Gönderen Konu: Saç Ekimi Öncesi İlaçsız Ne Tavsiye Edersiniz?  (Okunma sayısı 580 defa)

nonamedude

• Yeni üye
  • *
Merhabalar arkadaşlar.

2018 yılında saç ekim merkeziyle görüşmüş ve ekim olmayan kısımların dökülmeye devam edecek olması ve böylece daha kötü bir görüntü olur korkusuyla vazgeçmiştim. O zaman ikinci bir ekim falan söylenmemişti ben de o kadar üzerine düşmemiştim. Keşke düşseymişim  :)

Ne baba ne anne tarafında saç dökülmesi yaşayan yok. Abim, dayılarım, babam hepsinin saç olarak maşallahı var. Sanırım ihale bana patladı.  Zamanında saç dökülmesi için gittiğim dermatolog (kendisi de saç ekimle bile düzelmeyecek şekilde keldi) kan tahlili sonunda bir şey çıkmayınca minoxil verdi . Ancak minoxil kullanmaya başladığım ilk hafta kalp çarpıntısı yapması üzerine bıraktım ve ileride bırakınca bir anda dökülüyor gibi yorumları okuyunca iyice soğudum. Bir dönem çam terebentin yağı vs denesem de çok uzun süreçli olmadı.

Saçlarımı yanlar uzadığı tepesi uzamadığı için hep 1 numaraya kendim kesiyorum. Yıllardır hiç uzatmadım diyebilirim. Artık saç ektirmek istiyorum ancak bu süreçte ekstra neler yapabilirim diye düşünüyorum.

Uzun yıllardır antidepresan kullandığım ve bu ilaçların libidoyu etkilemesi nedeniyle üzerine bir de Xpecia - Finasterid gibi ilaçlar kullanmak istemiyorum. Yan etkileri diğer ilaçlarla birleşince iyice ağır bir hal alır.

Forumdan araştırdığım kadarıyla planladıklarım

Solgar Saw palmetto
Saç Masajı
Minoxil Günde 2 fıs
Dermaroller
D vitamini takviyesi
Demir Takviyesi

Bunların dışında yapmam gereken yararını görebileceğim şeyler var mı daha çok bitkisel olarak?
Bir de seboreik dermatitim var. Saçlar biraz uzayınca saç dipleri havasız kalıp pul pul dökülüyor. Hatta yüzümde bile bu sorunu yaşıyorum. Sakallarımda , kaşlarımda bile oluyor. Bunun için ne önlem alabilirim? Saç dökülmesinde bir etkisi var mı?.
Şuanda insight loss control şampuan ve saç bakım suyunu kullanıyorum. İçinde kimyasal neredeyse yok. Dökülmeye etki etti mi bilmiyorum ama çok şikayetçi değilim aşırı kepek yapmıyor.

D vitaminini haftalık depo şeklinde almayı düşünüyorum. Aylık ampul olanlardan alıyordum ama haftalık jel tablet şeklinde olanlar varmış ondan almayı düşünüyorum. D vitamini eksikliğim var biraz.
Bir de kan tahlillerimde genelde Ferritin alt sınıra yakın veya alt sınırın da altında çıkıyor. Vücutta demirin depolanmasında etkili olduğunu biliyorum. Ferritin miktarını nasıl arttırabilirim. Demir eksikliğim yok ama ferritin alt sınıra yakın genelde. Demir takviyesi saçları dökmeyecek şekilde alsam yararı olur mu?.

Dermaroller kaç günde bir ne kadar bastırarak kullanılmalıdır?. Canımız acıyıncaya kadar bastırıp gezdirmek mi iyi?.
Saç masajını her gün mü yapmak gerekiyor?. Yoksa gün aşırı mı daha verimli olur. ?

Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

nonamedude

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç Ekimi Öncesi İlaçsız Ne Tavsiye Edersiniz?
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2021, 14:45:29 »
2018 de bu haleydi

nonamedude

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2021, 14:47:26 »
2021 de son hali bu .
Yakın çekimde vertexte bulunan ufak tüyleri canlandırmak için minoxil işe yarayabilir diye düşünüyorum.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 22 Mart 2021, 05:06:24 »
Dijital mikroskopla çekilen bu fotoğrafları nasıl elde ettin?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

nonamedude

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 22 Mart 2021, 11:45:20 »
Başka işlerimde kullanıyordum. Aliexpressten almıştım seneler önce. Şimdi 100TL civarı satılıyor n11 de vs.
Bu uzak çekim hali yakınlaşınca tek tel kocaman oluyor  ;D

Facebook Twitter Instagram