Gönderen Konu: Arkadaşlar bu nedir? Saçkıran olabilir mi?  (Okunma sayısı 3256 defa)

tuna_85

• Jr. Member
  • **
Ynt: Arkadaşlar bu nedir? Saçkıran olabilir mi?
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2021, 22:52:04 »
Diğer foto

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2021, 23:19:17 »
Saç kırana benziyo. Benimde sakalım da hasıl oldu 1 kaç haftadır napçaz bunlara bilen var mı?

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2021, 23:29:08 »
Yaş 36, bu seneye kadar böyle saç sorunu yaşamadım, covidden sonra oldu ne olduysa. Ne yapacağız bilmiyorum? Saçları biraz kısa kestirince fark ettim.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2021, 04:09:26 »
Saç kıran bu

Saçta sakalda nerede çıkarsa çıksın tek çözümü kortizonlu iğnedir. Ortalama 3- 5 iğneden sonra eski halini alır. Krem losyon filan zaman ve para kaybı
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 18 Nisan 2021, 04:12:08 »
Saç kırana benziyo. Benimde sakalım da hasıl oldu 1 kaç haftadır napçaz bunlara bilen var mı?

Devlet hastanesinden randevu alıyorsun. Gösterip kortizonlu iğne vurduruyorsun oralara, yani her bir alana ucu ince iğnelerle kortizon enjekte ediliyor. 3 5 iğneden sonra çıkıyor sakallar doktor uğraşmamak için krem losyon filan verirse kabul etme hiçbir işe yaramıyor. Bu süreci yakın zamanda yaşayan biriyim. Hatta sakaklara yaptırdıktan sonra kalçadan da yersen çok daha erken çıkıyor sakallar
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 18 Nisan 2021, 04:16:37 »
Saçkıran o bölgeler dışında genel saç kaybına da neden oluyor mu veya artırır mı?

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
« Yanıtla #7 : 18 Nisan 2021, 14:08:02 »
Saçkıran o bölgeler dışında genel saç kaybına da neden oluyor mu veya artırır mı?

Bendede geçen sene bugün öyle şeyler çıktı. Çok doktora gittim saçkıran diyen oldu falan herşey kullandım, kortizonlu iğne dahil haal aynı.

Fakat genel bir dökülmemde başladı onları farkettikten sonra kaşınma sivilcelenme. Saçkıranla ilgili değil dökülmeler diyen doktorlar oldu saçkıran direk iz bırakacak şekilde dökülme şeklidir. Vs vs ama bendeki olanları farkettikten sonra dökülmelerim oldu, ondan önce hiç farketmedim

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 18 Nisan 2021, 21:36:33 »
Peki arkadaşlar genetik dokulme ve saçkıran aynı anda vurabilir mi bir kişiye? Yoksa birisi varsa diğer yoktur diye birsey varmi

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 18 Nisan 2021, 22:19:59 »
Valla kardeş saçlarım çok sağlıklı idi, yaşım 36-37. Hala da görünür de bir şey yok, görüntü normal. Ama saçlarım bir türlü eski canlılığına kavuşmadı. Geçen sene bu eve kapanmalarla başladı yani nisan mayıs ayında. Benim eskiden günde on yirmi tel wax kullandığım için dökülürdü. O da uzun yıpranmış saç olurdu. Bu dökülmede en çok en kısa en kalın saçlar döküldü. Eylülde özelde doktora gittim, saçınız gayet sağlıklı dedi, kan değerlerine baktı, isterseniz xpecia kullanın dedi. Kullandım, faydası değil sanki zararı oldu. İki haftadır bıraktım kullanmayı. Değiştirmediğim şampuan kalmadı. Yok yok. Bir haftadır normalleşti. Yarın yine özelde randevum var. Hem bunları soracağım hem kan vereceğim.

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
« Yanıtla #10 : 18 Nisan 2021, 22:59:02 »
Valla kardeş saçlarım çok sağlıklı idi, yaşım 36-37. Hala da görünür de bir şey yok, görüntü normal. Ama saçlarım bir türlü eski canlılığına kavuşmadı. Geçen sene bu eve kapanmalarla başladı yani nisan mayıs ayında. Benim eskiden günde on yirmi tel wax kullandığım için dökülürdü. O da uzun yıpranmış saç olurdu. Bu dökülmede en çok en kısa en kalın saçlar döküldü. Eylülde özelde doktora gittim, saçınız gayet sağlıklı dedi, kan değerlerine baktı, isterseniz xpecia kullanın dedi. Kullandım, faydası değil sanki zararı oldu. İki haftadır bıraktım kullanmayı. Değiştirmediğim şampuan kalmadı. Yok yok. Bir haftadır normalleşti. Yarın yine özelde randevum var. Hem bunları soracağım hem kan vereceğim.

Cok iyi aiyorum sizi. Ayni benim yasadiklarim, hic dokulme olmazdi taki gecen sene nisan ayina.kadar

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 18 Nisan 2021, 23:01:56 »
Ben bir de eylülde covid oldum ondan sonra günde 100 saçtan fazla döküldü. Tabi ara ara durduğu da oldu. Bir de tek tük beyaz vardı, altı ayda saçlardaki beyazlar 20-30 kat arttı.

Facebook Twitter Instagram