Gönderen Konu: Seboreik+Alopecia için yeni formül  (Okunma sayısı 813 defa)

dunyahali

• Full Member
Seboreik+Alopecia için yeni formül
« : 08 Mart 2021, 16:58:29 »
Arkadaşlar herkese merhaba.  Bildiğiniz gibi genetik dökülme kadar en az onun kadar lanet bir şey de seboreik dermatit. Minoxil kullanıcıları çok iyi bilirler ki saçın genelinde toz halinde kepek , seboreik varsa kabuklanma , hatta sivilce ve nadiren iltihaplanmaya bile sebebiyet verebilir. Ve saçınızı yıkasanız bile kaşıntı durumu .
Bunlar ufak gibi görülen ancak büyük sorunlardır.  Çünkü saçların nefes alması kişiye özel olarak farklı oranlarda engellenir . Minoxil faydasini minimize eder.

Lauri

• Hero Member
Ynt: Seboreik+Alopecia için yeni formül
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2021, 17:21:09 »
Arkadaşlar herkese merhaba.  Bildiğiniz gibi genetik dökülme kadar en az onun kadar lanet bir şey de seboreik dermatit. Minoxil kullanıcıları çok iyi bilirler ki saçın genelinde toz halinde kepek , seboreik varsa kabuklanma , hatta sivilce ve nadiren iltihaplanmaya bile sebebiyet verebilir. Ve saçınızı yıkasanız bile kaşıntı durumu .
Bunlar ufak gibi görülen ancak büyük sorunlardır.  Çünkü saçların nefes alması kişiye özel olarak farklı oranlarda engellenir . Minoxil faydasini minimize eder.
Bundan dolayı tanıdığın bir eczacının formülünü kullanmaya karar verdim.
Minoxidil 3%---5%
 Clotrimazole 1%
  Salicylic acid 2%
  Hydrocortisone 1%
  Hydroalcoholic solution CSP,
Liquid O/W emilsion CSP
Toplam 100 mL  . Tek kişilik fiyatı 250 tl.  ( kargo dahil )

Not: reçete edilmesinin gerekli olduğunu söyledi.
 Minoxil kullanımının  devamlı olacak olması sebebiyetiyle toplu anlaşmalı teklif sunmak bütçelerimize iyi gelebilir . 

Hem fiyat ve içerik konusunda tüm kullanılar  hem de minoxil kullanıp  seboreik bulunan  kişiler düşüncelerini paylaşırsa sevinirim .

Formülü oluşturan eczacının adı = ahmet nezihi pekcan.

Bu eczacı bey’i biliyorum. Losyon için reçete istemiyor diye biliyorum. Nihayetinde minoxil, alopexy vs gidip alınabiliyor. Acaba içerikteki clotrimazole, hidrokortizon vs sebebiyle mi reçete gerekiyor acaba?

dunyahali

• Full Member
Ynt: Seboreik+Alopecia için yeni formül
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2021, 17:25:16 »
Bu eczacı bey’i biliyorum. Losyon için reçete istemiyor diye biliyorum. Nihayetinde minoxil, alopexy vs gidip alınabiliyor. Acaba içerikteki clotrimazole, hidrokortizon vs sebebiyle mi reçete gerekiyor acaba?

Yasal prosedür için söylemiş olabilir . Belki bir kişinin reçetesi ile yeterli olabilir .
VICHY HASSAS SACLAR ICIN ŞAMPUAN
SOLGAR BIOTIN
SOLGAR SAW PALMETTO
MINOX

Facebook Twitter Instagram