar üzerinde etkisi olan bir ilaç kullanmak istemiyorum. Hormonları ve cinsel durumları etkilemeden saçlarımız için ne yapabiliriz
  • Ekim Tarihi: 08.03.2021
  • Ekim Merkezi ismi Dr. Serkan AYGIN Clinic
  • Greft Miktarı 4640
  • Yaşınız 28

Facebook Twitter Instagram