Gönderen Konu: Seyrek saça ekim yapılabilir mi?  (Okunma sayısı 9318 defa)

Baybars

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Seyrek saça ekim yapılabilir mi?
« : 17 Haziran 2017, 20:09:16 »
Merhaba. 23 yaşındayım ve saçlarım şakak kısımlarından ortalama 3 sene öncesinden gözle görülür şekilde dökülmeye başladı. Bildiğiniz üzere çok can sıkıcı bir konu ve genç yaşta saç dökülmesi insanı çok etkiliyor.Bu yaz saç ektirme kararı almıştım ve 2 gündür araştırıyorum ama kimi sitelerde  seyrek saçlara ekim yapılamayacağını söylüyorlar. ekim süresince sağlam saçlarında zarar göreceği ve dönor bölgesinin bir daha ki kullanım için elverişsiz hale geleceğinden bahsederken başka yerlerde işlemin düzgün yapılması halinde hiç bir sorun çıkmayacağı sonraki ekimler için dönorun sağlam kalacağını söylüyorlar. ekim sonrası ilerleyen zamanlarda bir kere daha saç ektirme ihtiyacı olacağı muhakkak sanırım bu tek seferde ekimle bitmez.Sizce bu saça ekim yapılabilir mi yoksa daha fazla dökülmesi için beklemeli miyim? Ayrıca ankaradayım ve 3 doktora fotoğraf atarak ulaştım biri 2 bin greft yeter derken diğerleri 3000-3500 greft gerekiyor dedi siz ne düşünüyorsunuz.Teşekkürler

Baybars

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Seyrek saça ekim yapılabilir mi?
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2017, 20:10:40 »
2

Cenk49

• Full Member
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2017, 20:43:24 »
2000 greft yeterli olur bence.sıklaştırma yapılırsa olan saçların zayıflar ve ekilenlerin çıkmama ihtimali oldıkça yüksek olur.araştırmalarının neticesi doğru bakma sen dört bin beş bin dediklerine,onlar o sayıları kendi kafalarına eksinler,paragözler kesinlikle uzak dur

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2017, 21:05:53 »
bir resim bir resmi tutmuyorki bazı saçlar kalıcı bazıları gidici gibi duruo olanı korumaya al koruyabilirsen ufak bir ekim atlatırsın koruyamazsan bol sayıda grfetli ekim ister o saç o zaman saçlar çok yağlı noard 3 te idi galiba onle o orta bolge taç bolgesi birleşip yanlar kel kalıyordu saçın o tarz bir dokulme yasayabilir
saçları ekmeydi dersin

Baybars

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2017, 21:22:52 »
bir resim bir resmi tutmuyorki bazı saçlar kalıcı bazıları gidici gibi duruo olanı korumaya al koruyabilirsen ufak bir ekim atlatırsın koruyamazsan bol sayıda grfetli ekim ister o saç o zaman saçlar çok yağlı noard 3 te idi galiba onle o orta bolge taç bolgesi birleşip yanlar kel kalıyordu saçın o tarz bir dokulme yasayabilir

Resimlerde sıkıntı varsa bir daha çekeyim.Şuan ekim için ne düşünüyorsunuz?

Baybars

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2017, 21:23:46 »
2000 greft yeterli olur bence.sıklaştırma yapılırsa olan saçların zayıflar ve ekilenlerin çıkmama ihtimali oldıkça yüksek olur.araştırmalarının neticesi doğru bakma sen dört bin beş bin dediklerine,onlar o sayıları kendi kafalarına eksinler,paragözler kesinlikle uzak dur

Şuan saç ekimi için erken mi sizce?

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2017, 21:33:50 »
anlık dusuncem ufak bir ekim ve olanı korumaya almak ii bir doktora git yakından gorsun saçının ne zaman gidip gitmeyeceğine baksın en azından ufalma kuculme minyaturleşme ne kadar yayılmış şu bu yakın gelecekte gidicekleri gorebilir ona gore hareket eder tabi durust bir doktor onemli yerine gecsem ufak bir ekim olurum ve olanı korumaya alırım
saçları ekmeydi dersin

Cenk49

• Full Member
« Yanıtla #7 : 17 Haziran 2017, 22:38:21 »

Yok hayır,emekligilin dediği gibi ufak bir ekim size şart,bu yaşta bu saça şekil veremedikten sonra gelecekte ekim yapsan ne olacak,şimdilik ufak bir ekim üç dört seneni kurtarır ilerde ikinci ekim yaparsın

