Gönderen Konu: Finasterid & xpecia YARDIM  (Okunma sayısı 6276 defa)

diptera

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Finasterid & xpecia YARDIM
« : 23 Haziran 2017, 06:55:57 »
31 mayısta hisar hastanesinde ekim yaptırdım.Ekim öncesi yine bu forumdan proscarı duydum ve ekim günü kullanabilirmiyim Sorusuyla gittim.Ekimden sonra sordum lakin bana proscara gerek olmadığını ve xpecia kullanmamın yeterli olacağını söylediler bende xpecia aldım bir kaç gündür onu kullanıyorum.Ancak ekim yaptırmadan önce Koray Erdoğan hocadan fiyat bilgisi almak için mail attığımda bana 6 ay finasterid kullanmamı tavsiye etti ve 6 ay sonra tekrar mail atmam istendi.
Benim kafamdaki soru şu;
Xpecia bana biraz reklam kokan bir ilaç gibi geldi faydasını henüz bilmiyorum.Proscar ve xpecia arasında kaldım açıkçası.Tecrübeli arkadaş ve abilerim sizce hangisini kullanmalıyım hangisi daha etkili olur.Finasteridin yan etkilerini öğrendim açıkcası endişe etmiyorum aynı yan etkileri psikiyatrik ilaçlarda da yaşadım.
Birde gerçekten tecrübeli ya da yetkili kişiler ile özelden ciddi bir kaç konuda destek almam mümkün müdür?

Feridun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid & xpecia YARDIM
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2017, 19:31:01 »
Xpeciadan 1 etki alırsan finasteridden 5 etki alırsın yani proscardan. Kullanacaksan proscar.

diptera

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2017, 22:28:35 »
Xpeciadan 1 etki alırsan finasteridden 5 etki alırsın yani proscardan. Kullanacaksan proscar.
ikisi bir arada kullanılırmı?

Feridun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2017, 13:47:12 »
ikisi bir arada kullanılırmı?
Kullabilirsin

diptera

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2017, 15:11:36 »
Hair forte kullanmaya başlayalı iki gün oldu şok dökülme yavaştan başlamıştı ancak hair fortu kullanmaya başlayınca şok dökülme atağa geçti bu normal midir?

Feridun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2017, 19:52:03 »
Hair forte kullanmaya başlayalı iki gün oldu şok dökülme yavaştan başlamıştı ancak hair fortu kullanmaya başlayınca şok dökülme atağa geçti bu normal midir?
Sac ektirdikten sonra ekili bölgeye ek tedavi kullanmayın ama atıyorum tek ön tarafa ektirdiniz tepe bölgesine kullanabilirsiniz ekimli bölgeye birşey sürmeyin

adam36

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2017, 13:10:34 »
finasterid 5 etki Makinayı unut ilerde çocuk yapmayı düşünürsen homonlarını bozuyor daha çocukda neler olur neler ckar düşün

diptera

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2017, 16:28:02 »
Sac ektirdikten sonra ekili bölgeye ek tedavi kullanmayın ama atıyorum tek ön tarafa ektirdiniz tepe bölgesine kullanabilirsiniz ekimli bölgeye birşey sürmeyin

ekilen bölgeye kullanmayın demişsiniz ancak ekim yapan merkez ilk aydan sonra kullanıma başlamayı tavsiye etti 20 gündür kullanıyorum günde 1 kez 3 puf ekim bölgesine

mmms

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2019, 22:24:20 »
finasterid 5 etki Makinayı unut ilerde çocuk yapmayı düşünürsen homonlarını bozuyor daha çocukda neler olur neler ckar düşün

Üzerinden 2 sene geçmiş ama cevaplamayı doğru budum. Finasterid Ereksiyon üzerinde etkilidir . Bu da bir yan etkidir. Kullananlar üzerinde yapılan incelemeler bu yan etkiyi çok ciddi oranlarda vermemektedir. Ancak Erkekler ve çiftler için bu mesele önemli olduğu için yan etkisi önemli bir meseledir ve çok yaygın duyulur.
Kullananların çocukları ile alakalı ise hiç bir yan etki gözlenmediği gibi çocuk yapmaya etkisi ve kısırlık söz konusu değildir.
Meni miktarını azaltıyor ve sıvılaştırıyor. Problem bu ...
Aşağıyada bununla alakalı olarak doktorlar tarafından verilen cevapları içeren bir link bırakıyorum.

https://www.realself.com/question/sydney-au-finasteride-effect-children

Facebook Twitter Instagram