Gönderen Konu: Minoxil  (Okunma sayısı 1236 defa)

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
Minoxil
« : 17 Mart 2021, 18:58:06 »
Forumda bir hayli arastırma yaptim.Gerçekten bilgili ve tecrubeleri kişilerin fikirlerinden istifade ettim. Imzamdaki urunleri kullanuyorum ama pek fayda etmedi. Dermastamp ile minoxil eklemeyi dusunuyorum tedavime. Daha da fayda görmezsem finas son çare olacak. Daha önce saw palmetto ile insulin direnci yaşadim ve kullanamiyorum. Saclarimda da incelme ve dökülme fazla .şakaklarda incelme ve gerileme mevcut. Tepe be ust kısmımda seyrelme var. Sanki bu âsamadan daha farkli yontemler denemezsem ipin ucu kaçacak gibi.saw palmettodan yan etki gorünce finasın yan etki gorme ihtimali beni korkutuyor bundan dolayi simdilik geri plana atiyorum. Forum da da minox la ilgili  negatif bir bakis acısı var gibi.evlilik aşamsinda olan biriyim finasi oteleyebildihim kadar ötelemek istiyorum minox ile.
6 aylik periyotlar ile kullanimi azaltmayi dusunuyorum. Sizce minoxil e  kurtarabilir miyim ?

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
Ynt: Minoxil
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2021, 06:51:27 »
Tecrübeli arkadaşlar minox u tepeye kullanmali miym? Sadece şakaklara mi kullanayim?  Fin siz minox işe yarar mı? Döngülerden sonra saclar daha kötü mü oluyor? Yardiminiza ihtiyacim var
  • Yaşınız 29

kreca100

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2021, 05:37:28 »
Bence sadece şakaklara kullan, tepeye kullanmak zahmetli geleceği için sadece şakaklarda kullanıyorum ben. Kollarımın iç kısmında dahi kıl çıkmaya başladı, tepeye de etkisi olacağını düşünüyorum. Verim alamazsan tepeye de kullanırsın ilerleyen süreçte

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 19 Mart 2021, 15:39:38 »
Tecrübeli arkadaşlar minox u tepeye kullanmali miym? Sadece şakaklara mi kullanayim?  Fin siz minox işe yarar mı? Döngülerden sonra saclar daha kötü mü oluyor? Yardiminiza ihtiyacim var
bence tepenin de ihtiyacı var.

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2021, 16:26:49 »
Sac derin sagliksiz once bi dercos yesil al temizlensin yoksa minox dermatit yapar

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 19 Mart 2021, 18:54:55 »
Sac derin sagliksiz once bi dercos yesil al temizlensin yoksa minox dermatit yapar
Yağlı kepek gibi bir şey oluyor saçlı deride dökülme şiddetlenince ortaya çıktı.normalde kepek sorunu yaşıyorum zaten
  • Yaşınız 29

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 19 Mart 2021, 18:58:14 »
Şakaklara bugün başlıyorum. Üst kısımlara başlamak açikçası korkutuyor döngülerden sonra saçım saha fazla dökülmesi ve zayıflaması durumu ama fazla seçeneğim de yok galiba
Aylık şakakların durumunu paylaşacagim inşallah
Ama tepe konusunda hala kararsızım
  • Yaşınız 29

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 19 Mart 2021, 20:12:20 »
Tepe ve ust kısımlara procapil içerikli ürün kullansam koruyabilir miyim ?
  • Yaşınız 29

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 19 Mart 2021, 20:27:35 »
Tepe ve ust kısımlara procapil içerikli ürün kullansam koruyabilir miyim ?

Para sikintin yoksa trixowell sprey e bir bak. Propacil ve saw palmetto var diyor, topikal saw ve propacil iyi gelebilir. Tabi kullanmadim ben. Olumlu veya olumsuz gorusum yok.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 19 Mart 2021, 20:36:39 »
Para sikintin yoksa trixowell sprey e bir bak. Propacil ve saw palmetto var diyor, topikal saw ve propacil iyi gelebilir. Tabi kullanmadim ben. Olumlu veya olumsuz gorusum yok.
Saw palmettodan yana dertlitim😪 saçı toplardi belki biraz. Yan etki yaşadım .insülin direnci okusturdu. Ürün var ama kullanamiyorsun ayri bir dert bu
  • Yaşınız 29

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 30 Mart 2021, 07:40:07 »
Tahlillerde  ferrritin 39 (aralik 30 -400)cıktı ama  demir 144 . Ferritinin düşük olmasısaç  kalitesinde veya dökülmesinde etken midir
  • Yaşınız 29

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 28 Nisan 2021, 20:54:46 »
19 martta şakaklara minox kullanmaya başlamıştım. Şakalarımda geri çekilme devam ediyor. Ancak minox kullandigim bolgeler yavaş yavaş tüy formunu geçiyor gibi geldi bana.(işaretli kısımlar) saç için konazol şampuan kullaniyorum. Saçi temizledi ama saçım inceldi. Sebamed şampuan kullaniyordum saçımı çok kuruttu bıraktım. Üst kısımlarda genel bir saç incelmesi var. Tepe de biraz seyrelme var. Imzamdaki ürünleri yaklaşik 3 aydir kullanıyorum. (Brokoliyi çıkardim)  saç durumumun gerilemeye devam ettigini düsünüyorum. Ciddi bir fayda göremedim. Belki dökülmeyi çok az azaltmıs olabilir.
Şaçımı bunlarin toparlayamaycagini görmüs oldum. Üst kısma da minox başlamak gibi bir düşüncem var. Şakalarda ciddi bir etki görürsem minox a başlayacagim. 1.5 oldu. 1 ay daha şakalarin durumuna bakıp karar verecegim
  • Yaşınız 29

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 04 Mayıs 2021, 11:27:07 »
Arkadaşlar son 2 haftadir saclı deride batmalar ve yanmalar çok artti. Kafamın üzerinde sanki bir şeyler savasıyor. Saç derim savaş alanı gibi oldu. Bunun bir çözümü var mıdır? Ne kullanırsak azalır. Gunde 2 defa omega 3 alıyorum bu arada.
  • Yaşınız 29

Nedensaç

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 04 Mayıs 2021, 11:30:46 »
Kısa saç durumum bu üst verteks  ve üst kisımda hafif acılma belirtileri var
  • Yaşınız 29

Facebook Twitter Instagram