Baybars

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 18 Haziran 2017, 16:35:29 »

Yok hayır,emekligilin dediği gibi ufak bir ekim size şart,bu yaşta bu saça şekil veremedikten sonra gelecekte ekim yapsan ne olacak,şimdilik ufak bir ekim üç dört seneni kurtarır ilerde ikinci ekim yaparsın
teşekkürler ekimden vazgeçmek üzereydim ama nerelere ektirebileceğimi araştırıcam

Baybars

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 18 Haziran 2017, 19:25:39 »
Bende dusunuyorum siklastirma ekimi bu isi beceren doktorlar sayili sanirim 2 senedir siteyi uzaktan takip ediyorum yeni karar verdim ekime sitede cok bilgi mevcut.

sıklaştırma normal ekimden farklı bir şey mi? valla ben yeni takip etmeye ve araştırmaya başladım 2 senedir niye karar veremediniz?

Feridun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 18 Haziran 2017, 19:41:47 »
Seyrek saça dhi yöntemiyle ekim yapılıyor bildiğim kadarıyla bunuda hakan doğanayla esma-serkan yapmakta

kelboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 10 Haziran 2018, 02:41:42 »
Arkadaşım saç ekim yaptırdınmı ,benimde dökülme tarzım seninkine çok benzer.saçlarımda çok seyrelme var , senin gibi seyrek saça ekim yani sıklaştırtırma yaptıracağım .sıklaştırma ekimleri tutmuyor diyenler var bu yüzden sadece şakaklara ekim yaptırmayı düşünüyorum..

cakalıslıgı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 10 Ağustos 2018, 15:15:02 »
Merhaba. 23 yaşındayım ve saçlarım şakak kısımlarından ortalama 3 sene öncesinden gözle görülür şekilde dökülmeye başladı. Bildiğiniz üzere çok can sıkıcı bir konu ve genç yaşta saç dökülmesi insanı çok etkiliyor.Bu yaz saç ektirme kararı almıştım ve 2 gündür araştırıyorum ama kimi sitelerde  seyrek saçlara ekim yapılamayacağını söylüyorlar. ekim süresince sağlam saçlarında zarar göreceği ve dönor bölgesinin bir daha ki kullanım için elverişsiz hale geleceğinden bahsederken başka yerlerde işlemin düzgün yapılması halinde hiç bir sorun çıkmayacağı sonraki ekimler için dönorun sağlam kalacağını söylüyorlar. ekim sonrası ilerleyen zamanlarda bir kere daha saç ektirme ihtiyacı olacağı muhakkak sanırım bu tek seferde ekimle bitmez.Sizce bu saça ekim yapılabilir mi yoksa daha fazla dökülmesi için beklemeli miyim? Ayrıca ankaradayım ve 3 doktora fotoğraf atarak ulaştım biri 2 bin greft yeter derken diğerleri 3000-3500 greft gerekiyor dedi siz ne düşünüyorsunuz.Teşekkürler

Merhabalar 22 yaşındayım dün ekim yaptırdım şakak bölgesine
 2100 greft sizinde muhtemelen 2000-2500 arasında bi alana
İhtiyacınız olucaktır benimde tepe bölgelerimde seyreklikler mevcut ben sıklaştırma yaptırmadım
Kimse de tavsiye etmez zaten onu mevcut saçına da ciddi Zarar verip dökebilir kaş yapalım derken göz çıkarmak gibi o riske girilmemeli bence dökülmem devam ederken genç yaşta ekim yaptırdım muhtemelen sizinde devam ediyodur o rahatsız edici görüntüden kurtulmak için böyle bi riske girdim
İnşallah çok güzel sonuçlar alırım Hayırlısı diyorum artık eğer sende ekime karar verirsen şunu unutma 2.bir seansa ihtiyacın olma ihtimalide azımsancak duruöda değil o yüzden iyi araştırıp kaliteli bi ekim yaptırmalısın ben oldukça memnunum ekimden bundan sonrası için tek endişem seyrek olan saçlqrımın kısa sürede dökülmesi bunun için de önlemler alıcam gerekirs minoxil finasterid kullanımıyla orda ki ince saçlarıda güçlendiricem ekim kim ne derse desin bence kolay bi işlem değil öncesi işlem esnası ve sonrası olsun uzun süreçli bi işlem öncelikle bu konuşardada kendini psikolojik açıdan hazırlamalısın

Facebook Twitter Instagram