Gönderen Konu: Bir kardeşin saçı çok gür iken diğer kardeşin saçları nasıl seyrek oluyor  (Okunma sayısı 1946 defa)

HEKTOR

• Hero Member
Şimdi böyle diyeyim çoğu kez şahit oldum .
Baba tarafı kel  anne tarafı kel (nw6-7) çocukları ise nw1 döküleceğe bile hiç benzemiyor .
Tam tersi baba tarafı anne tarafı saçlı kellik oluyor . Yada baba kel çocuk saçlı . Anneden geliyormuş ama anlamış değilim .
Kardeşler arası ise bildiklerimden diyeyim 65 bı adam kalın telli maksimum nw2 diğer kardeşi ise nw7 . Bir tanıdığım var saçları aşırı gür kaliteli yaşı 35 falan maksimum nw1.5 diğer kardeşi 32-33 arası  saçları bildim bileli vartex hafif seyrek önler nw3 buçuk gibi .
Dersin adamin saçları dökülme aşamasına girmiş bildim bileli 10 yıldır öyle belki yılda %2-3 bı azalma oluyordur . İlaç vs de kullanmıyor . Cidden anlamış değilim bu işi 😀😀

emekli kel

• Hero Member
 cevremde saçlı  kel kardeşlere bakıom genelde sarısın olan kardeşin saçlar gidiyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

HEKTOR

• Hero Member
cevremde saçlı  kel kardeşlere bakıom genelde sarısın olan kardeşin saçlar gidiyor
Evet o da doğru .
Benim bebekken beri koyu kahve hala daha öyle

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Baba tarafı kel  anne tarafı kel (nw6-7) çocukları ise nw1 döküleceğe bile hiç benzemiyor .
Tam tersi baba tarafı anne tarafı saçlı kellik oluyor . Yada baba kel çocuk saçlı . Anneden geliyormuş ama anlamış değilim .
Kardeşler arası ise bildiklerimden diyeyim 65 bı adam kalın telli maksimum nw2 diğer kardeşi ise nw7 . Bir tanıdığım var saçları aşırı gür kaliteli yaşı 35 falan maksimum nw1.5 diğer kardeşi 32-33 arası  saçları bildim bileli vartex hafif seyrek önler nw3 buçuk gibi .
Dersin adamin saçları dökülme aşamasına girmiş bildim bileli 10 yıldır öyle belki yılda %2-3 bı azalma oluyordur . İlaç vs de kullanmıyor . Cidden anlamış değilim bu işi 😀😀
Bahse geçen kardeşler tek yumurta ikizleri değilse ortada şaşılacak bir durum yok

HEKTOR

• Hero Member
Bahse geçen kardeşler tek yumurta ikizleri değilse ortada şaşılacak bir durum yok
Tek yumurta değil . Arada yıl var .
Ama çok ilginç buluyorum

mr.emre

• Sr. Member
Abimin saçları da verteks hariç iyi durumda. Erken doğdum diye tüm güzel genleri kapmış  ;D
Life Hair 4300 Greft: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12182.0

Şampuan:

Prozinc Plus

heycorcverseneborc

• Full Member
4 dayim var 63 72 yas arasinda. Ikisi nw 7 diger ikisi nw 0. Dunyada 2 dayim gibi o yaslarda o kadar gur sacli cok az kisi vardir.

HEKTOR

• Hero Member
4 dayim var 63 72 yas arasinda. Ikisi nw 7 diger ikisi nw 0. Dunyada 2 dayim gibi o yaslarda o kadar gur sacli cok az kisi vardir.

Çok garip ya. Çok şanslı.

Zeljzko_60

• Yeni üye
  • *
Çok enteresan bir durum da benim sülalemden iki kardeş, amcamın çocukları biri 30 diğeri 35 yaşında. Küçük olan 25 yaşına gelmeden nw6 olmuşken büyük olan şu an nw1.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Tek yumurta değil . Arada yıl var .
Ama çok ilginç buluyorum

İki ayrı insan neyini ilginç buluyorsun. saç ile alakalı olarak birinde anne diğerinde baba gen baskın gelmiştir. Yada anne-baba larının atalarından birinin geni aktarılmıştır. Gayet normal bir durum. Çift yumurta ikizlerinde dahi görülebilecek bir durum. Tek yumurta ikizi olsa durur düşünürsün ama kafa yoracak bir durum yok gayet olası bir hadise

sonkabadayı

• Jr. Member
  • **

abi tespit gibi tespit sarışınim maalesef
  • Yaşınız 22

emekli kel

• Hero Member
 sarışınlada daha çok kellik var birde kişisel gozlemim kel saçlı abi kardeşlere bakıom genelde kısa boylunun saçları daha az dokuluyor.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

DmitriAhmedov

• Sr. Member
Bence çok doğal bir durum mesela benim babam kel bende babamin kopyasıyim desem yeridir abim esmer Nw0 uzun ben kısa esmer renkli gözlüyum abimin gözü nasıl renkli olmuyorsa benimde saçım Nw0 olmuyor baskın gen devreye giriyor yani 5 parmağın 5 i bir değil Habil kabil fhfhdh garip bir durum değil gayet doğal bir durum kanka bence
  • Yaşınız 25

HEKTOR

• Hero Member
Bence çok doğal bir durum mesela benim babam kel bende babamin kopyasıyim desem yeridir abim esmer Nw0 uzun ben kısa esmer renkli gözlüyum abimin gözü nasıl renkli olmuyorsa benimde saçım Nw0 olmuyor baskın gen devreye giriyor yani 5 parmağın 5 i bir değil Habil kabil fhfhdh garip bir durum değil gayet doğal bir durum kanka bence

Nerde bı bok varsa  gelir benim gibi adamı bulur . Benim ailemde herkes mavi gözlü ben kahverengi ulan bari saçlar dökülmesin 😀😀😀

DmitriAhmedov

• Sr. Member
Nerde bı bok varsa  gelir benim gibi adamı bulur . Benim ailemde herkes mavi gözlü ben kahverengi ulan bari saçlar dökülmesin 😀😀😀
  Seninde onlarda olmayan iyi şeylerin vardır mutlak reis takılma
  • Yaşınız 25

Facebook Twitter Instagram